Sami si vyrobte a prodávejte za kryptoměny. Paralelní Polis pořádá první DIY market

Kutilové všech zaměření si v sobotu 2. června vyzkouší, jak by se svými výrobky obstáli ve světě kryptoměn. Paralelní Polis totiž pořádá první DIY market, kde se bude platit výhradně bitcoiny a dalšími digitálními měnami. Přihlásit se může každý, kdo dokázal svépomocí vyrobit něco zajímavého. V pracovním prostředí hackerů zvaném CryptoLAB si návštěvníci zároveň vyzkouší, jak si vyrobit LED náušnice nebo parkovací senzor do auta.

Stále populárnější trend „do it yourself“ marketů se posouvá na novou úroveň. Paralelní Polis přišla s nápadem, jak dát trendu nový rozměr, a veškeré výrobky pocházející z rukou nezávislých kutilů tak budou moci jejich autoři prodávat v prostorách Paralelní Polis za kryptoměny. „DIY market pořádáme poprvé, a navazujeme tak na tradici bitcoin blešáků, kde se obchodovalo pouze s použitým zbožím za kryptoměny. Sama Paralelní Polis je navíc takovým DIY projektem, proto nám přišlo jako přirozený krok uspořádat vlastní trh,“ vysvětluje Milan Půlkrábek, pořadatel DIY marketu a člen Paralelní Polis.

Zúčastnit se může každý, kdo vyrábí zajímavou elektroniku, módní doplňky nebo kosmetiku, nicméně kreativitě se meze nekladou. „Cílem DIY marketu je dát prostor kreativním lidem, podělit se o výsledky jejich práce a seznámit je se světem kryptoměn,“ plánuje Milan Půlkrábek. Kdo se však s kryptoměnami ještě nikdy nesetkal, nemusí mít obavy. „Bitcoin, litecoin, monero či dash si lidé budou moci koupit přímo na místě přes bankomat, který je u vstupu do Paralelní Polis. S nezbytnou instalací aplikace či vytvořením papírové peněženky samozřejmě každému pomůžeme,“ dodává pořadatel DIY marketu. Součástí akce budou také workshopy, kde členové Paralelní Polis zájemce naučí ovládat 3D tiskárnu, vyrobit si parkovací senzor nebo svítící led náušnice.

V tržiště s kutilskými předměty se v sobotu 2. června promění kavárna Bitcoin Coffee, kde se navíc návštěvníci budou moci občerstvit například kávou White Label Coffee z amsterdamské pražírny. Workshopy se potom budou konat v hackerské pracovně CryptoLAB. Oba zmíněné prostory se nachází v Paralelní Polis v pražských Holešovicích na Praze 7. Kutilové, kteří chtějí své výtvory nabídnout ostatním, se mohou registrovat zde.

DIY Market v Paralelní Polis 2018 | sobota 2. června

Paralelní Polis – Bitcoin Coffee | Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Podání přihlášky zde

Facebooková událost zde