Ericsson a T-Mobile otestovali technologii LAA a překročili rychlost 1 Gb/s

  • Ericsson a T-Mobile dosáhli při testování jako první na světě rychlosti vyšší než 1 Gb/s použitím 12-vrstvové technologie Licensed Assisted Access (LAA)
  • Test proběhl v laboratořích společnosti T-Mobile s využitím systému Ericsson Radio System a testovacího zařízení od společnosti Cobham Wireless

Praha, 18. prosince 2017 – Společnosti Ericsson (NASDAQ: ERIC) a T-Mobile (NASDAQ: TMUS) dosáhli rychlosti 1,1 Gb/s použitím 12-vrstvové technologie LAA a jako první na světě překonali rychlost 1 Gbps na nelicencovaném spektru.

Neville Ray, ředitel pro technologie ve společnosti T-Mobile, k tomu uvedl: „T-Mobile vybudoval nejrychlejší LTE síť díky inovacím a novým technologiím, které pro své zákazníky přináší na trh. Technologie LAA vychází z nasazení technologií 4×4 MIMO a 256 QAM a poskytne zákazníkům v roce 2018 ještě lepší přístup k téměř gigabitovým rychlostem.“

Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident společnosti a ředitel pro obchodní divizi Sítě v Ericssonu, dodal: „Překonání hranice rychlosti 1 Gb/s znamená, že komerční gigabitové rychlosti nejsou díky technologii LAA a MIMO jako klíčového faktoru pro mnoho uživatelů širokopásmového připojení daleko od reality. Zároveň je toto příkladem toho, jak s partnery inovativně pracujeme na posouvání hranic technologií a dosahování nových milníků.“

Testování proběhlo v laboratořích společnosti T-Mobile Bellevue ve Washingtonu s využitím technologie Ericsson Radio System a zařízení sítě na testování TM500 od společnosti Cobham Wireless. Přenosová rychlost dat byla dosažena kombinací několika klíčových technologií LTE včetně 256 QAM, 4×4 MIMO a LAA, a to prostřednictvím agregace dvou licencovaných a tří nelicencovaných nosičů.

Kombinace použití těchto technologií LTE v nelicencovaném a licencované spektrum a umožňuje většímu počtu operátorů dosáhnout ve svých sítích gigabitových rychlostí.

Technologie LAA byla v minulosti testovaná na 10 vrstvách a dosáhla rychlosti stahování do 1 Gb/s. Rozšíření na 12 vrstev umožňuje rychlost přesahující 1 Gb/s.

Technologie Ericsson Radio 2205 umožňuje operátorům nasadit LTE na nelicencovaném pásmu 5 GHz v prostředí vnějších mikrobuněk. Díky LAA mohou být nelicencované nosiče agregované s těmi licencovanými na mikrobuňkách anebo na blízkých makrobuňkách.

Technologie LAA (Zdroj: Ericsson)

 

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress

www.facebook.com/ericsson

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku Ericssonu tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů.

 

O společnosti T-Mobile US, Inc.

Společnost T-Mobile US, Inc. (NASDAQ: TMUS) nově definuje způsob, jakým spotřebitelé a podniky nakupují bezdrátové služby prostřednictvím inovací špičkových produktů a služeb. Naše vyspělá síť 4G LTE přináší vynikající bezdrátové zážitky 70,7 milionům zákazníků, kteří nejsou ochotni dělat kompromisy v oblasti kvality. Společnost T-Mobile USA, která sídlí ve městě Bellevue ve státě Washington, poskytuje služby prostřednictvím svých dceřiných společností a provozuje svoje vlajkové značky T-Mobile a MetroPCS. Další informace naleznete na stránkách http://www.t-mobile.com.

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

 

PRAM Consulting s.r.o.

Zuzana Záhorová
Tel.: +420 603 189 570

E-mail: zuzana.zahorova@pram.cz

www.pram.cz

 

Reklamy