HP chce změnit podobu pracovních setkání se svým novým konferenčním PC

PRAHA, 16. března 2018 — HP Inc. odhalilo na konferenci Enterprise Connect 2018 nová zařízení určená pro konferenční setkávání a spolupráci. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 a také nový 4K konferenční monitor s 55palcovou úhlopříčkou jsou součástí rozšiřujícího se ekosystému konferenčních nástrojů od HP určených pro jednoduchou, škálovatelnou a všestrannou spolupráci.

„Od našich zákazníků jsme slýchali, že technologie pro konference by měly jít v první řadě snadno zprovoznit a spravovat, být bezpečné s ohledem na citlivé informace a hlavně snadné na použití,“ řekl Benoit Bonnafy, viceprezident pro Business Personal Systems EMEA z HP Inc. „Spolupráce je pro moderní pracoviště klíčovým prvkem a HP si dalo za úkol navrhnout technologie, které zákazníkům nabídnou jednoduchou, smysluplnou a osobní zkušenost.“

Dnešní práce se odehrává na mnoha různých místech jak v kanceláři, tak i mimo ni a v moderních společnostech je až pětkrát větší pravděpodobnost, že budou mít prostor vyhrazený nejen pro samostatnou práci, ale i práci ve skupině. V příštích 12 měsících se očekává 34procentní nárůst menších zasedacích prostor, čímž vznikne 40 milionů konferenčních místností, ve kterých budou potřeba technologická řešení, jež by IT pracovníci mohli zprovoznit, zabezpečit a spravovat stejně snadno jako ostatní počítače a zároveň by odstranila běžné neduhy konferenčních hovorů – počínaje u jejich zdlouhavého nastavování, u starostí s adaptéry a kabely konče.

Moderní technologie orientované na sjednocenou komunikaci (Unified Communications) – řešení integrující hlas, video a data v reálném čase – jsou na vzestupu a HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Skype Room Systems (SRS) je ideální odpovědí na volání firem a jejich pracovníků s velmi specifickými požadavky. Tento inovativní počítač přináší především kvalitní zvuk a video prostřednictvím Skype for Business, dostal ale i řadu dalších funkcí, které meetingy zjednoduší a odstraní nepříjemnosti, které byly dosud běžné.

Rychlejší připojování hovorů umožní volitelný Center of Room Control, což je 12,3palcová dotyková obrazovka, pomocí které lze snadno ovládat konferenční hovory a zároveň má i HP Presence Sensor, který zaregistruje příchod člověka do místnosti a rovnou zahájí hovor. Tento ovladač má i 1,3m kabel pro snadný pohyb po místnosti, který mohou využívat všichni přítomní, dobré pozorovací úhly ze všech stran a jeho displej kryje speciální sklo odolné proti ušpinění, aby na něm neulpívaly například otisky prstů.

Aby byli zároveň všichni účastníci dobře a jasně slyšet a také se vyhnuli opakovanému vypínání mikrofonu kvůli okolním hlukům, má toto zařízení 90dBa audio a mikrofon schopný zachytit zvuk až na vzdálenost pěti metrů, funkci HP Noise Cancellation potlačující nechtěné zvuky nebo konverzace v místnosti a trojbarevný světelný kruh ukazující nastavenou hlasitost nebo vypnutý zvuk. Vyřešeny byly i problémy s adaptéry a kabely, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS má totiž také bezdrátový modul s displejem a sdílení probíhá snadno přes Skype for Business. Hostům lze ale umožnit i přímé připojení prostřednictvím HDMI kabelu.

HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS lze nainstalovat bez nástrojů stejně snadno jako tradiční PC a je i stejně bezpečný a lehko spravovatelný, nabídne i HP Manageability Integration Kit. Konferenční zařízení jsou typicky sdílená mnoha uživateli, neustále zapnutá a často také bez dohledu i během delších časových intervalů. HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS proto dostal zabezpečení v podobě HP Sure Start with Dynamic Protection a jako jediné konferenční zařízení má také BIOS se schopností samoopravy. Myslelo se i na riziko poškození portů, které mají speciální kryty.

HP Elite Slice for Meeting Rooms je součástí rozšiřujícího se ekosystému HP pro lepší možnosti spolupráce, který byl představen v září a dále zahrnuje: HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Intel Unite je ideální pro zákazníky, kteří od konferenčních technologií vyžadují velkou míru přizpůsobení a flexibility; interaktivní tabule HP ShareBoard; HP Thunderbolt Dock s audio modulem, který přemění každou malou zasedací místnost na konferenční prostor; HP EliteOne 1000 All-in-One pro rychlé konferenční hovory; HP Elite Presenter Mouse pro vedení meetingů; konferenční monitory HP včetně nového velkoformátového HP LD5512 4K přinášejícího ještě interaktivnější možnosti spolupráce. HP LD5512 se skvěle hodí do místností pro hovory s jedním až čtyřmi uživateli, má panel s vysokým 4K rozlišením, dobrou konektivitu a integrované reproduktory.

Cena a dostupnost

  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 for Skype Room Systems bude v České republice dostupný od 15. dubna za ceny začínající na 35 990 Kč.
  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Intel Unite bude v České republice dostupný od 15. dubna za ceny začínající na 25 990 Kč.
  • Monitor HP LD5512 4K bude v České republice dostupný od 1. dubna za 22 990 Kč.

*Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Více informací o zařízeních HP Elite najdete na www.hp.com/go/elite.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

Reklamy
Označeno tagem