Společnost Idera, pod kterou spadá i Embarcadero, oznamuje akvizici společnosti Sencha.

Integrace společností Embarcadero a Sencha má za cíl obohacení možností vývojářských nástrojů.

Praha, 28. 8. 2017 – Idera, Inc., vedoucí poskytovatel nástrojů pro databáze, vývoj software a správu testování, oznámila uzavření dohody o odkoupení společnosti Sencha, která vytvořila vedoucí platformu pro vývoj webových aplikací. Společnost Sencha bude integrována se společností Embarcadero, tedy divizí vývojářských nástrojů společnosti Idera. Platforma Sencha pro vývoj webových aplikací společnostem umožňuje hladce navrhovat, vyvíjet a testovat webové aplikace s bohatou funkčností pro stolní počítače, tablety a chytré telefony. Aplikace jsou určeny pro celou řadu provozních prostředí. Podle nedávných studií byli zákazníci používající ucelené podnikové řešení společnosti Sencha až o 50 procent produktivnější než zákazníci používající jiné webové aplikační architektury.

Zaměření společnosti Sencha na snížení nákladů a složitosti vývoje a dodávek webových aplikací báječně zapadá do obchodních plánů naší divize vývojářských nástrojů„, říká pan Randy Jacops, generální ředitel společnosti Idera. „Máme velkou radost z tohoto sloučení a očekáváme, že budeme nadále investovat a vylepšovat možnosti našich programátorských nástrojů pro vývoj software„.

Nástroje pro vývoj webových aplikací společnosti Sencha pohánějí tisíce datově intenzivních webových aplikací na celém světě, jež používá i 60 procent společností ze seznamu Fortune 100. Společnost své produkty neustále vylepšuje. Nejnověji začala dodávat netrpělivě očekávané nástroje Sencha Ext JS 6.5 a ExtReact pro přidávání výkonných prvků uživatelských rozhraní k aplikacím React, tedy aplikacím využívajícím knihoven jazyka JavaScript pro tvorbu uživatelských rozhraní.

Průmyslová ocenění nástrojů Sencha obsahují například vítězství v kategorii „User Experience“ („uživatelská zkušenost“, tedy sada technik a metod, které lze použít pro návrh uživatelského rozhraní) v soutěži SD Times 100 Awards a uznání CODiE Award finalist v kategorii „nejlepší mobilní vývojářské řešení“ pro nástroj Sencha Ext JS.

Sencha přesně zapadá do našeho poslání poskytovat agilní vývojářské nástroje naší rostoucí globální komunitě vývojářů„, říká pan Atanas Popov, generální ředitel společnosti Embarcadero. „Rozšiřuje počet námi podporovaných jazyků o Java Script a poskytuje rozsáhlou synergii s naším stávajícím produktovým portfoliem. Například Sencha Ext JS poskytne nástroji Embarcadero RAD Studio mocnou sadu webových prvků, které doplní naše vlastní nativní knihovny, včetně VCL pro Windows a FMX pro mobilní zařízení„.

Věříme, že propojením s rodinou vývojářských nástrojů Embarcadero rozšíříme naše výzkumné a vývojové oddělení a možnosti oslovení zákazníků„, říká pan Art Landro, generální ředitel společnosti Sencha. „Jde o logický krok v našem úsilí otevírat naše produktové architektury tím, že je vzájemně propojíme s novými technologiemi a maximalizujeme přínosy pro zákazníky„.

O společnosti Embarcadero

Nástroje Embarcadero jsou vytvářeny pro elitní vývojáře, kteří vytváří a udržují aplikace s těmi největšími nároky na nepřetržitý provoz a bezpečnost dat. Zákazníci volí Embarcadero, protože tato společnost je šampiónem vývojářů a její nástroje jim pomáhají vytvářet bezpečnější a škálovatelnější podnikové aplikace rychleji než kdokoli jiný na trhu. Ve skutečnosti se 90 ze sta nejdůležitějších společností na světě a aktivní komunita více než tří miliónů uživatelů na celém světě spoléhá na mnohokrát oceňované produkty Embarcadero. Embarcadero je divizí společnosti Idera a je online na adrese www.embarcadero.com. V České republice a Slovenské republice je zastoupením společnosti Embarcadero technologies společnost Embt.biz s.r.o. a její webovou prezentaci najdete na adrese http://www.embt.biz/.

 

http://www.embt.biz

Twitter: https://twitter.com/Embt_cz