Jaký hudební vkus mají kandidáti na prezidenta? Většina z nich preferuje rock

Youradio, česká hudební streamovací služba z portfolia Lagardere Active ČR, odstartovala unikátní prezidentský speciál. V něm představuje oblíbenou hudbu jednotlivých kandidátů na prezidenta. Do projektu se zapojila většina z nich a hudební vkus prozradil i současný prezident Miloš Zeman.

Youradio oslovilo všech devět uchazečů o prezidentský post, a kromě Pavla Fischera se do projektu zapojili všichni. Nechybí ani hudební nálada současného prezidenta Miloše Zemana. Ačkoliv u většiny kandidátů vévodí jejich VIP playlistům rock, tak se jejich hudební nálady co do interpretů liší.  

Takto vypadají hudební priority jednotlivých kandidátů:

Kandidát na prezidenta ČR Hudební vkus
Drahoš Jiří hlavně blues rock; nevynechá žádný koncert Johna Mayalla; má rád i Carlose Santanu
Fischer Pavel odmítl účast
Hannig Petr Pojal svůj VIP playlist na Youradio jako svůj hudební životopis. V jeho výběru tak jsou: Lucie Bílá, Jitka Zelenková, Vítězslav Vávra, Stanislav Procházka mladší, ale i rarity, které nikde jinde neuslyšíte.
Hilšer Marek klasické rockové kousky, argentinské tango, francouzský i český šanson, reggae a za „nejlepšího českého muzikanta všech dob“ označil Antonína Dvořáka.
Horáček Michal Sweet Dreams od Eurythmics; Personal Jesus od Depeche Mode či Losing My Religion od R.E.M. Nechybí ani skladby v podání předních českých zpěváků, k nimž Michal Horáček napsal texty.
Hynek Jiří Rock ve všech podobách, „včetně jazz rocku a folk rocku“; legendární Stairway To Heaven by si nechal zahrát na pohřbu
Kulhánek Vratislav milovník dixielandu, protože „jazz, blues a country jsou fajn, ať už je interpretem původní písně kdokoliv.“
Topolánek Mirek Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Dire Straits, album Kuře v hodinkách české skupiny Flamengo. Také ale poslouchá například George Gershwina nebo jazzovou klasiku Summertime od Elly Fitzgerald a Louise Armstronga.
Zeman Miloš Sentimental Journey (od Elly Fidzgerald), Jednoho dne se vrátíš (od Věry Špinarové), Za tichú Moravú (lidová píseň), Chopinovo Nocturno a skladby od švédské skupiny ABBA *

*sdělila Barbora Filípková, členka týmu Zeman Znovu

Další komentáře hudebních preferencí jednotlivých kandidátů, najdou posluchači na webu hudební služby Youradio https://www.youradio.cz/blog/prezidenti. Zde si mohou poslechnout celé playlisty sestavené z oblíbených písní prezidentských kandidátů a také mohou hlasovat, který z nich má podle nich nejlepší vkus.

Více o Youradio

Youradio je ryze česká hudební streamovací služba, jejímž provozovatelem je mediální skupina Lagardere Active ČR. Ti si mohou uživatele spustit zdarma přes web nebo prostřednictvím aplikace v mobilu, na počítači nebo v tabletu. Ovládá se stejně snadno, jako klasické rádio, ale zároveň se umí přizpůsobit osobnímu vkusu každého posluchače. K dispozici je i placená prémiová verze bez reklam. V současnosti má službu Youradio nainstalováno už více než 350 000 registrovaných uživatelů.

Mediální skupina Lagardere Active ČR patřící do nadnárodní sítě Lagardère Group, je jedním z nejvýznamnějších hráčů na českém rozhlasovém trhu. Provozuje 5 českých rozhlasových stanic, jednu slovenskou a také mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). RRM od roku 2014 spoluvlastní obchodní síť RADIOHOUSE, jejíž rádia si týdně naladí více jak 7 z 10 posluchačů v ČR. V online prostředí je Lagardere prostřednictví svých i zastupovaných projektů měsíčně schopná oslovit více jak dva miliony reálných uživatelů.