Alza otevírá profesionální foto-video studio

Praha, 11. 10. 2017 – Alza otevírá na showroomu v Praze 7 Holešovicích profesionálně vybavené foto-video studio. V proskleném koutku se mohou zájemci vyfotit nebo natáčet videa, recenze, rozhovory – to vše zcela zdarma. Firma tak chce pomoci kreativcům, kteří pro svou tvorbu nemají vhodné podmínky.

20171010_104118_resized_1.jpg

Lídr internetového trhu tento koutek vybavil kvalitní zrcadlovkou značky Canon EOS 80D s objektivem 18-135, která umožňuje pořizovat fotografie i videa, grafickým monitorem Eizo, notebookem, profesionálními světly, stolem optimalizovaným pro natáčení a speciálním křeslem. Nechybí klimatizace a rolety s jednobarevným pozadím, které lze měnit podle potřeb natáčejícího. Studio má rozměry
3,3 x 5 m a nachází se v pravé části Alza showroomu od hlavního vchodu z ulice Jateční.

„Pořídit fotografii či natočit video není nic až tak složitého. Člověk k tomu ale potřebuje hlavně vhodné podmínky a dobrý nápad. My jsme mladým youtuberům šli trochu naproti a vytvořili ideální zázemí pro ty, kteří takový prostor k dispozici nemají nebo je pořízení kvalitního vybavení limituje v tvorbě,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz s tím, že videa si mohou kreativci v prostorách studia v klidu upravit, sestříhat a nahrát na adekvátní kanály na rychlém internetu zdarma.

Veškeré informace k provozu získají zájemci na showroomu na Informacích, na vyžádání s obsluhou vybavení studia pomohou promotéři. V rámci pilotního provozu se návštěvníci zatím nemusí nikde hlásit, stačí rovnou přijít. Pokud budou některé časové sloty příliš exponovány, firma je připravena spustit rezervační systém. V přípravě je i další rozšíření služeb pro mladé youtubery, které jim usnadní dělat recenze. Alza bude pracovat i se zpětnou vazbou od uživatelů studia, na základě vyhodnocení následně může dojít k dílčím úpravám provozního řádu, vybavení či nabídky služeb.

Youtubeři se těší i v České republice velké oblibě. Díky novému studiu mohou natočit kvalitní videoobsah pro svou cílovou skupinu nebo ze showroomu klidně rovnou streamovat v přímém přenosu nejen profesionálové, ale i amatéři. Vyzkoušet zázemí, v rámci něhož lze zpropagovat nějaký produkt, službu, okomentovat módu nebo počítačovou hru, nebo vymyslet parodii na nějakou událost či glosovat konkrétní situaci, tak může opravdu každý.  

YouTube celosvětově sleduje více než miliarda lidí. Pro příznivce tohoto obsahu se pořádají i festivaly – v česku tzv. Utuberingy.

O společnosti Alza.cz a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2016, ve kterém Alza utržila celkem 17,4 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny nejen v pracovních dnech, ale i o víkendu. Své objednávky si zákazníci Alzy mohou vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Zákazníkům nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy v rámci programu AlzaVenture pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. V Praze a Bratislavě vybudovala jedinečný Apple Shop. Za své úspěchy získala nespočet ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, a celou řadu dalších. Ve třetím ročníku Alza Awards 2016 ocenila nejlepší firmy a produkty roku. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.