Flatio nově nabízí pronájem bytů online v Berlíně. První rezervace přišly již během 24 hodin

Brno 2. srpna 2017 – Realitní startup Flatio zprostředkovávající střednědobé pronájmy začal na konci července nabízet pronájmy bytů v Berlíně. Na expanzi se brněnský startup připravoval několik měsíců, hlavním cílem bylo především zvládnout otázku zákonné regulace, která je v případě pronajímání bytů v této německé metropoli výrazně přísnější než na dosavadních trzích, kde Flatio působí. Berlín je tedy po Praze, Brně, Ostravě, Vídni a Bratislavě šestým městem, kam se Flatio rozrostlo. A právě od Berlína si management i investoři slibují zásadní úspěch, protože dle analýzy dat EUROSTATu dosahuje velikost místního trhu střednědobého bydlení 33,2 miliard korun ročně.

„Zkušenosti z Rakouska, Slovenska a České republiky nám ukazují, že zájem o střednědobé bydlení je enormní. Od loňského května se nám podařilo v pěti městech – Vídni, Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě – zprostředkovat na 33 tisíc nocí. Od Berlína si slibujeme rychlý růst. Přece jenom se jedná o kosmo-politní město, plné korporací, startupů, digitálních nomádů a studentů,“ komentuje vstup na trh Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

Nyní 50 bytů. Cílem je 500+, 10% podíl na trhu a další expanze

V současné nabídce Flatio v Berlíně je zalistovaných 50 bytů, ovšem stejně jako v případě Prahy je cílem nabízet minimálně 500 plně vybavených bytů. „Již první den, co jsme zveřejnili nabídku, jsme dostali první rezervace. Věříme, že Berlín brzy dožene Prahu a stane se naším hlavním městem s největší poptávkou. Nejvíce sázíme na nadnárodní korporace, pro které máme připravené řešení Flatio For Business umožňující platbu na fakturu a jednoduchý přehled všech smluv na jednom místě,“ doplňuje Rezek. Do konce roku pak Flatio plánuje otevřít řadu dalších poboček, v hledáčku je například Polsko, Francie nebo také státy jižní Evropy.

Více o Flatio.cz

Flatio je specialista na bydlení na pár měsíců a je tady především pro ty, kteří potřebují najít dočasné bydlení,
a to nejčastěji po dobu delší pracovní návštěvy, studia, pobytu Erasmus či po dobu rekonstrukce vlastní nemovitosti, nebo i pro ty, kteří přijíždějí ze zahraničí navštívit na delší čas rodinu a přátele.

Myšlenkou služby je propojit realitní byznys s nejnovějšími technologiemi, prostřednictvím kterých se zjednodušuje celý proces pronájmu. U Flatio tak odpadají zažité stereotypy realitních kanceláří, jako je kauce, nutnost osobní prohlídky nebo osobní podpis smlouvy. Prohlídky na Flatio.cz jsou řešeny virtuální návštěvou nabízených nemovitostí, smlouvy se podepisují online a nakonec i platby za pronájem mohou nájemníci díky unikátní aplikaci platit online kartou. Flatio staví službu především na jednoduchosti, rychlosti a maximální pohodlnosti pro obě strany. Rezervovat bydlení přes Flatio je tak možné odkudkoli na světě.

Služba nyní působí v Praze, Brně, Ostravě, Vídni, Bratislavě a Berlíně a stojí za ní podnikatel Radim Rezek, investory projektu jsou investiční skupiny Enern a INCOMMING ventures.