Tipy z VUT: Čerství absolventi FaVU mohou získat zázemí v Domě pánů z Kunštátu

Čerství absolventi FaVU mohou získat zázemí v Domě pánů z Kunštátu

Fakulta výtvarných umění VUT získala možnost rezidence pro čerstvé absolventy díky spolupráci s Domem umění města Brna. Tzv. Ateliér úspěšného absolventa znamená pro začínající umělce možnost půlročního zázemí (byt a ateliér) a závěrečnou výstavu v Domě pánů z Kunštátu, který Dům umění spravuje. První umělkyní, která tuto rezidenci získala, je Marie Štindlová, která na FaVU absolvovala v roce 2015 obor malířství. Pokud se chcete seznámit s tvorbou budoucích výtvarníků, FaVU zve všechny příznivce výtvarného umění na dny otevřených dveří, které se uskuteční o víkendu 20. a 21. ledna 2018 v prostorách Údolní 53 (budovy U2, U4 a U5) od 10 do 18 hodin. V rámci akce ENTER FAVU se můžete seznámit s klauzurními pracemi, které studenti v šestnácti ateliérech fakulty vytvořili v zimním semestru akademického roku 2017/2018. V neděli 21. ledna je pro zájemce od 15. hodiny připravena komentovaná prohlídka školy, která startuje ve vstupních prostorách fakulty v budově U2.

Středoškoláci představí marketingové strategie v soutěži Business point

Finále soutěže Business Point prověří ekonomické znalosti a schopnosti deseti nejúspěšnějších středoškolských týmů, které se probojovaly do brněnského finále. Odborníci z Fakulty podnikatelské pro ně připravili zadání ve formě případové studie, kterou začnou řešit v pátek 26. ledna 2018 v ranních hodinách. Po sedmihodinové práci musí středoškoláci odevzdat svá řešení a v sobotu 27. ledna je pak dopoledne čeká obhajoba před komisí. V ní zasednou nejen ekonomové z Fakulty podnikatelské, ale také zástupci z praxe. Loni studenti řešili konkrétní zadání na propagaci kancelářských potřeb. Fotografie z loňského ročníku a další informace najdete na webu soutěže Business Point.

Mladí stavaři porovnají své vědecké práce v rámci 20. ročníku Juniorstavu

Mladí vědci v oblasti stavebnictví z ČR i zahraničí se setkají na mezinárodní konferenci Juniorstav, která letos oslaví 20 let existence. Fakulta stavební VUT v Brně bude ve čtvrtek 25. ledna 2018 hostit setkání mladých odborníků, kteří představí své vědecké projekty např. z oblasti pozemních staveb, vodního hospodářství obcí i krajiny, dále představí nové trendy v městském inženýrství, architektuře či konstrukcích obecně. Konference je příležitostí představit své odborné práce a porovnat své výsledky s prací kolegů z dalších vysokých škol. Letos se zaregistrovalo 190 účastníků. Více o konferenciJuniorstav na jejím webu.

FIT hostí vývojáře otevřeného softwaru

Třídenní mezinárodní konference DevConf představuje novinky v oblasti otevřeného softwaru, především však je určena vývojářům a příznivcům Linux. Konferenci pořádá společnost Red Hat na Fakultě informačních technologií VUT od 26. do 28. ledna 2018. Bezplatně přístupná konference je určená všem IT odborníkům, studentům a nadšencům, kteří se zabývají trendy v open source programech a nových digitálních technologiích. Kompletní program najdete zde, další informace pak na webu konference DevConf.

Soudní znalci se budou věnovat dopravním nehodám i rizikům

Dvoudenní mezinárodní konference ExFoS (Expert Forensic Science) dává možnost soudním znalcům napříč obory prodiskutovat aktuální otázky z oblasti dopravních nehod, oceňování nemovitostí nebo inženýrských rizik. Znalci letos představí například nejčastější příčiny nehod tramvají, konkrétní nehodu kloubového autobusu nebo následky srážky cyklisty s in-line bruslařem. Mezi další zajímavá témata patří přeprava nebezpečného nákladu po silnicích nebo v sekci stavebnictví pak téma výkupu pozemků pro protipovodňová opatření. Kompletní program konference ExFoS, která se koná 1. a 2. února 2018 na Ústavu soudního inženýrství VUT v Brně, najdete zde.

Studenti VUT pomáhají darovat krev v brněnské transfuzní stanici

Po vzoru studentského týmu TU Brno Racing, který loni o prázdninách hromadně daroval krev v transfuzní stanici FN Brno, se nyní vypraví další dvě skupiny studentů brněnské techniky pomáhat. Dvoudenní akci na 7. a 8. února 2018 připravuje Studentská unie Fakulty chemické. Kapacita je omezená na 20 lidí na jeden den, nicméně už nyní má zájem pomoci víc jak stovka studentů. V úterý 20. února 2018 se pak přidají také členové spolku Studenti pro studenty, který sídlí na FEKT VUT. Vybraní studenti se mohou na místě také zaregistrovat do seznamu dárců kostní dřeně. Studenti VUT darují krev dlouhodobě, již přes deset let. Každý rok se napříč fakultami spojí a pod názvem Kapka krve pořádají akce, které pomáhají brněnské transfuzní stanici.

Reklamy