GeForce Garage: Destiny of Titans poprvé za účasti českého moderského týmu

Tři týmy a pouhých čtyřiadvacet hodin: Evropští casemodeři již podruhé změří síly a tentokrát nebude chybět ani český tým.

Praha, 26. září 2017 – Mezi 3. a 4. říjnem proběhne v polských Katovicích druhý ročník casemoderského klání GeForce Garage: Destiny of Titans. Projekt, který je ve světě nadšenců IT dobře znám, má dlouholetou tradici ve Spojených státech a již druhým rokem proti sobě staví talentované casemodery také v Evropě. Vůbec poprvé se GeForce Garage zúčastní český tým, který se postaví celkům Polska a Rumunska. Fanoušci budou mít možnost sledovat nepřetržitý živý stream dvacet čtyři hodin trvající výroby unikátních case přímo z ESL Areny, kde se celá akce odehrává. NVIDIA jim jej nabídne prostřednictvím svých kanálů na sociálních sítích YouTube, Twitch.tv a Facebook. Začátek je naplánován na úterý 19.00 a ukončení proběhne ve středu 21.00.

Casemodding, známý také jako tuning PC, se zabývá tvorbou unikátních počítačových sestav. Ať už jde o modifikaci běžných skříní nebo tvorbu projektů od úplného začátku. Tím nejdůležitějším aspektem je zde vždy kreativita a schopnost vytvořit něco jedinečného. V rámci projektu GeForce Garage se pak pravidelně představuje špička této scény.

Srdcem sestav tentokrát budou grafické karty AORUS GTX 1080Ti. Vodní chlazení dodá EKWB, komponenty budou napájet zdroje Seasonic. SSD poskytne společnost Samsung, operační paměti pak GSkill. Skříně, které budou casemodeři upravovat, pocházejí z dílny Fractal Design. Týmům bude k dispozici nářadí od Stanley Black and Decker.  

Český tým zažije v GeForce Garage úplnou premiéru. V katovické ESL Areně bude mít dvacet čtyři hodin na výrobu co nejimpozantnější case s tématem očekávané hry Destiny 2, za kterou stojí společosti Bungie a Activision.  Členové spolu zatím nikdy nespolupracovali, takže se fanoušci po celém světě mohou těšit na unikátní směsici stylů, která ještě nebyla k vidění. Pojďme si tedy trojici reprezentantů představit:

Filip Karel je dvaadvacetiletý casemoder z Plzně, který svou kariéru nastartoval už před pěti lety. Baví ho pracovat s vodním chlazením, má za sebou mnoho upravených skříní a několik modů si vyrobil úplně od začátku. Nedávno vyhrál soutěž GeForce Garage v České republice.

Josef „PKBO“ Dvořák je nejlépe bodově hodnoceným overclockerem v České republice a mezi lety 2016 a 2017 se stal také nejlepším nadšeneckým overclockerem na světě. Jeho účet na HWBot čítá více než tisíc příspěvků s různými typy hardwaru, jenž mu vynesly více než stovku zlatých a stříbrných HW pohárů. PKBO má za cíl vyždímat maximum výkonu z každé části hardware bez nutnosti využívat extrémní chlazení, které je pro běžné hráče často nepraktické.  

Jakub Metelka se zhostí role moderátora. Když před pětadvaceti lety do posledního šroubku rozebral opravdu drahé PC, dostal sice od rodičů pěkný výprask, ale naprosto hardwaru naprosto propadl. Je také vášnivý hráč, který nesnáší prohry a fanoušek novinek na poli hardware i dalších technologií. Působí v týmu pořadu RE-PLAY, kde se stará o RE-GEAR, videa o nových technologických vychytávkách, hardwaru a samozřejmě všem okolo gamingu.

V polském týmu se představí Staszek „Tips“ Wiertelak, Jarek „Blackwhite“ Arczynski a Maciej „Urban“ Nowak. Staszek je třicetiletý umělec a tvůrce z města Poznaň a casemoddingu se věnuje už dlouhých 15 let. Svou cestu v GeForce Garage započal roku 2015 výhrou v soutěži GeForceGarage Mechanics. Jarek se Staszkem úzce spolupracuje na casemodech a přetaktováních. Je to nadšenec s mnohaletou zkušeností v tomto odvětví. V roce 2017 se podílel na 24hodinovém streamu Rise of Titans. Pro Macieje půjde o první dobrodružství v GeForce Garage. Začínal jako YouTuber a recenzent hardware, dnes se živí jako kameraman a tvůrce videí.

Za rumunský tým budou bojovat George “Papa Jock” Potecă, Tudor “Monstru” Bădică a Matei „Matose“ Mihăţoiu. George je jeden z nejtalentovanějších casemoderů na rumunské scéně. Působí na scéně více než šest let a má na kontě desítky modů a dvě prvenství v národních soutěžích. Tudor je veteránem v oboru a světovým šampion v přetaktování. Po dominanci na overclockerské scéně se vrátil zpět je kořenům a začal stavět špičkové herní soustavy. Matei se proslavil jako dvojnásobný světový šampion v overclockingu v letech 2010 a 2011 v Tchaj-peji.  V Rumunsku je autorem prvního chlazení využívajícího teploty pod bodem mrazu založeném na vodě, ledu a nemrznoucích chladících kapalinách.

Na začátku října tedy budeme českému týmu držet palce při jejich prvním mezinárodním představení. Vrátí se jako hrdinové?

Důležité odkazy:

Stránka GeForce Garage: https://www.nvidia.cz/graphics-cards/geforce/pascal/geforce-garage-event

Česká stránka společnosti NVIDIA na Facebooku: https://www.facebook.com/NVIDIAGeForceCZ

Český Twitch.tv kanál společnosti NVIDIA: https://twitch.tv/nvidiageforcecz

Český YouTube kanál společnosti NVIDIA: https://www.youtube.com/user/cznvidia/

O NVIDIA

Firma NVIDIA vytvořila v roce 1999 technologii GPU a nastartovala tím růst hraní her na PC, redefinovala moderní počítačovou grafiku a přinesla revoluci do paralelního výpočetního výkonu. V nedávné době pomohly učenlivé GPU jednotky vývoji moderní umělé inteligence – nové éry osobních počítačů – kdy se GPU chová jako mozek počítačů, robotů a samořiditelných aut, které rozumí okolnímu světu. Dnes je NVIDIA známá jako „počítačová firma umělé inteligence.“ Více informací naleznete na stránce www.nvidia.com.