Taxify získala investici 175 milionů dolarů. Stal se z ní jednorožec

Mobilní aplikace Taxify, která patří k předním evropským hráčům v oblasti osobní přepravy, uzavřela investiční kolo, na jehož konci získala 175 milionů amerických dolarů. Tuto sumu využije k dalšímu rozvoji dopravní platformy s cílem přispívat k ještě efektivnější přepravě ve městech. Investice Taxify pomůže upevnit pozici na trzích v Evropě a Africe.

2018-05-30 17_47_35-Taxify - Jízda na jedno kliknutí.png

Investiční kolo bylo vedeno společností Daimler, která je globálním leaderem v automobilovém průmyslu. Do jejího portfolia patří několik evropských technologických a přepravních projektů. Na základě dohody se zástupce firmy Daimler stane součástí vrcholového vedení Taxify.

Současného investičního kola se zúčastnil také evropský venture kapitálový fond Korelya Capital. Kapitál do firmy vložil také spoluzakladatel projektu TransferWise Taavet Hinrikus. Na investici se rovněž podílela společnost Didi Chuxing. Hodnota Taxify dosáhla 1 miliardy dolarů a stala se takzvaným jednorožcem.

Taxify vznikla v roce 2013 v Estonsku. Kvůli jejímu rozjezdu si tehdy devatenáctiletý Markus Villig půjčil od rodičů peníze, které pro něj měli naspořené na vysokoškolská studia. Naprogramoval za ně první verzi aplikace a začal shánět řidiče, kteří by platformu používali. V současné době je Taxify jednou z nejrychleji rostoucích společností na sdílení jízd na světě. Globálně ji využívá 10 milionů zákazníků a 500 000 řidičů ve více než 25 zemích.

“Již nyní používá naše služby z oblasti mobility 22 milionů zákazníků po celém světě. Taxify ideálním způsobem doplňuje naše dosavadní portfolio služeb v oblasti mobility. Díky tomu, že se jedná o rychle rostoucí společnost působící v mnoha zemích, Taxify vhodně rozšiřuje naše dosavadní projekty,” říká Jörg Lamparter, Head of Mobility Services v Daimler Financial Services.

“Naším úkolem je budovat budoucnost mobility a je perfektní, že nás v tom podporují investoři jako Daimler a Didi. Počet jízd s Taxify v loňském roce vzrostl desetinásobně navzdory tomu, že evropské a africké trhy jsou pro přepravní služby jedny z nejkomplexnějších. Dnes po celém světě Taxify používá více než 10 milionů lidí. To je ale pouze začátek, protože pozorujeme, že stále více lidí se vzdává vlastních aut a upřednostňují jiné způsoby dopravy,” dodává Markus Villig, šéf a zakladatel Taxify.

O Taxify

Taxify je aplikace propojující řidiče s cestujícími. Vznikla v Talinnu, kde má také sídlo. V současné době působí ve více než 20 zemích v Evropě, na Blízkém východě, v Africe a  Střední Americe. Po celém světě pro Taxify pracuje tým přesahující 200 lidí. Mnozí z nich dříve působili ve firmách typu Skype, TransferWise nebo Google. Nyní je nejrychleji rostoucí aplikací svého druhu v Evropě. V srpnu 2017 Taxify ohlásila uzavření strategického partnerství s platformou Didi Chuxing. Jeho cílem je zvětšení tržního podílu v Evropě a Africe. Aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. Zakladatelem a CEO je Markus Villig.