ELKO EP uzavřelo v UAE (Spojených Arabských Emirátech) strategickou fúzi

Holešov, 23. března 2018 – Na jaře tohoto roku uzavřela Společnost ELKO EP  významný kontrakt s emirátskou společností SMKA Electric, který by měl pro českého výrobce chytrých řešení v následujících třech letech představovat nové zakázky za více než 400 milionů Kč.

SMKA Electric patří do skupiny Al Naboodah, která se řadí mezi jeden z největších a nejbohatších konglomerátů Spojených arabských emirátů. Za dobu své 60leté existence se rozrostla na 16 000 zaměstnanců a prostřednictvím více než 15 firem působí v oborech elektrotechniky, auto-moto (dovozce Audi, Pequeot, Harley Davidson či Peguot), logistiky (catering pro leteckou společnost Emirates nebo Turkish Airlines) nebo reality. V roce 2017 dosáhl obrat celé skupiny více než 17 miliard USD.

ELKO EP navázalo na již minulou vzájemnou spolupráci právě s divizí elektro, která má v oblasti GULF zálivu velmi dobré postavení a za 40 let více realizovala nespočet zakázek. SMKA se zaměřuje jak na průmyslové, tak i rezidentní projekty elektroinstalací, výškových budov, veřejných projektů a samozřejmě také GAS/OIL zakázek.

„Je pro nás podstatné, že je naše země velmi progresivní a rychle se vyvíjí jak ekonomicky, tak technologicky. V České republice se aktuálně snažíme více proniknout do oblastí, kde zatím nejsme úplně prezentováni, jako třeba IoT. Proto od spolupráce s ELKO EP očekáváme průnik do nových segmentů trhu, GRMS, IoT, automatizace, o to se aktuálně země Arabských emirátů obecně snaží všechny. Zajímají nás nejen domácí automatizace, ale také řešení pro chytrá města, hotelová řešení a systémy.“ komentoval nadcházející spolupráci Krishna Pillai, generální manažer společnosti SMKA Electric LLC.

Každá spolupráce s velkou zahraniční firmou je pro nás vítaná. Jsme na Middle East aktivní již několik let, avšak není vždy jednoduché rychle prorazit. Emiráty se dramaticky rozšiřují – nejen díky připravovanému EXPO 2020, ale díky neustále se zvyšující poptávce. Proto není dostatek času pro budování vlastní infrastruktury. Spolu s SMKA máme za sebou několik konkrétních projektů, na dalších pracujeme, budujeme společné showroomy a další významné kroky nás v budoucnu teprve čekají.“ vyjádřil se k nově nastolené spolupráci Jiří Konečný, generální ředitel společnosti ELKO EP.   

###

Společnost ELKO EP je jedním z předních světových výrobců elektronických zařízení pro domovní, office a průmyslové automatizace. Již 25 let dodáváme do celého světa, naší doménou jsou především relé, dále produkty pro bezdrátové instalace nebo zařízení pro Internet věcí (IoT). Nezaměřujeme se ale jen na hmotné výrobky, navrhujeme také komplexní efektivní řešení.

Naše pobočky najdete v 16 zemích světa, veškerý vývoj a výroba však probíhá v našich vlastních prostorách v Holešově. I díky tomuto zázemí jsme obdrželi několik významných ocenění, například Vizionář roku 2015 nebo Globální exportér roku 2016.

Reklamy