Společnost Samsung Electronics představila nový přenosný SSD disk T5 – nejnovější evoluční stupeň v rychlém a spolehlivém ukládání dat

Díky technologii V-NAND jednotka disponuje špičkovými přenosovými rychlostmi se šifrovanou bezpečností dat v kompaktním a trvanlivém designu.

Praha, 16. srpna 2017 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila uvedení přenosného SSD disku Samsung T5 – nejnovější přenosné jednotky SSD (PSSD), která zvyšuje výkonnost externích paměťových zařízení. Model T5, který je postaven na technologii V-NAND (Vertical-NAND) společnosti Samsung, přináší špičkové přenosové rychlosti se zašifrovanou bezpečností dat v kompaktním a trvanlivém designu a ulehčuje spotřebitelům přístup k nejcennějším údajům kdekoliv a kdykoliv.

„Samsung se snaží posouvat hranice možností v oblasti přenosných úložišť a jednotek SSD již dlouhé roky a přenosný SSD disk T5 pokračuje v našem dědictví v oblasti vedení a inovací,“ uvedl Un-Soo Kim, senior viceprezident Brand Product Marketing, Memory Business ve společnosti Samsung Electronics. „Jsme přesvědčeni, že disk T5 předčí očekávání spotřebitelů o externích úložištích dat tím, že bude nabízet vyšší rychlost a pevný design, který je lehký a pohodlně se vejde i do kapsy. Jedná se o ideální přenosné úložiště pro spotřebitele i profesionály, kteří hledají rychlé, odolné a bezpečné zařízení.“

Zabezpečení ohromující rychlosti až 540 MB/s – což je až 4,9krát víc, než nabízejí externí HDD produkty – nového SSD disku T5 je určeno především profesionálům v byznysu, fotografům, tvůrcům videí, kreativním profesionálům a uživatelům objemného obsahu, když potřebují poskytovat okamžitý a jednoduchý přístup k údajům. S rozměry 74 × 57,3 × 10,5 milimetrů a neuvěřitelně nízkou hmotností je model T5 rovněž menší než průměrná vizitka, a pohodlně se tak vejde do dlaně. Hliníkový obal je dodáván ve dvou různých provedeních povrchu – Deep Black (1TB a 2TB modely) a Alluring Blue (250GB a 500GB modely).

Bez pohyblivých částí a s vnitřním rámem odolným proti nárazům poskytuje T5 uživatelům pocit bezpečí, protože dokáže odolat náhodnému postříkání vodou, a dokonce i pádu z výšky dvou metrů. Software Samsung Portable SSD pro počítače PC i Mac založený na AES 256bitovom šifrování hardwarových dat umožňuje snadno konfigurovat nastavení zabezpečení a získávat nejnovější aktualizace firmwaru i softwaru. Mobilní aplikace je k dispozici i pro smartphony a tablety se systémem Android pro ještě větší pohodlí. Kromě toho obsahuje T5 dva propojovací kabely – z USB-C na C a z USB-C na A – pro rozšířenou kompatibilitu s mnoha různými zařízeními.

Model T5 je dodáván s tříletou limitovanou zárukou a celosvětově je k dispozici od 15. srpna. Doporučené maloobchodní ceny:

250GB verze – 3 790 Kč

500GB verze – 5 990 Kč

1000GB verze – 12 390 Kč

2000GB verze – 22 990 Kč

Více informací naleznete na stránce www.samsung.com/T5.

Technické specifikace

Samsung SSD T5
Kapacita 2 TB / 1 TB (Deep Black), 500 GB / 250 GB (Alluring Blue)
Rozhraní USB 3.1 (Gen 2, 10Gbps) zpětná kompatibilita
Rozměry (D × Š × V) 74 × 57,3 × 10,5 mm
Hmotnost 51 gramů
Přenosová rychlost až 540 MB/s
Režim UASP Podporovaný
Šifrování AES 256bitové šifrování hardwarových údajů
Zabezpečení Samsung Portable SSD Software
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Soulad s RoHS RoHS2
Záruka Tříletá (3) limitovaná záruka

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.