Inventi pořádá další Akademie programování. JAVA i Testing startují v říjnu

Česká softwarová firma Inventi pokračuje v organizování úspěšných vzdělávacích akademií. V říjnu proběhne Akademie zaměřená na vývoj v Javě a Testing. Hlavním smyslem akademií je umožnit nadšeným lidem získat znalosti potřebné pro nastartování kariéry v IT. Absolventi krom znalostí a praktických ukázek obdrží certifikát o absolvování akademie. Lekce probíhají ve večerních hodinách a obsahují teorii, praktické příklady a řešení konkrétních úkolů. Znalosti studentům předávají zkušení odborníci jedenkrát až třikrát týdně po dobu 5-6 týdnů.

Během posledních tří let, kdy akademie probíhají, bylo vyškoleno více než 250 zájemců o práci v IT. „IT segment je jedním z nejrychleji rostoucích pracovních trhů, kde dnes chybí mnoho odborníků. Proniknout do tohoto oboru a s klidem si říct, že již něco umím, trvá alespoň dva roky. Nejtěžší je vždy udělat první krok, a právě naše Akademie jej umožňují. Velmi nás těší, že obdobné projekty spustily i další IT firmy, kterým není lhostejný narůstající problém s nedostatkem IT odborníků,“ říká People manažer Tomáš Vodenka, který je mimo jiné zodpovědný za spokojenost lidí v Inventi.

Školení zaměřené na Javu je určené zájemcům, kteří v této oblasti mají už základní znalosti. Účastníci získají praktické znalosti z konkrétních projektů, dozví se, co vše je součástí Java ekosystému, čeká je také úvod do Java Enterprise. Témata se budou zabývat například metodikou vývoje či aplikačními servery. K úspěšnému zvládnutí Akademie jsou potřeba znalosti základů Java SE a ovládání IDE, vlastní notebook a chuť k učení.

Na rozdíl od toho Testing Akademie je určena pro úplné juniory, který se do této oblasti chtějí dostat a zkusit nový obor. Absolventi se dozví základní pojmy v testování, pochopí co testování obnáší, jak se tvoří test casy a jak se reportují chyby, naučí se využívat základní nástroje pro testování a analyzovat celý proces.

Během posledních let proběhlo již 21 akademií, většinou zaměřených na Testování, Javu a Analýzu. Zájemci měli možnost absolvovat i Billing mediation akademie, nedávno probíhalo také dvoudenní školení na téma „Podnikatelské myšlení“.

Zájemci, kteří se chtějí profesně posunout a být součástí nejrychleji rostoucího oboru se mohou zaregistrovat na skoleni@inventi.cz.

O INVENTI:

Společnost INVENTI působí na trhu 6 let, přesto má dnes více než 130 zaměstnanců. Původně malá značka se postupem let stala vyhledávanou firmou v oblasti vývoje softwaru a testování. Má za sebou velké projekty, například pro T-Mobile, Vodafone, Českou spořitelnu, ČSOB, Komerční banku, Hypoteční banku, HomeCredit a další. Společnost také vyvíjí mobilní aplikace, podporuje startupové projekty a pravidelně pořádá vzdělávací Akademie. Více informací o aktivitách společnosti se dozvíte na webu www.inventi.cz.

______________________________________________________________________________________