Samsung díky průlomové technologii Quick Drive zkracuje dobu praní na polovinu

Nová pračka Samsung WW8800M s technologií QuickDrive™ urychluje praní prádla bez nepříznivého vlivu na prací výkon. Pyšní se asistentem s umělou inteligencí a vysoce oceňovanými dvířky AddWash™.

Praha, 4. září 2017 – Společnost Samsung Electronics na veletrhu IFA 2017 v Berlíně představila novou revoluční prací technologii QuickDrive™. Srdcem pračky WW8800M je exkluzivní technologie QuickDrive™ společnosti Samsung, která spotřebitelům poskytuje výkon potřebný ke snížení doby nutné k vyprání jedné várky prádla na polovinu1. Při použití funkce Super Speed lze každodenní várku prádla vyprat během pouhých 39 minut, což spotřebitelům poskytuje úsporu času, po které vždy toužili, bez nepříznivého dopadu na kvalitu praní1, energetickou účinnost či péči o prádlo a zachování jeho trvanlivosti. Dostupnost a cena pračky Samsung WW8800M ještě nebyla pro Českou republiku stanovena.

Technologie QuickDrive™ přináší zásadní změnu, neboť výrazně zkracuje množství času, které musí spotřebitelé trávit praním, takže jim dává více prostoru užívat si života,“ uvedl B. S. Suh, výkonný viceprezident divize Digital Appliances společnosti Samsung Electronics. „Nová pračka WW8800M používá technologii QuickDrive™ k rychlému a účinnému praní, a kromě toho nabízí také řadu dalších chytrých technologií a funkcí, které praní výrazně usnadňují.

Lepší prací účinek s pomocí jedinečné technologie společnosti  

Technologie QuickDrive™ společnosti Samsung zkracuje dobu praní o 50 % a přináší 20% úsporu energie1 bez jakéhokoli vlivu na prací účinek. Pračka je vybavena speciálním bubnem Q-Drum™ sestávajícím z hlavního velkého bubnu a nezávisle rotující desky umístěné na zadní straně. Na rozdíl od běžných praček, které během pracího cyklu prádlem opakovaně otáčejí nahoru a dolů, pohybuje pračka WW8800M prádlem v bubnu ve směru shora dolů, přičemž deska umístěná v zadní části pracího bubnu přidává ještě pohyb ve směru dopředu a dozadu. Vzniká tak revoluční dynamický prací účinek, při kterém prací síly, působící ve dvou směrech současně, rychle, šetrně a důkladně odstraňují veškeré nečistoty a zaručují intenzivní a úplný prací cyklus.

Jedinečná technologie QuickDrive™ společnosti Samsung byla také podrobena nezávislému testování společnosti Intertek, největší světové organizace specializující se na testování a kontroly. Intertek potvrdil, že technologie QuickDrive™ dosahuje stejného pracího účinku a zajišťuje stejnou úroveň péče o tkaniny jako stávající pračky, ovšem při kratší délce pracího cyklu.

Nová pračka WW8800M nabízí také další špičkové technologie vyvinuté společností Samsung, jako například EcoBubble™, což je funkce dosahující vynikajícího pracího účinku mísením vody a vzduchu, které vytváří jemnou prací pěnu, která snadněji proniká tkaninou a maximalizuje účinnost pracího prostředku i při nízkých teplotách.

Chytřejší pračky s podporou IoT přispívají k pohodlí uživatelů

Technologie QuickDrive™ využívá během praní mnoha chytrých funkcí zvyšujících uživatelský komfort. Pračka WW8800M je připravena využít výhod internetu věcí (IoT) a může se pochlubit pracím asistentem Q-rator využívajícím umělou inteligenci zajišťující tři chytré funkce přispívající k pohodlnějšímu praní.

  • Prací plánovač Laundry Planner spotřebitelům umožňuje nastavit si čas, kdy bude praní dokončeno, takže jim dovoluje organizovat si čas podle vlastních potřeb.

 

  • Funkce Laundry Recipe nabízí automatická doporučení týkající se optimálního pracího cyklu na základě uživatelem zadaných informací o barvě oblečení, typu tkaniny a míře znečištění, takže není nutné odhadovat, jaký prací cyklus by bylo optimální použít.

 

  • Funkce HomeCare Wizard pračku dálkově monitoruje, předem uživatele upozorňuje na možné problémy a poskytuje rychlé rady, jak problémy vyřešit.

Pračka WW8800M je vybavena také inovativní funkcí AddWash™ od společnosti Samsung, která umožňuje uživatelům kdykoli během pracího cyklu2 do pračky přidat další kusy oblečení. AddWash™ umožňuje přidat zapomenutou ponožku nebo kousek jemného prádla, který do pracího cyklu stačí přidat později, a dokonce dovoluje během praní přidat prací prostředek nebo aviváž. Prací asistent Q-rator vytváří v kombinaci s technologií AddWash™ synergický efekt, který přispívá k pohodlí uživatele a zjednodušuje praní.

Delší životnost a vyšší úspornost

Pračka WW8800M je navržena, aby podávala dlouhodobý výkon. Model WW8800M je vybaven digitálním invertorem, který přispívá k nižší hlučnosti a nižší spotřebě energie a zároveň zajišťuje výjimečnou životnost4, která pračce umožňuje, aby si dlouhodobě zachovala účinnost praní a zajistila potřebnou péči o tkaniny. Pračka WW8800M nabízí také řadu funkcí přispívajících k úsporám energie včetně schopnosti spotřebovat až o 50 % méně energie ve srovnání s nejpřísnějším standardem A+++ týkajícím se energetické účinnosti pracího cyklu.5 Pračka používá keramické topné těleso Ceramic Heater+ opatřené novým typem antiadhezivního povrchu zaručujícího, že se na tělese oproti tradičním topným tělesům usazuje o 55 procent méně vodního kamene, což zajišťuje dlouhou životnost a zachování výkonu.

Stánek Samsung Electronics na veletrhu IFA 2017 najdete na druhém podlaží budovy CityCube Berlin ve dnech 1. až 6. září.

1 Testováno na WW8800M ve srovnání s pračkou Samsung WW8500K. Šetří 50 % času u cyklů Bavlna (40 °C, poloviční dávka) a e-Bavlna s prací účinností ±2 %. Šetří 20 % energie u cyklů Bavlna (40 °C, poloviční dávka) a Super Speed (40 °C, 5kg dávka); na základě údajů Intertek.

2 Dvířka Add Wash se otevřou pouze v případě, že je teplota pracího bubnu nižší než 50 °C.

3 Přidat lze pouze tkaniny, kusy oblečení, prací prostředek a aviváž.

4 Pračka získala atest 20leté životnosti udělený německou asociací VDE pro elektrické, elektronické a informační technologie.

5 Hodnocení energetické náročnosti pracího cyklu e-Bavlna na základě standardu energetického štítku EU.

6 Test srovnávající keramické topné těleso Ceramic Heater+ s původním konvenčním tělesem WF60F4E0N0W/ET na základě nezávislého testování odchylek hmotností ve tvrdé vodě.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.