Kiwi.com na Mikuláše podpořilo 800 000 korunami tři neziskové organizace

Praha, 7. prosince 2017 – Společnost Kiwi.com věnovala 5. prosince v rámci své nové CSR kampaně finanční dar v celkové hodnotě 800 000 Kč neziskovým organizacím Loono, Projektu SPOLU a Spolku pro Efektivní Altruismus. Šeky předala zástupcům jednotlivých společností při mikulášské akci managing director Kiwi.com Lucie Brešová. V rámci večírku pak bylo vybráno dalších 15 000 Kč, které rovněž poputují na dobrou věc a podpoří Misi naděje. O CSR aktivity se v Kiwi.com nově stará speciální tým Care.Kiwi.com.

Brněnský online vyhledávač, prodejce letenek a dalších služeb pro cestovatele, Kiwi.com, vyčlenil pro své CSR aktivity tým Care.Kiwi.com, pod jehož taktovkou byla realizována letošní mikulášská nadílka. Společnost v rámci ní věnovala celkem 800 000 Kč třem neziskovým organizacím, a podpořila tak edukaci v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění (Loono), tvorbu webového rozhraní pro interní administraci dobrovolníků pro psychiatrickou péči (Projekt SPOLU)
i organizaci Konference EAGxPrague2018 pro zvýšení povědomí o efektivním altruismu v tuzemsku (Spolek pro Efektivní Altruismus).

„Vytvořili jsme tým Care.Kiwi.com, který bude zodpovídat za veškeré charitativní aktivity Kiwi.com. Jsem rád, že se CSR iniciativa stala součástí naší rostoucí společnosti. Na Mikuláše jsme se rozhodli podpořit tři místní organizace z neziskového segmentu, jejichž poslání nás oslovilo. V rámci mikulášské akce naši zaměstnanci navíc přispěli více než 15 000 Kč brněnské studentské neziskové organizaci Mise naděje,“ shrnul CEO a zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý.

Podpora jednotlivých organizací

Nezisková organizace Loono, tvořená týmem mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců za účelem edukace veřejnosti v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění, obdržela od Kiwi.com částku 650 000 Kč. „Podpora Kiwi.com pro nás moc znamená. Za darované peníze nakoupíme edukační modely prsou, varlat, srdcí i mozků, vytiskneme brožury, zaplatíme cestovné a odměníme realizační tým. Díky tomu budeme moci v oblasti prevence vyškolit ještě více lidí,“ řekla Kateřina Vacková, zakladatelka Loono.

Projekt SPOLU byl podpořen částkou 100 000 Kč, kterou využije na tvorbu nového webového rozhraní pro interní administraci dobrovolníků v oblasti psychiatrické péče. Barbora Chvátalová, zakladatelka Projektu SPOLU a členka organizačního týmu uvedla: „Tvorba vnitřního rozhraní je pro nás v současnosti nejdůležitějším krokem, který zajistí dlouhodobou udržitelnost a další růst našich dobrovolnických aktivit. Doposud probíhá správa 250 dobrovolníků přes desítky skupin na Facebooku, což je velice nepřehledné a neefektivní. Rozhraní již máme nadesignované přes 3 roky, ale až nyní se nám pro něj podařilo sehnat podporu. Společnosti Kiwi.com tímto z celého srdce děkujeme!“

Spolek pro Efektivní Altruismus se zaměřuje na to, jak nakládat co nejefektivněji se zdroji, které máme k dispozici, a jak pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. Dar 50 000 Kč bude použit na pokrytí nákladů tematicky zaměřené Konference EAGxPrague2018, jež pomáhá šířit myšlenky efektivního altruismu v Česku. „Spolupráce se společností Kiwi.com je pro nás především příležitostí k propojení
s jednou z nejrychleji se rozvíjejících českých společností a možností potvrdit, že principy efektivního altruismu mají místo i v komerční sféře,“ uzavřel předseda spolku pro Efektivní Altruismus Jan Kleňha.

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com je inovativním celosvětovým vyhledávačem letenek zaměřujícím se na kombinace letů nespolupracujících aerolinek. Zákazníkům díky vlastnímu vyspělému technickému řešení vyhledává unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení. Kiwi.com patří mezi deset největších světových a pět největších evropských prodejců letenek. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 60 milionů eur při průměrných 6 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má více než 1 400 zaměstnanců. Kiwi.com za svůj růst
a úspěchy (tržby, počet uživatelů, investice, valuace) v minulém roce získalo od odborné poroty složené ze stovky investorů, mentorů a expertů titul ForbesStartup roku. Kiwi.com se rovněž stalo nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězilo v žebříčku Deloitte Technology Fast 50. 

O Loono

Loono je tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců s cílem vzdělávat veřejnost
v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění a spolu s tím pomáhat mladým pacientům
a jejich rodinám. Nezisková organizace zdůrazňuje, jak je důležitá prevence. Její členové pořádají vzdělávací workshopy a přednášky, připravují články a natáčí videa. O zdraví a těle mluví srozumitelně, nezastrašují statistikami a inspirují ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas. Mezi kampaně organizace patří #prsakoule, #zijessrdcem a “Pravda o..”.

O projektu SPOLU

Projekt SPOLU je dobrovolnickým projektem propojujícím studenty psychologie a medicíny, pacienty
a zdravotnické profesionály v psychiatrických zařízeních a v rámci služeb následné péče. Vznikl v Brně roku 2012. V rámci SPOLU docházejí studenti za konkrétním pacientem či organizují různé skupinové aktivity (arte, muziko, kognitivní trénink, relaxace a imaginace atd.) – takto získávají hodnotnou praxi, pacientům umožňují kvalitnější trávení volného času a zdravotnickému personálu poskytují cenné informace ve formě zápisů z jednotlivých aktivit. Společným cílem je potom zvyšování standardu psychiatrické péče v ČR. Oficiálně Projekt SPOLU funguje pod Spolkem NUDZ, z.s., zřízeném při Národním ústavu duševního zdraví.

O Spolku pro Efektivní Altruismus

Spolek Efektivní Altruismus byl založen v roce 2016 jako první organizace propagující myšlenky efektivního altruismu ve střední Evropě. Cílem organizace je budování komunity efektivních altruistů v Česku a navázání spolupráce se stávající evropskou komunitou. Myšlenky a principy efektivního altruismu by se daly shrnout do zlatého pravidla „Jak nakládat co nejefektivněji se zdroji, které máme k dispozici, a jak pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba?” Kromě pravidelných setkání v Praze a Brně se spolek podílel také na organizaci workshopů CFAR a konferenci EAGx Praha.

O Misi naděje

Mise naděje, z.s. je studentská nezisková organizace zabývající se pomocí těm, kteří si nemohou pomoci sami. Těmi jsou zejména děti, senioři, lidé s postižením či zvířata. Mezi projekty Mise naděje proto patří například Kreativní činnosti pro děti v nemocnicích, Pomoc lidem s autismem, Doučování dětí z dětských domovů nebo Návštěvy v domovech pro seniory. Mise naděje byla založena v roce 2014 s cílem umožnit co nejvíce lidem pomáhat tam, kde je to potřeba. Od té doby proběhlo nebo stále probíhá již více než 14 projektů a členská základna čítá přes 150 studentů z celé Masarykovy univerzity. Mezi dobrovolníky je ale možné najít i zahraniční studenty, kteří jsou na MU v rámci svého zahraničního studia, nebo studenty dalších brněnských vysokých škol.