Toskánsko si zamilují milovníci historie, vína i fotografování!

Praha, 19. února 2018 – Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce krajinou Toskánska ve střední Itálii, místem, které zbožňují fotografové, milovníci historie, vína i zmrzliny. Autorem průvodce je český fotograf Emil Čelustka.

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže fotografům i cestovatelům objevit nejen místa s nejkrásnějším výhledem na typickou toskánskou zvlněnou krajinu ležící v oblasti jižně až jihovýchodně od Sienny, v údolí Val d’Orcia a v oblasti nazývané Crete Senesi, ale poradí jim, kdy je nejvhodnější doba na focení i kde se ubytovat či najíst a která historická města navštívit.

Autorem více než 70 fotografií je český fotograf Emil Čelustka, nadšený fotograf a propagátor také krajiny tzv. Moravského Toskánska, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Toskánsko” je do 26. února 2018, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 99 Kč v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Madrid, Karlovy Vary, Seychelly, Mallorku, Chicago, Turecko, Ostravu, Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Autorem průvodce je český fotograf Emil Čelustka. Fotograf, lektor, autor technologických článků, cestovatel, horolezec a milovník zvlněné toskánské krajiny. Emil pochází z Brna, pracuje v IT a fotí převážně krajinu od roku 2004. Začínal fotografováním hor, především rakouských Alp. Ale jak je pro Emila typické, nespokojil se pouze s fotografováním vrcholů. Začal se o hory zajímat, učil se jejich názvy i výšky, začal po horách chodit a později i lozit. Do dnešního dne má na kontě přes 130 převážně rakouských třítisícovek a je chodící encyklopedií.

Obdobně se vyvinula i jeho láska k Toskánsku, kam jezdí fotit od roku 2006. Od první návštěvy věnoval tisíce hodin vyhledávání nových lokalit na mapách, internetu i na místě, sbírání informací o jednotlivých statcích, objektech i městech. V roce 2016 založil server Moravské Toskánsko http://moravsketoskansko.cz, fotografové, hi a od té doby se intenzivně věnuje propagaci zvlněné části Jižní Moravy na webu i Facebooku. Ve stejném roce následoval obdobný koncept webu http://tuscany.photos.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito  
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito

Reklamy