Philips TV rozšiřuje nabídku OLED televizorů

Philips TV nabídne zákazníkům v roce 2018 hned 5 modelů OLED televizorů v úhlopříčkách 55″ a 65″

Praha, 7. března 2018 – Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips oznámila hned několik nových OLED modelů, které budou během první poloviny roku 2018 dostupné ve velikostech obrazovek 55″ a 65″. První rok s technologií OLED znamenal pro 55″ model 9002 Philips OLED TV 21 ocenění v celé Evropě a široce uznávané ocenění „Best Buy OLED TV 2017–2018“ asociace EISA.

Všechny modely budou kombinovat nejnovější technologii OLED s vlastní technologií obrazového procesoru P5 Perfect Picture a třístranný systém Ambilight. V tomto roce si tak budou moci zákazníci vybrat až z pěti OLED televizorů s Ambilightem:

  • OLED 973 –  tento televizor byl představen loni na IFA 2017 a nyní debutuje na evropských trzích
  • OLED 873 – „velký 65palcový bratr“ modelu 9002 dorazí na český trh během prvního čtvrtletí
  • OLED 803 – s minimalistickým designem bude představen ve druhém čtvrtletí
  • Všechny OLED televizory budou vybaveny procesorem P5 Perfect Picture Engine
  • Všechny OLED televizory splňují požadavky UHD Premium s úrovní HDR Perfect
  • Třístranný systém Ambilight nádherně doplňuje obraz s minimalistickými rámečky
  • Všechny TV mají operační systém Android TV poháněný čtyřjádrovým procesorem
  • Model 973 nabízí oceňovaný evropský design kombinující sklo, hliník a také tkaninu Kvadrat, která zakrývá reproduktory

65″ OLED 973

První představení tohoto modelu proběhlo na IFA 2017 a nyní televizor přichází na evropský trh. 65″ OLED 973 je skutečnou vlajkovou lodí společnosti Philips pro rok 2018 a plně odráží zaměření společnosti na vynikající evropský design a řemeslné zpracování. Kvalita designu se rozšiřuje na rafinované proporce a krásné původní materiály – to vše bylo oficiálně uznané prestižním oceněním Red Dot Award za rok 2017.

Řemeslné zpracování je dále zdůrazněno podstavcem a jeho těsným k OLED panelu a inovativním začleněním vynikajícího vysoce kvalitního 60W zvukového systému v rámci stojánku.

Televizor je vybaven šesti předními elektroakustickými měniči zabudovanými v hliníkovém podstavci s plátnem společnosti Kvadrat, které přinášejí detaily a průzračnost středních a vysokých tónů, zatímco zadní reproduktor Triple Ring – s integrovaným basovým portem – zajišťuje výkon pro hluboké a výrazné basy. Zvukovou základnu lze položit buď na stolní desku nebo pověsit na stěnu. V obou případech zůstává krycí tkanina dobře viditelná a je zajištěna vždy stejná vysoká kvalita zvuku.

Televizor OLED 973 65″ je vybaven operačním systémem Android TV a poskytuje přístup ke všem aplikacím, službám a obsahu orientovaným na televizory v obchodě Google Play a je zároveň doplněn o nabídku Philips pro Smart TV. Bezproblémovou obsluhu a rychlou navigaci zajišťuje zpracování výkonným čtyřjádrovým procesorem a pokročilý dálkový ovladač s klávesnicí QWERTY, swipe padem a s vestavěnou technologií rozpoznávání řeči.

65″ OLED 873

Nový 65″ televizor OLED 873 je větším bratrem vynikajícího televizoru 55POS9002 uvedeného v první polovině roku 2017 společností Philips.

Model 873 nabízí maximální jas 900 nitů, široký barevný gamut OLED panelu a procesor pro zpracování obrazu P5, čímž zvládne snadno dosáhnout, a dokonce s přehledem překonat standardy pro certifikaci UHD Premium a vlastní náročný standard Philips HDR Perfect, pro obsah v HDR10 i HLG.

Kvalita zvuku je stejně působivá díky zapojení patentované a výkonné technologie Tripple Ring Philips a kompatibilitě s DTS HD Premium Sound.

Rafinované proporce a prvotřídní materiály byly využity u rámečku z leštěného hliníku a centrálního tenkého stojanu, který budí dojem jako by se model 873 vznášel ve vzduchu. Tenký podstavec, extrémně kompaktní rozměry a tvar panelu v super tenkém úzkém rámečku jsou charakteristickými znaky filozofie designu Philips pro vizuální lehkost.

Také model 873 je poháněn systémem Android TV.

55″ a 65″ OLED 803

K výše uvedeným OLED televizorům Philips se ve druhém čtvrtletí roku 2018 připojí i nová řada Philips OLED 803, dostupná v úhlopříčkách 55″ a 65″.

Díky jasu až 900 nitů a procesoru pro zpracování obrazu P5 Perfect Engine dosáhla tato řada standardů UHD Premium a Philips HDR Perfect.

Systém Android TV má k dispozici čtyřjádrový procesor a 16 GB rozšiřitelné operační paměti. Stejně jako ostatní modely bude také připraven na použití pomocníka Google Assistant s možností plně hlasového ovládání televizoru.

Model 803 je vybaven novým minimalistickým designem se super úzkým rámem v kartáčovaném kovovém provedení doplněném dvěma úzkými kovovými nohami, které jsou umístěny v pravém úhlu k rovině obrazovky.

Tenký rámeček umožňuje téměř nepatrný přechod obrazu z obrazovky do záře na zeď, kterou zajišťuje třístranný Ambilight.  

O vysokou kvalitu zvuku se stará patentovaná a výkonná technologie Philips Triple Ring a kompatibilita DTS HD Premium Sound.

Vynikající úroveň černé, barva a pohyb

Všechny nové modely OLED kombinují to nejlepší z technologie OLED s obrazovým procesorem P5 a funkcí Ambilight, díky nimž získáte dokonalý zážitek ze sledování televize.

Nové televizory Philips OLED mohou také produkovat špičkový jas až 900 nitů, který zajišťuje obrovský kontrastní poměr a umožňuje současně reprodukovat na obrazovce nejjasnější a nejtmavší prvky obrazu.

Produkce čistých černých hladin umožňuje také řadám OLED televizorů nabízet přesnější a živější barevnou paletu, která se bude skládat v televizorech Philips OLED reprodukujícími mimořádně široký barevný gamut (99 % DCI-P3).

Televizory Philips OLED modelové řady 2018 také těží z výrazně vylepšeného úhlu pohledu známého z LCD televizorů s bočním podsvícením a poskytují neuvěřitelně konzistentní jas, barvu a kontrast z libovolného místa, kde bude divák sedět.

Televizory OLED jsou také typicky více než stokrát rychlejší než tradiční televizory se systémem LED a poskytují super rychlé reakční časy, které zajišťují, že pohyb na obrazovce je vždy ostrý.

OLED a P5 v dokonalé harmonii

Obrazový procesor Philips P5 spojuje sílu pěti procesorů v jednom. Vysoký výkon je potřebný pro snadnou manipulaci s množstvím dat nesených obrazem v Ultra HD. P5 analyzuje, dekonstruuje a individuálně řeší každou z pěti proměnných, které definují kvalitu obrazu: vylepšení obrazu, ostrost, barvu, kontrast a pohyb.

Hodně z obsahu, který živí naše televizory, obsahuje obtěžující vizuální nedokonalosti, jako je šum a artefakty. Source Perfection v P5 je opravuje, čímž snižuje obrazový šum, aniž by došlo k otravnému rozmazávání, zatímco eliminuje šíři pásma tím, že rozšiřuje 8bitové video až na 14bitový obraz.

Mnoho zdrojů obsahu má mnohdy nižší rozlišení, než je kvalita 4K, kterou mohou dnešní obrazovky zobrazit. Perfect Sharpness Ultra Resolution Upscaling a Detail Enhancer v P5 přeměňují obsah na ostřejší Ultra HD pro jemnější obraz s výrazně větší hloubkou a rozměry.

Výjimečný kontrast panelu se dále vylepšuje díky zařazení systému Perfect Contrast System P5 pracujícího na více zónových úrovních uvnitř obrazu a ve spolupráci s technologií Philips Micro Dimming Perfect, která rozšiřuje kontrastní rozsah s jasnějšími jasy a hlubšími černými barvami. Výsledkem je obraz s větší hloubkou a zachováním detailů, aby divák měl pocit, že je více „vtažen“ do děje na obrazovce.

Barevná reprodukce je také výjimečná díky přirozenému širokoúhlému barevnému rozsahu (gamutu) panelu OLED, který je dále vylepšen systémem Philips P5 Perfect Color se 17bitovým barevným boosterem a inteligentním zpracováním barev pro intenzivnější, živější barvy a přirozenější tóny pleti.

Ostrost pohybu také nastavuje nové standardy díky inherentní rychlosti panelu OLED a neuvěřitelnému výkonu zpracování čtyř miliard pixelů technologií Philips Perfect Natural Motion, která zajišťuje, že i nejrychleji se pohybující snímky v Ultra HD jsou reprodukovány jako plynulý pohyb při zachování výjimečné ostrosti.

Ambilight – lepší spojení

Integrace systému osvětlení Ambilight dosahuje nových výšin s televizory Philips OLED díky ultratenkému rámečku umožňujícímu téměř bezproblémové spojení s obrazem na obrazovce. Trojstranný systém Ambilight Spectra XL dokáže ještě vylepšit výjimečné barevné souznění televizoru a obrovský kontrastní poměr při vytváření mnohem lepšího zážitku ze sledování TV, než tomu bylo dříve.

O společnosti TP Vision

Společnost TP Vision je exkluzivním držitelem exkluzivní licence pro Philips TV segment a silným hráčem zaměřeným na oblast vizuální digitální zábavy. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips v Evropě, Rusku, na Středním Východě, v Brazílii, Argentině, Uruguayi, Paraguayi a ve vybraných státech Asie a Tichomoří. V TP Vision se spojuje dokonalý design a zkušenosti v oblasti inovací Philips TV s precizní výrobou, flexibilitou a rychlostí TPV Technology. Díky tomuto spojení společnost přináší na trh vysoce kvalitní televizní přístroje: chytré a snadno ovladatelné, s důrazem na sofistikovanost a styl. Společnost při vývoji svých přístrojů myslí na to, aby uživatelům přinášela jen výjimečné televizní zážitky. S televizory Philips se TP Vision stala světovou jedničkou v oblasti prodeje hotelových televizí. TP Vision je exkluzivním držitelem licence značky pro Philips TV segment ve všech zmíněných státech. Společnost je ze 100 % vlastněná TPV, světovým lídrem ve výrobě monitorů a LCD se sídlem v Číně. Společnost TPV Group dlouhodobě posiluje svou pozici na světovém trhu díky využití dlouholetých zkušeností s vývojem, produkcí, logistickou efektivitou a kvalitou. TP Vision zaměstnává okolo 2 000 lidí na několika místech po celém světě.

Sledujte nás také na sociálních sítích:
Facebook: https://www.facebook.com/PhilipsTVCzech
Twitter: https://twitter.com/tpvision
YouTube: https://www.youtube.com/TPVisionCorporate  

Instagram: https://instagram.com/philipstvs

Reklamy