Nový český startup v oblasti IoT s mezinárodní ambicí

Praha, 21. března 2018 – Po úspěšném vybudování pátého mobilního operátora v ČR společnosti SimpleCell Networks se Pavel Sodomka pouští do nového mezinárodního projektu: Simple Hardware zaměřeného na dodávku designových, levných a spolehlivých čidel pro Internet věcí.

Pavel Sodomka odkupuje od skupiny SimpleCell Europe dceřinou firmu SimpleCell Hardware a do nové firmy Simple Hardware s ním přechází zkušený tým: CMO Mirka Pavlíková a CTO Tomáš Poláček. Společnost Simple Hardware se zaměří na dodávku levných, designových a spolehlivých čidel pro Internet věcí s dlouhou výdrží na baterie. Předpokládaný počet vyrobených zařízení během 2 let je 500 000 kusů, přičemž 90 procent z nich bude určeno na vývoz.  

Díky open source dokumentaci všechna Simple Hardware zařízení jednoduše a okamžitě fungují s předními světovými IoT platformami jako je Microsoft Azure, Amazon AWS či Google Cloud Platform.

Pavel Sodomka k novému projektu říká: “Zatím jsem veškeré firmy stavěl primárně s ambicí působení ve střední Evropě. Je pro mě zajímavou výzvou stavět firmu, která by měla mít celosvětový dosah. Pro výrobu úžasného IoT zařízení potřebujete kombinaci řady faktorů: dobrý funkční návrh a specifikaci, moderní design, precizní a inovativní technický design, know-how v oblasti vývoje, výroby a testování elektroniky, logistiky a mezinárodního marketingu a obchodu. Potřebujete ale i kapitál a odvahu, abyste mohli vyrábět velké série a mít zařízení skladem. Domníváme se, že tuto unikátní kombinaci v Simple Hardware máme.”

Tomáš Poláček říká: “Technologie Sigfox je velmi precizně navržený standard, který funguje stejně dobře od Chile až po Nový Zéland. Je to opravdu skvělý pocit podívat se na mapu a vidět, kde všude naše zařízení slouží.”

“Zákazníkům po celém světě dodáváme čidla s revolučními vlastnostmi při skvělém poměru cena/výkon. To je to, na co se bude Simple Hardware soustředit”, dodává Mirka Pavlíková, jednatelka Simple Hardware.

Pavel Sodomka zůstává akcionářem holdingu SimpleCell Europe, kde se bude primárně věnovat dalšímu zahušťování sítě v ČR a budování sítě ve Švýcarsku.

S týmem a produkty Simple Hardware se můžete setkat na výstavě Amper v Brně na stánku 6.39 v hale P.

O společnosti Simple Hardware:

Společnost Simple Hardware je český IoT startup dodávající do celého světa designová, levná a spolehlivá IoT čidla s mimořádnou výdrží na baterie. Tato čidla najdou uplatnění v sektorech pojišťovnictví, zabezpečení majetku, Industry 4.0, SmartCity, e-agro, logistiky, utilit a v retailových řešeních pro koncové zákazníky. Již v této chvíli zařízení Simple Hardware používají zákazníci ve 20 zemích světa.

Reklamy