Laboratoř Nadace Vodafone na Startup Europe Week: Vyhlášení nadějných projektů v sociálních inovacích

Praha, 8. 3. 2018 – Laboratoř Nadace Vodafone se již druhým rokem připojuje k Startup Europe Week (SEW). A právě dnes, během Talkshow: Startupy bez hranic, vyhlásila 5 vybraných projektů, které postupují z inkubační do akcelerační fáze.

Startup Europe Week

Evropský týden startupů (SEW) vznikl v roce 2015 za spoluúčasti Evropské komise jako součást širší iniciativy „Startup Europe“ na podporu podnikání ve všech 28 členských státech. Tato celoevropsky koordinovaná iniciativa, která expanduje například do Latinské Ameriky, na Blízký východ, ale i do Afriky se zaměřuje na podporu a pro lidi, kteří chtějí začít podnikat. Díky této akci se mnohem snadněji dokáží propojit skvělé podnikatelské nápady s vhodnými investory. Letos se ho účastní od 5. do 9. března již více než 300 evropských měst ve více než 50 zemích. V současnosti se SEW stal největším evropským hnutím v této oblasti.

Laboratoř Nadace Vodafone a SEW

K nápadu se svými akcemi a aktivitami letos připojila řada spoluorganizátorů, mezi nimi také startupový program Laboratoř Nadace Vodafone. „Startup Europe Week prosazuje demokratizaci podnikání, tedy boření bariér. S tím se Nadace Vodafone ztotožňuje. Bariéry boříme moderními technologiemi, v naší Laboratoři proto vznikají inovace se sociálním dopadem“ říká Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Talkshow: Startupy bez hranic

Laboratoř Nadace Vodafone připravila na 8. března 2018 talkshow Startupy bez hranic, jejíž součástí bylo i vyhlášení 5 nejúspěšnějších týmů, které pokračují z inkubační fáze do akcelerace, a tedy získávají pro svůj rozvoj finanční podporu 150 000 Kč.

Ani ostatních 11 týmů, které nepostoupily, nepřijde zkrátka. „I nadále se jim bude Laboratoř Nadace Vodafone věnovat. Bude pro ně vyhledávat partnery pro spolupráci při rozvoji jejich projektu a dál s nimi aktivně spolupracovat,“ vysvětluje Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Na talkshow vystoupily i významné osobnosti z oblasti startupů, např. Jan Bízik z Laboratoře Nadace Vodafone, Cedric Maloux, CEO StartupYard či Lukáš Hakoš, ředitel inovací z Clever Monitoru. „Pro nás představuje Laboratoř Nadace Vodafone významný ukazatel, kterým směrem se v současnosti inovace v sociální a neziskové sféře ubírají,“ představil svá očekávání od výsledků letošního ročníku Laboratoře Nadace Vodafone Lukáš Hakoš.

Vybrané projekty: Propojení technologií se sociálním dopadem

Vybranými projekty jsou AdiQuit, který má za cíl odvykání kouření, Deaf Travel – cestovatelská aplikace pro neslyšící, dále projekt Dětská obezita, který řeší nadváhu u malých dětí, aplikace Echo, která si bere za cíl patrání po pohřešovaných lidech a v neposlední řadě také projekt Signslate, který pomáhá tlumočit neslyšícím.

O Nadaci Vodafone

Nadace Vodafone byla založena v roce 2006, jejím zřizovatelem je společnost Vodafone Czech Republic, a. s. Je spolufinancovaná skupinou Vodafone (Vodafone Group) a společností Vodafone Czech Republic, a. s. Od doby svého založení Nadace Vodafone rozdělila více než 180 milionů korun a podpořila na 500 projektů, čímž se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických inovací, které mají pozitivní dopad na společnost. Více informací na www.nadacevodafone.cz a www.laboratornadacevodafone.cz.