ARBES partnerem Medical Systems pro oblast zdravotnictví

ARBES Technologies a Medical Systems, člen skupiny AGEL, zahájily spolupráci v oblasti dodávek informačních technologií pro české zdravotnictví. ARBES Technologies se tímto krokem stává vybraným obchodním a implementačním partnerem kvalitního a ověřeného řešení pro segment zdravotnictví, které vyvíjí společnost Medical Systems.

ARBES Technologies a Medical Systems, člen skupiny AGEL, zahájily spolupráci v oblasti dodávek informačních technologií pro české zdravotnictví. ARBES Technologies se tímto krokem stává vybraným obchodním a implementačním partnerem kvalitního a ověřeného řešení pro segment zdravotnictví, které vyvíjí společnost Medical Systems.

Od spolupráce si slibujeme posílení naší pozice předního dodavatele informačních systémů pro zdravotnictví. Svoje produktové portfolio rozšířujeme tak, abychom komplexně pokryli veškerou agendu zdravotnických zažízení na špičkové úrovni,“ říká Michal Houštecký, CEO ARBES Technologies.

ARBES Technologies má se zdravotnictvím dlouholeté zkušenosti a s řadou úspěšných projektů. Je pro nás zárukou, že pro zákazníky a uživatele bude spojení našich systémů a zkušeného týmu odborníků ARBES Technologies přínosné a poskytne zdravotnickým zařízením komplexní nabídku IS pro zdravotnictví XXI století,“ říká David Pech, místopředseda představenstva ze společnosti Medical Systems.

Očekává se, že segment zdravotnické informatiky se po letech stagnace začne otevírat novým výběrovým řízením, a přinese tak zakázky požadující soustředění velkého objemu kapacit na implementaci a následnou podporu. Právě na tuto vlnu je spolupráce obou společností již nyní dostatečně připravená.

ARBES Technologies dodává nemocnicím a ostatním zdravotnickým zařízením ekonomický informační systém více než 20 let a má za sebou desítky úspěšných projektů. Mezi zákazníky patří více než 15 zdravotnických zařízení, například Nemocnice Na Bulovce, Oblastní Nemocnice Příbram, Nemocnice Kyjov či ZH Královehradeckého kraje.

O společnosti ARBES Technologies

Společnost ARBES Technologies byla založena v roce 1991. V průběhu své mnohaleté působnosti získala společnost ARBES bohaté zkušenosti v oblasti tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies tak zahrnuje komplexní a nejnovější řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a řešení pro enterprise content management a business proces management.  Od roku 2011 se ARBES také věnuje rozvoji řešení pro správu obsahu a podporu obchodních procesů na platformách Alfresco a Documentum. Od roku 2014 dodává kompletní řešení pro leasingové společnosti, integruje biometrické podpisy a sleduje nové technologické trendy, které zakomponovává do svých řešení.

O společnosti Medical Systems a. s.

Společnost Medical Systems je orientována na systémovou integraci a poskytování poradenských a IT služeb v oblasti zdravotnictví a zdravotních pojišťoven s vysokou přidanou hodnotou. Nosným produktem společnosti Medical Systems a.s. je Integrovaný Klinický Informační Systém IKIS®.

Tento systém je na trhu zdravotnických informačních systémů významným systémem z hlediska zapracovaného získaného know-how v oblasti manažerského řízení skupiny zdravotnických zařízení. Na vývoji a rozvoji tohoto systému se podílela řada odborníků z řad významných lékařských kapacit, manažerů kvality nemocnic, manažerů pro střední zdravotnický personál a nelékařskou zdravotní péči či přímo pracovníků z řad středního zdravotnického personálu, laborantů, rentgenologů a dalších odborných pracovníků z oblasti zdravotnictví. Tento moderní systém respektuje nové trendy rozvoje zdravotnické informatiky a je provozován na moderních technologických platformách, které zaručují stabilitu, bezpečnost a vysoký výkon systému nad velkými objemy dat.

Medical Systems a.s. poskytuje komplexní služby v oblasti zdravotnické informatiky a to:

  • vývoj zdravotnického software na zakázku,
  • dodávky a implementace software,
  • školení uživatelů a metodická podpora uživatelů,
  • technologická podpora a návrhy řešení,
  • systémová integrace aplikací,
  • zpracování studií, analýz a projektů,
  • řízení projektů výstavby IS.

Významnými realizovanými projekty v posledním období jsou nahrazená stávající řešení původně provozovaných nemocničních informačních systémů od různých dodavatelů na českém trhu, Integrovaným klinickým informačním systémem IKIS® v nemocnicích v Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském, Pardubickém a Ústeckém kraji. Realizací těchto projektů získal Medical Systems také bohaté know-how v oblasti migrací dat mezi nemocničními informačními systémy.