AVM FRITZ!Box přeřazuje na gigabitové rychlosti

Německá společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k internetu s integrovanou podporou telefonie, multimedií i chytré domácnosti. Nosnými produkty AVM jsou multifunkční routery FRITZ!Box, které v sobě integrují nejmodernější dostupné technologie.

Na akci Mobile World Congress, která se konala v Berlíně, společnost AVM představila své nové modely AVM FRITZ!Box, které jsou určeny pro nejrozšířenější pevné připojení k Internetu po telefonních linkách a sítích kabelové televize.

Premiéru zde měl DSL router AVM FRITZ!Box 7583, který podporuje technologie G.fast na 212 MHz a VDSL 35b supervectoring. Díky tomu lze dosáhnout rychlosti připojení až 1.5 Gbit/s respektive 300 Mbit/s. S využitím bondingu dvou linek tak mohou poskytovatelé svým uživatelům nabídnout přenosové rychlosti až 3 Gbit s G.fast a 600 Mbit/s s 35b supervectoring.

Pro sítě CATV je určen model FRITZ!Box 6591 Cable, který při využití nejnovějšího standardu 2 x 2 OFDM DOCSIS 3.1 dokáže přenášet data rychlostí až 6 Gbit/s pro downstream a 2 Gbit/s pro upstream.

Nedílnou součástí nových modelů AVM FRITZ!Box je rovněž špičkové řešení pro lokální bezdrátovou síť, které zahrnuje nemodernější dostupné technologie. Uživatelé mají k dispozici Wi-Fi 4 x 4 dual-band Wireless AC + N s Multi-User MIMO s přenosovými rychlostmi až 1.733 Mbit/s + 800 Mbit/s. Samozřejmostí je i zpětná kompatibilita se staršími Wi-Fi standardy.

Ve výbavě nechybí ani funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon podporou  HD telefonie a s rozšířením CAT-iq pro komfortní integraci telefonních, internetových a dalších doplňkových služeb.

U produktů primárně určených pro domácnosti a menší firmy nejsou důležité pouze funkční vlastnosti, ale velkou roli hraje rovněž jejich snadná použitelnost. Ke značné oblibě zařízení AVM proto přispívá skutečnost, že je u nich kladen velký důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé pohodlně využívat všechny dostupné možnosti produktů AVM FRITZ!.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm