Společnost Sony představuje na veletrhu IFA 2017 inovace včetně nejnovějších audio a mobilních produktů

Tokyo, Japonsko – Na německém veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně, který začíná v pátek 1. září, se společnost Sony Corporation pustí do představování řady svých nejnovějších produktů.

Na tiskové konferenci Sony, která se konala ve čtvrtek 31. srpna (místní čas) před oficiálním zahájením veletrhu IFA, představil Shigeru Kumekawa, prezident Sony Europe, nejnovější audio produkty společnosti: „Tím, že nadále přinášíme revoluční produkty, které rezonují na hluboké emocionální rovině, představuje Sony „posledních pár milimetrů“ mezi našimi zákazníky a zážitky, po kterých touží. Naší činností v oblasti elektroniky dosahujeme tady v Evropě stálý růst zisku díky tomu, že se soustředíme na trh s vysokou přidanou hodnotou, a naše pozice je dobrá pro zbytek roku 2017 i dále,” uvedl Kumekawa. Hideyuki Furumi, EVP, Global Sales & Marketing společnosti Sony Mobile Communications Inc. potom převzal slovo a představil nejnovější produkty ze série chytrých telefonů XperiaTM X.

 

Video z tiskové konference můžete streamovat na následující URL:

http://www.sony.cz/ifa2017

Hlavní představované produkty

Audio & TV/Chytrá domácnost

Sony také představila svoje nejnovější modely bezdrátových Hi-Res stereo sluchátek s funkcí rušení šumu, které navazují na MDR-1000X, model představený s velkým úspěchem na veletrhu IFA 2016. Na trh budou uvedeny tři nové typy sluchátek: model přes hlavu WH-1000XM2, model za krk WI-1000X, a skutečně bezdrátový WF-1000X. Každý z těchto tří modelů série 1000X se pyšní špičkovou8 úrovní rušení šumu mezi sluchátky využívajícími Bluetooth. Jako první na světě9 jsou vybaveny funkcí „Adaptive Sound Control“, která rozpoznává činnosti uživatele a automaticky zapíná či vypíná funkci rušení šumu podle situace, v níž jsou sluchátka používána. Zákazníci si mohou vybrat jeden ze tří typů sluchátek, které všechny odstraňují obtíže spojené s nutností neustále sundávat sluchátka kvůli změně hlasitosti namísto toho, aby se jejich uživatelé mohli plně ponořit do prožitku z vysoce kvalitního audia. K vidění budou také nová sluchátka Sony h.ear, která přicházejí v řadě nových barev, aby tak ladila s každým životním stylem a různými módními styly. Barvy jsou také sladěny s nejnovějšími produkty XperiaTM a Walkman od Sony, takže umožňují velké množství poutavých barevných kombinací.

Společnost Sony dále oznámila uvedení svého nového 77 palcového televizoru 4K OLED BRAVIA série A1 na evropský trh. Přináší průlomový vizuální zážitek díky unikátnímu 4K HDR procesoru X1TMExtreme od Sony stejně jako technologii akustického povrchu Acoustic SurfaceTM, která televizní displej rozechvívá a umožňuje, aby zvuk vystupoval přímo z něj.

Sony na svém stánku předvede pestrost světa 4K HDR a ukáže extrémně vybavenou sérii X1 4K LCD BRAVIA XE94/XE93 společně s PlayStation4 Pro (PS4Pro) a dalšími produkty 4K HDR. Návštěvníci zažijí díky přehrávači UBP-X800 Ultra HD Blu-rayTM a zvukovému projektoru HT-ST5000 Soundbar od Sony realistický a intenzivní obraz a zvuk 4K HDR či nejnovější audio v kvalitě Dolby Atmos.

Dále bude k vidění LF-S50G, první bezdrátový reproduktor s nativně podporovaným Google Assistant, který se dostane na trh v USA, VB, Německu, Francii a v dalších zemích. Umožní uživatelům vychutnávat dokonale věrnou reprodukci hudby a 360 stupňový zvuk v každém rohu pokoje. Funkce „Gesture Control” vám umožňuje upravit hlasitost nebo přeskočit skladbu, aniž byste se reproduktoru přímo dotkli, jednoduše mávnutím ruky poblíž reproduktoru. Díky odolnosti proti polití v souladu s japonskou průmyslovou normou (JIS) IPX310 se LF-S50G hodí k použití dokonce i v kuchyni a demonstruje snahy Sony o kvalitní audio se snadným použitím. Kromě toho budou na konci roku12 také modely BRAVIA 11 aktualizovány o novou nativně podporovanou funkci Google Assistant. Můžete pak spustit přehrávání audia či videa jednoduše tím, že promluvíte na dálkové ovládání svého LF-S50G nebo BRAVIE. Můžete tak získat přehled o nejnovějších zprávách, a dokonce ovládat audio přístroje, světla a další přístroje IoT připojené přes WiFi13, které využívají Google Assistant.

Na veletrhu bude k vidění také ukázka chytrého domova, která se bude soustředit na vysoce kvalitní řadu propojených audio a video produktů Sony. Představí se různé způsoby použití LF-S50G, BRAVIA a dalších výrobků Sony společně s kompatibilními zařízeními od dalších společností. Sony nabídne ukázku několika příkladů možného použití produktů, včetně multi-room music playback (přehrávání v několika místnostech najednou) v obývacím pokoji a kuchyni, dále hledání receptu nebo informací o restauracích, které se zobrazí prostřednictvím televizoru BRAVIA.

*8: K 31. srpnu 2017. Podle výzkumu společnosti Sony Corporation, měřeno v souladu se standardy JEITA. Na trhu se sluchátky s funkcí rušení šumu v designu přes hlavu, za krk a s pravými bezdrátovými sluchátky.

*9: K 31. srpnu 2017 na základě průzkumu prováděného společností Sony Corporation.

*10: IPX3 znamená, že voda stékající svisle formou jemných kapek v jakémkoli úhlu až do 60 stupňů nezpůsobí žádné škody.

*11: 2016 (částečná) a 2017 Android TVTM BRAVIA

*12: Aktualizace očekávána do konce roku 2017.

*13: Schopnost ovládat bezdrátové reproduktorové systémy pro domácí kina a multikanálové integrované zesilovače s nativně podporovanou službou Chromecast.

Chytré telefony XperiaTM

Společnost Sony Mobile Communications představila dva nové chytré telefony ve své prémiové řadě: Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact. Modely budou celosvětově dostupné od podzimu 201714.

Xperia XZ1 oplývá množstvím prémiových vlastností, které umožnily použití velkého množství pokročilých technologií, včetně nejnovějšího systému fotoaparátu Motion Eye™, HDR 5.2” Full HD displeje a Hi-Res Audia.  

Novou průlomovou funkcí je 3D Creator, unikátní firemní řešení Sony Mobile pro rychlé a snadné skenování 3D objektů. Existuje mnoho hravých řešení, jak si užít 3D Creator, jako např. vytvoření avataru pro použití s funkcemi fotoaparátu pro rozšířenou realitu (AR), nastavení živé tapety, sdílení na sociálních sítích s přáteli jako 3D nálepky, nebo odeslání do 3D tiskárny, která promění sken v upomínkový předmět.

Xperia XZ1 Compact nabízí výkon Xperie v kompaktní formě s 4,6” displejem s prémiovým vybavením zahrnujícím fotoaparát Motion Eye, Hi-Res Audio, inovativní 3D Creator a navíc disponuje novým širokoúhlým předním fotoaparátem, který rozšiřuje zorný úhel na 120 stupňů.

Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact využívají nejnovější mobilní platformu Qualcomm Snapdragon 835, která zajišťuje vysokorychlostní internetové spojení a rychlé a efektivní fungování.

*14: Dostupnost se v jednotlivých zemích a regionech může lišit.

*15:Xperia XZ1 nabízí až 1Gbps podle Gigabit Class LTE Cat16, XZ1 Compact nabízí až 800Mbps podle Cat15, v závislosti na dostupnosti na trhu a kompatibilitě sítě.

4K projektory pro domácí kina

Společnost Sony rozšiřuje svoji řadu projektorů pro domácí kina s možností 4K HDR a uvede na trh tři nové modely, které využívají její unikátní nativní 4K SXRD panely16. Kompaktní design17 VPL-VW760ES je vybaven vestavěným laserovým zdrojem světla a reprodukuje dokonale věrný, vysoce kontrastní obraz, který uživateli umožní, aby si mohl užívat úchvatný 4K HDR obraz, dokonce i u těch nejtmavších i nejjasnějších scén.

Na trh budou uvedeny také VPL-VW360ES s funkcí nastavitelné kvality obrazu, díky níž se přizpůsobí různým typům sledovaného obsahu, a model VPL-VW260ES s výborným poměrem výkon-cena, který umožňuje uživateli, aby si užíval autentický 4K HDR obraz, který ho vtáhne.

*16: Nativní 4K SXRD panely odpovídají 8,85 organických megapixelů (4,096 horizontálně x 2,160 vertikálně) panelů.

*17: Rozměry VPL-VW760ES (šířka x výška x hloubka, mm): 560 x 223 x 496 (bez vystupujících částí).

Seed Acceleration Program

Sony představí několik produktů a služeb svého programu Seed Acceleration Program (SAP), jako například platformu toioTM toy nebo chytrá řešení pro kancelář Nimway, první dílo, s nímž přichází SAP Europe18. Nimway používá unikátní technologii pro zjišťování polohy uvnitř budov a umožňuje uživatelům předem registrovaných chytrých telefonů s Bluetooth rychle zjistit místo jejich další schůzky jednoduše tím, že přijdou k displeji umístěném na patře se zasedacími místnostmi. Uživatelé také pomocí aplikace na svém chytrém telefonu uvidí, zda jsou některé zasedací místnosti volné, a kde se právě nacházejí jejich spolupracovníci. V budoucnu bude tato služba, která zvyšuje provozní efektivitu a produktivitu zaměstnanců, nabízena v Evropě.

*18: SAP Europe je evropská divize Seed Acceleration Program, která byla založena v dubnu 2014, aby pomáhala proměnit slibné nové nápady, s nimiž přijdou zaměstnanci Sony, v plně rozvinuté obchodní projekty. SAP Europe začala fungovat v dubnu 2016 a její hlavní sídlo se nachází ve švédském Lundu. Na konci srpna 2017 již proběhly dva zkušební testy.

Game & Network Services

Na stánku Sony se ukáže také PlayStationVR (PS VR), systém virtuální reality, který posouvá systém PlayStation4 na novou úroveň realističnosti. Návštěvníci si budou moci vychutnat velké množství obsahu pro virtuální realitu včetně hry Farpoint, v níž mohou hráči používat ovladač PS VR připomínající zbraň, probíjet se mimozemským světem a hledat si cestu zpět domů navzdory útokům nepřátelských forem života.

* Všechny zde uvedené názvy produktů jsou ochrannými známkami nebo registrovanými obchodními známkami společnosti Sony nebo jejich příslušných vlastníků.

*Google, Google Assistant, Android TV, a nativní Chromecast a další příbuzné značky a loga jsou ochrannými známkami společnosti Google, Inc.

O společnosti Sony

Společnosti Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce 2016 (závěr fiskálního roku 31. 3. 2015) úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 68 miliard USD, globální webová stránka: http://www.sony.net/