Na prosincovém Silicon Valley Insights od STRV vystoupí bývalý technický ředitel globální seznamovací aplikace Tinder

Praha 14. listopadu 2017 – Na poslední letošní Silicon Valley Insights (SVI) přiletí z amerického Los Angeles Ryan Ogle, dlouholetý technologický ředitel seznamovací aplikace Tinder. Tinder je v současné době, dle dat App Storu společnosti Apple, nejvýdělečnější mobilní aplikací světa. Akce se uskuteční 7. prosince v pražském sídle technologické společnosti STRV od 19h. Po zhruba 90minutové diskuzi a prostoru pro otázky bude následovat afterparty a networking. Vstupenky na SVI, které jsou současně vstupenkou na afterparty, jsou v prodeji na portálu Eventbrite.com.

Praha /událost na FB/

Kdy: 7. 12. 2017 od 19 hodin

Kde: Kanceláře STRV, Rohanské nábřeží 23, Karlín

Ryan Ogle, který nyní vede vlastní startup Arimus, na jehož připravovaných produktech pracuje také STRV, vedl vývojářský tým Tinderu od srpna 2012. Aplikace byla oficiálně představena o měsíc později. Za dobu pěti let se pod Ryanovým vedením rozšířila z mobilních zařízení také například na Apple TV a v nedávné době také na web na stránce tinder.com. Prosincové SVI tak poprvé oficiálně odhalí, co má technologická společnost STRV právě s posledními novinkami tohoto „seznamovacího“ gigantu společného. V moderované diskuzi se Ryan s Lubem budou věnovat problematice trhu mobilních seznamovacích aplikací, vývoji Tinderu a také tomu, jakými nástrahami společnost za svou pětiletou historii procházela.

Silicon Valley Insights je série inspirativních přednášek pro vývojáře i technologické nadšence, které od roku 2015 pořádají vývojáři ze společnosti STRV. Dřívějšími hosty byl například Otto Fabri – tehdy pracující pro Tesla Motors –, americký investor Razmig Hovaghimian nebo Kemar Newell – bývalý vývojář Googlu a Applu, který se v USA snaží prosadit s aplikací Flip. Právě Kemar nedávno uspěl v rámci reality show Planet of Apps, za kterou stojí americký technologický gigant Apple.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti se píše již od roku 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde pracuje téměř 150 vývojářů a designérů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V dubnu 2016 se STRV přestěhovalo do nových kanceláří v Karlíně, které firmě nabízejí prostor pro další personální růst.

Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti Spark Networks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.

 

Označeno tagem