O Facebooku a virtuální realitě, o tom bude další Silicon Valley Insights od STRV.? Do Prahy a Brna přiletí z Kalifornie Engineering Manager Facebooku Erich Owens

Praha 3. srpna 2017 – Facebook Spaces mají díky virtuální realitě nahradit momenty, kdy nemůžeme trávit čas s rodinou a přáteli, alespoň tak v dubnu letošního roku představil Facebook tuto službu. Aplikaci, která je nyní v beta testování, Facebook vyvinul díky akvizici společnosti Oculus, světového průkopníka virtuální reality. A právě o virtuální realitě a strojovém učení bude v pořadí již jedenácté Silicon Valley Insights, na které přiletí Erich Owens, engineering manager z americké centrály Facebooku. Erich vystoupí 19. září v Brně a o dva dny později (21. září) v Praze. V Brně akce začne v 19 hodin, v Praze v 18 hodin, moderátorem večera bude Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV. Po zhruba 90minutové diskuzi bude následovat afterparty a networking. Vstupenky na akci, které jsou současně vstupenkou na afterparty, jsou v prodeji na portálu Eventbrite.com.

Brno /událost na FB/
Kdy: 19. 9. 2017 od 19h
Kde: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed

Praha /událost na FB/
Kdy: 21. 9. 2017 od 18h
Kde: Kanceláře STRV, Rohanské nábřeží 23, Karlín

Erichova spolupráce s Facebookem se začala psát v roce 2013, kdy se zabýval algoritmy, které ovlivňují, jaký obsah vidí uživatelé této světově nejrozšířenější sociální sítě na svých zdech. Následně se stal tech leaderem a řešil takzvané „Top comments“, tedy systém zobrazující nejrelevantnější komentáře pod příspěvky. Následně v roce 2016 přešel do Oculusu, ten ale Facebook po devíti měsících Erichova působení koupil, čímž se Erich vrátil zpět do Facebooku, kde pokračuje v práci na virtuální realitě a nyní především na zmiňovaných Facebook Spaces.

Silicon Valley Insights je série inspirativních přednášek pro vývojáře i technologické nadšence, které od roku 2015 pořádají vývojáři ze společnosti STRV. Dřívějšími hosty byl například Otto Fabri – tehdy pracující pro Tesla Motors –, americký investor Razmig Hovaghimian nebo Kemar Newell – bývalý vývojář Googlu a Applu, který se v USA snaží prosadit s aplikací Flip. Právě Kemar se nedávno stal úspěšným v rámci reality show Planet of Apps, za kterou stojí americký technologický gigant Apple.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde pracuje téměř 150 vývojářů a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V dubnu 2016 se STRV přestěhovalo do nových kancelářích v Karlíně, které firmě nabízejí prostor pro další personální růst.

Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti Spark Networks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.