DPD testuje novou dodávku BattSwap s elektrickým pohonem

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, zahájila pilotní provoz elektrické bezemisní dodávky BattSwap BIG CARGO. Jde o první krok navazující na dohodu mezi DPD a společností BattSwap, která má vést k postupnému inovování vozového parku. Právě zaváděním dopravních prostředků s alternativním pohonem DPD pokračuje v naplňování cíle minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

DPD Foto 2.jpg

Testovaný elektromobil je postavený na podvozku celosvětově osvědčené a oblíbené dodávky. Disponuje tak plnohodnotným úložným prostorem o 15 m3. Má dojezd až 150 km a jeho výsadou je možnost bleskové výměny baterie, která zabere pod 1 minutu času. Vozidlo se tak nemusí dlouze nabíjet, ale stačí mu vyměnit baterii a může pokračovat v cestě.

„Snižování emisní stopy je jednou z priorit naší činnosti, proto se zaměřujeme nejen na optimalizaci tras a doručování v rámci 1 hodinového okna, aby nedocházelo k nadměrným nájezdům dodávek, ale také na podporu dodávek s alternativními pohony, tedy i elektromobily. Všechny emise, které přeci jen vznikají naší činností, kompenzujeme investicemi do projektů na podporu životního prostředí. Díky tomu můžeme nabídnout zákazníkovi CO2 neutrální přepravu bez příplatků navíc,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

„BattSwap uvádí unikátní produkt pro logistické firmy, který je nejen 100% ekologický, ale také ekonomický se skvělým poměrem cena/výkon a rychlou návratností,“ uvádí Radek Janků, ředitel společnosti BattSwap.

 

DPDgroup, pod níž tuzemské DPD spadá, se ve své strategii Driving Change v roce 2016 zavázala ke snížení uhlíkových emisí plynoucích ze své činnosti o 10 % do roku 2020. Kromě vozidel s alternativním pohonem a optimalizace tras si k naplnění tohoto cíle dopomáhá i častějším nasazováním pěších kurýrů a cyklistů.

 

O DPD

DPD CZ je součástí DPDgroup, druhé největší mezinárodní přepravní sítě v Evropě a třetí celosvětově. V České republice je společnost DPD přední poskytovatel přepravních služeb, který s 430 zaměstnanci a 840 kurýry doručí každoročně kolem 19,5 milionu zásilek. Díky inovativním technologiím, expertním znalostem a výborné péči o zákazníky poskytuje DPD nejlepší zkušenost s doručením všem svým zákazníkům. Inovativní službou Predict nastavuje společnost DPD nové standardy v doručování. Zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena s přesností na jednu hodinu. Zároveň si může doručení změnit tak, jak mu vyhovuje. Jako součást DPDgroup může DPD CZ využít více než 32 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručovat do 230 zemí po celém světě. DPDgroup, přepravní síť společnosti GeoPost, s pomocí více než 68 000 zaměstnanců doručuje denně až 4,8 miliony zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPD vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2017 vykázala tržby ve výši 24,1 miliard EUR.

 

O BattSwap

BattSwap je ryze česká technologická firma s globální působností a pobočkou v Silicon Valley. Nabízí komerčním flotilám 100% bezemisní vozidlo s dojezdem až 200km a plnohodnotným nákladovým prostorem a unikátním poměrem cena/výkon. Minulý rok byla zařazena mezi TOP 10 automotive start-upů.

 

Kontakt pro média:

Rubikon PR

Patricie Turková

Email: patricie.turkova@rubikonpr.cz

Telefon: +420 775 929 191

Reklamy
Označeno tagem