Správa železniční dopravní cesty zálohuje svá data s pomocí cloudového řešení Oracle

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) hledala pro své klíčové aplikace škálovatelné, výkonné a spolehlivé databázové řešení. Ve výběrovém řízení pak zvolila platformu Oracle Exadata, která nejlépe splňovala její požadavky. Důležitou součástí celého projektu bylo i vybudování záložní lokality poskytující možnosti propracovaného zálohování (Disaster Recovery Site). Zde bylo ve hře několik možných scénářů např. vybudování dalšího datového centra od základů, nebo pronájem místa v některém již existujícím datovém centru. Po zvážení finančních a technických parametrů zvolil zákazník řešení postavené na Oracle Database Cloud Services, které je finančně efektivní a nabízí celou řadu možností rozvoje služeb do budoucna.
Oracle Exadata je mnohaletou praxí a spoustou lokálních referencí ověřená platforma pro nejrychlejší a cenově nejefektivnější nasazení Oracle databáze.  Díky optimalizované HW architektuře, speciálně navržené pro optimalizaci běhu kódu Oracle databáze, dosahuje toto řešení naprosto bezkonkurenčního výkonu. Díky filozofii návrhu Exadata platformy, založené na maximální integraci všech komponent, je nasazení Exadata a následný provoz naprosto bezproblémový.

Oracle Database Cloud Services představuje soubor cloudových služeb, založených na konceptu PaaS (Platform as a Service), souvisejících s Oracle databází. Tyto služby zahrnují jak službu základního provozu Oracle databáze, tak dalších doplňujících služeb jako jsou archivace a backup, zvýšená bezpečnost nebo datová integrace. Všechny služby jsou založeny na léta vyvíjených technologiích, známých z on premise světa. Znamená to, že zákazník se nemusí dlouze seznamovat s technologickými principy a v cloudu dostane to, co již zná. Velmi zajímavé je finanční hledisko: jak je u cloudových služeb Oracle obvyklé, zákazník si sám sestaví portfolio služeb, které chce využívat, a samozřejmě platí jen za to, co spotřebuje. 

Další zdroje informací:

 

 

O SŽDC

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) je česká státní organizace, která hospodaří s železničními dráhami v majetku státu a plní funkci vlastníka a provozovatele dráhy ve smyslu zákona o dráhách, zajišťuje provozování, provozuschopnost, modernizaci a rozvoj železniční dopravní cesty. Také přiděluje kapacitu dopravní cesty na celostátní dráze a na regionálních drahách ve vlastnictví České republiky. Více informací naleznete na www.szdc.cz

O společnosti Oracle

Oracle nabízí kompletní sadu aplikací SaaS pro systémy ERP, HCM a CX, nejlepší databázi v podobě platformy PaaS a služby IaaS. Cloudové služby Oracle jsou poskytovány z datových center v Severní a Jižní Americe, Evropě i Asii. Podrobnější informace o společnosti Oracle (NYSE: ORCL) najdete na www.oracle.com.

Reklamy