Necelých 23 hodin před začátkem voleb skončila předvolební superdebata Deníku

Praha, 19. října 2017 – Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata – ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Pozvání přijali: ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Karla Šlechtová, místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaela Marksová, místopředseda KSČM Jiří Dolejš, předseda SPD Tomio Okamura, místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová, místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, místopředseda Starostů Vít Rakušan a volební lídr Realistů Petr Robejšek. Předseda Pirátů Ivan Bartoš dorazil s drobným zpožděním.

„Toto byla naše 15. předvolební debata. V předchozích regionálních debatám jsme sbírali názory krajských lídrů a dnes jsme jejich názory konfrontovali s lídry celostátními a ukázalo se, že ne vždy jsou jednotliví zástupci politických stran ve svých názorech konzistentní a na stejnou věc mají v jedné straně víc názorů. Na čem se dnes všichni zúčastnění shodli napříč politickým spektrem, tak to je nepodpora menšinou vlády Andreje Babiše, ať už s ním jako premiérem nebo bez něj. A my budeme velmi pečlivě dál sledovat povolební vyjednávání, jestli se tohoto názoru budou politici držet,“ řekl Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.

Debatu zachytil Deník na svých webových stránkách ve formě zpráv a videa. Debatě bude také věnována velká část pátečního vydání.

Videa z mnohdy bouřlivých regionálních debat je možné nalézt na adrese www.denik.cz/debaty.

Na videích mj. čtenáři uvidí, jak glosují politiku voliči, v čem podle politiků spočívají problémy ve zdravotnictví, kteří politici si chtěli vyřešit spory ve křoví, kdo došel v průběhu debaty k úrazu, a přesto se statečně dostal do cíle, kdo si koho váží a neváží, jak se se vůbec snesli politici „zavření společně“ v malém prostoru a co pro nás politické strany po volbách chystají.

Deník je nejčtenější zpravodajský titul v deseti krajích ČR. Podle aktuálních výsledků Media Projektu čte Deník více než 2,1 mil. čtenářů.

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkář TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz a www.automix.cz.