Check Point představuje CloudGuard, kompletní kyberochranu 5. generace pro cloudová prostředí

Nová produktová řada zabrání zneužití účtů a ochrání i před těmi nejsofistikovanějšími kyberútoky na SaaS aplikace a cloudová prostředí

Praha, 13. února 2018 Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, představil produktovou řadu CloudGuard, která ochrání organizace před nejnovějšími kyberútoky na cloudové aplikace a infrastrukturu. Check Point představil také CloudGuard SaaS, který chrání organizace před kyberútoky na SaaS aplikace. CloudGuard je součástí architektury Check Point Infinity a vychází z osvědčených a oceňovaných technologií a poskytuje kompletní kyberochranu před nejnovějšími hrozbami pro cloudová prostředí.

Organizace stále častěji využívají cloud, což umožňuje větší flexibilitu a efektivitu podnikání díky nasazení hybridních cloudových infrastruktur, jako jsou Amazon Web Services, Microsft Azure a VMWare NSX, a také díky migraci do cloudových aplikací, jako jsou Microsoft Office365, Google G-Suite, Salesforce, Servicenow, Slack, Box, Dropbox, Egnyte a další. Zároveň roste počet komplexních útoků na cloudová prostředí a aplikace, včetně malwarových útoků a pokusů o kontrolu nad účty. Podle výzkumu společnosti Check Point je polovina všech narušení podnikových SaaS aplikací výsledkem zneužití a získání kontroly nad účty.

„Organizace často uvádí zabezpečení jako klíčovou překážku, proč nemohou masivněji využívat cloud,“ říká Gil Shwed, CEO, Check Point. „Naše nová produktová řada CloudGuard poskytuje konzistentní a komplexní prevenci hrozeb pro cloudové SaaS aplikace a infrastrukturu.“

CloudGuard SaaS je vůbec první sada technologií, která poskytuje pokročilé zabezpečení a prevenci hrozeb pro SaaS (software-as-a-service) aplikace. CloudGuard SaaS chrání také před zneužitím účtů pomocí patentované technologie ID-Guard.

Klíčové bezpečnostní funkce:

  • Ochrana před hrozbami nultého dne: Zabraňuje APT útokům a neznámému malwaru nultého dne infikovat obsah v SaaS aplikacích pomocí sandboxingu v reálném čase, ochrany proti ransomwaru, anti-bot technologie a s využitím informací o nejnovějších hrozbách v reálném čase.
  • Ochrana identity pomocí patentované technologie ID-Guard: Identifikuje a blokuje přístup kyberútočníků a podvodníků k SaaS účtům a blokuje neautorizované uživatele a potenciálně nebezpečná zařízení.
  • Ochrana dat: Automaticky vynutí šifrování citlivých dat a blokuje neoprávněné sdílení citlivých souborů.

„Po přechodu naší organizace na Office365 a OneDrive jsme hledali kompletní bezpečnostní řešení a rozhodli jsme se pro Check Point CloudGuard,“ říká Amir Shay, Security Officer, Neopharm Group. „Jakmile jsme přešli na CloudGuard SaaS, řešení okamžitě blokovalo řadu útoků na naše aplikace, včetně phishingových a ransomwarých útoků a snahy o převzetí kontroly nad účty.“

CloudGuard IaaS – CloudGuard IaaS, dříve vSEC a nyní člen rodiny CloudGuard, poskytuje pokročilé zabezpečení a prevenci hrozeb 5. generace a ochranu před útoky na infrastrukturu a pracovní zátěž (workloads) pro všechny přední veřejné a privátní cloudové platformy, včetně Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Cisco ACI, OpenStack, VMware NSX, VMware Cloud on AWS, VMware ESX, Alibaba Cloud, KVM, Hyper-V a dalších.

„Využití cloudu je na dosavadním historickém maximu, takže cloudové zabezpečení je hlavním tématem pro většinu organizací,“ říká Doug Cahill, ředitel skupiny a kyberbezpečnostní analytik ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Když společnosti hodnotí řešení pro zabezpečení cloudu, musí se zaměřit na nabídky, jako je například rodina bezpečnostních řešení Check Point CloudGuard, které poskytují nejenom pokročilou ochranu před hrozbami, ale také chrání aplikace, infrastrukturu a data v cloudu.“

Moderní kyberútoky jsou masivní a rychle se šíří napříč mobilními zařízeními, cloudovými prostředími a on-premise sítěmi. Tyto sofistikované útoky snadno obejdou konvenční statické obranné systémy, které dnes používá většina organizací. Navíc vzhledem k modelu sdíleného vlastnictví v cloudu mezi poskytovatelem cloudu a koncovým uživatelem často není jasné, kdo je za bezpečnost zodpovědný, a může to vést k dalšímu zmatku. CloudGuard je jediná kompletní rodina bezpečnostních cloudových řešení zaměřená na pokročilou prevenci hrozeb a ochranu podnikových cloudových aplikací, infrastruktury a dat před nejnovějšími kyberhrozbami.

Check Point CloudGuard Iaas je již k dispozici a CloudGuard SaaS bude dostupný na začátku 2. čtvrtletí 2018. Zjistěte více o Check Point CloudGuard.

Sledujte Check Point online:  
Check Point Blog: http://blog.checkpoint.com/
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: http://www.facebook.com/checkpointsoftware
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Check Point chrání zákazníky před kyberútoky prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných typů útoků. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, která chrání podniková cloudová prostředí, sítě i mobilní zařízení, a navíc Check Point poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.

Reklamy