Vozy Hyundai podpořily běžce na Urban Challenge

Společnost Hyundai podpořila překážkový běh Urban Challenge, jehož třetí ročník odstartoval 21. dubna v pražských Bohnicích. Účastníci si mohli v zázemí závodu prohlédnout vozy značky Hyundai z různých segmentů – IONIQ Plug-in Hybrid, sportovní i30 N, elegantní i30 Fastback nebo SUV Kona.

„Naše společnost vždy uvítá možnost podpořit sportovní akci. Kromě Urban Challenge podporujeme například také českou fotbalovou reprezentaci či Národní basketbalovou ligu. Zdravý a moderní životní styl se shoduje s filozofií naší značky, která je lídrem v oblasti čisté mobility. Dokazuje to mimo jiné již druhá generace vodíkového elektromobilu NEXO, modelová řada IONIQ, díky které jako jediná automobilka nabízíme všechny důležité alternativní pohony v sériovém provedení, či nový model Kona Electric, první kompaktní čistě elektrické SUV se špičkovým dojezdem 482 km,“ komentuje ředitel komunikace Hyundai Motor Czech Daniel Novotný.

Na sobotním překážkovém běhu na pět kilometrů mohli návštěvníci a sportovci vidět nejen zmíněný IONIQ, ale také i30 N, který se opakovaně umisťuje na prvních příčkách závodů a srovnávacích testů. Dalšími zástupci byli SUV Hyundai Kona, ale také elegantní Fastback, který je novým přírůstkem do modelové řady i30 od druhé poloviny roku 2017.

Tato řada byla v loňském roce oceněna pěti hvězdičkami v testech bezpečnosti Euro NCAP a disponuje nejnovějšími technologiemi jako je autonomní nouzové brzdění (AEB) s funkcí varování před čelním nárazem (FCWS), systémem detekce chodců, adaptivním inteligentním tempomatem, detekcí slepých úhlů (BSD) anebo systémem sledování únavy řidiče (DAA). Model i30 Fastback je elegantní pětidveřové kupé v segmentu C a je vhodný pro klienty preferující reprezentativní vůz s moderním atraktivním designem. Hyundai Kona je nové SUV, které přitahuje pozornost nejen svým designem, ale především výbavou. V létě tohoto roku přijde na trh její elektrická verze, která se tak stane prvním čistě elektrickým SUV na trhu.

Reklamy