HP představilo nové letní přírůstky do profesionální herní řady OMEN

PRAHA, 4. června 2018 — HP představilo na HP Gaming Festivalu v Pekingu řadu novinek pod svou herní značkou OMEN od HP. Nechybí mezi nimi výrazně zmenšený a výkonnější notebook OMEN 15, aktualizovaný software OMEN Command Center s rozšířenými funkcemi včetně OMEN Game Stream1 a řada profesionálního herního příslušenství v čele s prvním herním headsetem s technologií aktivního chlazení náušníků na světě.

Herní počítače patří mezi nejrychleji rostoucí kategorie PC a pro HP již nyní představují segment v hodnotě miliard dolarů. Značka OMEN se od svého uvedení na trh v roce 2016 stala silným jménem známým pro svůj nekompromisní výkon, chytrá softwarová řešení, vynikající displeje a rozrůstající se nabídku příslušenství pro hráče esportu těch nejvyšších kategorií.

„Pod značkou OMEN se snažíme hráčům nabízet skutečně špičkový hardware, software a doplňky, se kterými mohou využít své schopnosti na maximum,” řekla Anne-Sophie Hadberg, ředitelka pro consumer PC, HP Inc. EMEA. „Chceme posouvat laťku herních zařízení co nejdál ve všech směrech, ať už se nyní bavíme o našem nejvýkonnějším OMENu 15, nové profesionální klávesnici, myši nebo headsetu s prvními chlazenými náušníky na světě.”

Laptop OMEN 15: Menší a výkonnější než kdy dřív

Nejnovější generace notebooku OMEN 15 dostala lepší hardware a funkce. Přesto je nyní menší, přenosnější a elegantnější, takže umožní pohodlné hraní doma i na cestách.

 • Výkonnější hardware: Dokonalý zážitek z hraní zaručí VR ready grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX™ 1070 ve variantě MAX-Q3. 8. generace čtyřjádrových nebo šestijádrových procesorů Intel® Core™ i+4 H-series5 a až 32GB DDR4-2666 RAM hravě zvládnou nejnovější herní tituly a další programy náročné na operační paměť. Kromě toho je počítač k dostání s řadou různých kombinací úložišť včetně SSD, HDD, SSD + HDD, nebo dokonce HDD + paměť Intel® Optane™6 pro ještě rychlejší ukládání dat.
 • Lepší chlazení: Důmyslně řešené chlazení dostalo u všech konfigurací podobu větších větráčků, třífázového motoru a fluidních ložisek snižujících tření a zaručujících stálejší kontrolu rychlosti větráčků. Průduchy na zadní a spodní straně laptopu nasávají studený vzduch, zatímco dva velké větráčky odvádějí teplo zadními rohy ven. Vybrané konfigurace7 mají navíc rozšířené spodní průduchy pro lepší proudění vzduchu.
 • Skvělý obraz i zvuk: Dokonalý obraz přináší 15,6palcový displej ve variantách 144hz 1080p, 60Hz 4k8 nebo 60Hz 1080p a s technologií NVIDIA G-SYNC™ u vybraných konfigurací7. Zvuk plný energie obstarávají stereo reproduktory9 vyladěné pomocí softwaru od Bang & Olufsen a nabuzené samostatným zesilovačem. Uživatelé upřednostňující sluchátka si užijí dokonalou simulaci prostorového zvuku díky technologii DTS Headphone:X®10.
 • Snadné vylepšování a flexibilita: Hardware může uživatel sám snadno vylepšovat díky šroubům s křížovou drážkou Phillips na spodní straně laptopu a také rychlému přístupu k úložištím a paměti skrz samostatný panel. Kromě toho nebude mít nouzi o porty. Jejich široký výběr je nyní umístěn na zadní straně počítače pro větší svobodu pohybu, obzvlášť pro ty uživatele, kteří používají myš s kabelem.

OMEN Game Stream: Výkon OMEN i pro další zařízení

S každou novou generací přidává HP do svého softwaru OMEN Command Center nové funkce. Ta poslední, která je v laptopu OMEN 15 už předinstalovaná, umožňuje streamovat hry i do dalších zařízení s operačním systémem Windows 10 a využít výkon zařízení OMEN na maximum1.

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všech okolností

Hráči si často stěžují na nepohodlí způsobené nadměrným teplem uvnitř sluchátek9 při delším hraní. Přitom téměř polovina z nich (46 %) uvádí pohodlí11 jako nejdůležitější kritérium při koupi nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyřešil díky vůbec prvnímu aktivnímu chlazení náušníků na světě. Tato patentovaná technologie je ovládána přes OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zařízení uvnitř náušníků, které z nich odvádí teplo ven. Neméně praktický je také mikrofon s redukcí okolních šumů, který se při vyklopení směrem nahoru automaticky vypne a po sklopení zase zapne a jehož hlasitost lze ovládat pomocí kolečka na náušníku. Třešničkou na dortu je realistický 3D zvuk DTS Headphone:X®10 a možnost nastavení světelných efektů a barev.

Další příslušenství OMEN od HP: bleskurychlá klávesnice, myši, podložky pod myš i batoh

Mezi novým herním příslušenstvím nechybí ani klávesnice OMEN od HP Sequencer Keyboard s opticko-mechanickými spínači, odolným povrchem z broušeného kovu a lehkým hliníkovým rámem. Opticko-mechanická technologie v sobě spojuje výhody obou řešení a umožňuje 0,2ms odezvu, tedy zhruba 10x rychlejší12 než u tradičních mechanických klávesnic. Klávesy mají navíc každá vlastní podsvícení s možností nastavení 16,8 milionů barevných odstínů a různých efektů.

Světelné efekty i opticko-mechanickou technologii využívá také nová myš OMEN od HP Reactor Mouse, u které pomohla snížit prodlevu na minimum a docílit odezvy 0,2 ms u levého i pravého tlačítka. Díky tomu předčí tradiční mechanická tlačítka hned trojnásobně12. Přesnost pak zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Kromě toho dostala tato myš jako první hliníkový USB kabel, který zabraňuje zamotávání.

Méně nároční uživatelé mohou dát přednost myši OMEN od HP Mouse 400. Za dostupnou cenu dostanou mechanická tlačítka OMRON nebo volitelný ‘sniper mód’, ve kterém přední tlačítko při stisknutí sníží DPI na 400, aby se tak zvýšila přesnost při míření.

Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má spoustu praktických prvků, které uživatel ocení při spoustě příležitostí. Zásadní je ochrana přenášeného obsahu, kterou mají na starosti materiály odolné proti rozmarům počasí, pevné skořepinové dno, kapsa zabraňující RFID13 a 17palcový polstrovaný oddíl batohu. Navíc má batoh i popruh k pohodlnému uchycení k madlu jiného zavazadla pro snadný pohyb na letišti.

A na výběr je i z nových podložek pod myš. Měkká varianta OMEN od HP Mouse Pad 200 pro uživatele, kteří chtějí větší odpor a přesnost, a tvrdá OMEN od HP Hard Mouse Pad 200 pro ty, kdo potřebují co nejhladší a nejrychlejší pohyb.

Ceny a dostupnost nových produktů OMEN od HP14

 • OMEN 15 Laptop bude v České republice dostupný od července za cenu začínající na 20 990 Kč.
 • Dostupnost a cena produktu OMEN od HP Mindframe Headset bude oznámena později během letošního roku.
 • OMEN od HP Sequencer Keyboard bude v České republice dostupná od poloviny června za 3 199 Kč.
 • OMEN od HP Reactor Mouse bude v České republice dostupná od poloviny června za 1 199 Kč.
 • OMEN X od HP Transceptor Backpack bude v České republice dostupný od poloviny června 3 999 Kč.
 • OMEN od HP Mouse 400 bude v České republice dostupná od poloviny června za 699 Kč.
 • OMEN od HP Mouse Pad 200 bude v České republice dostupná od poloviny června za 399 Kč.
 • OMEN by Hard Mouse Pad 200 bude v České republice dostupná od poloviny června za 349 Kč.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

 

 1. Je nutné aktivovat účet na OMEN Game Stream ve vašem OMEN PC a stáhnout aplikaci OMEN Command Center z Microsoft Store i do ostatních PC s Windows 10.  Požadavky funkce Game Stream: OS – Microsoft Windows 10 (Fall Creators Update nebo novější); Připojení k síti – Minimální rychlost uploadu a downloadu: 10Mb/s při 5 GHz; CPU – X Generace procesoru Intel® Core™ i5 nebo lepšího; GPU – Intel® HD 4000 / NVIDIA® 8000 series / AMD® 2000 series nebo lepší s nejaktuálnějšími grafickými ovladači; Paměť – 4GB DDR3
 2. Statistica, Počet PC hráčů na celém světě 2014-2021 (Number of PC gamers worldwide 2014-2021)
 3. Technologie NVIDIA® Max-Q může pomoci snížit zahřívání a hluk systému v počítačích tenčího formátu. Tento tzv. „Form factor“ a tloušťka zařízení se bude lišit. Celkový grafický výkon může být nižší než alternativní grafická řešení nevyužívající konstrukce Max-Q.  NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA jsou ochranné známky a/nebo registrované obchodní značky společnosti NVIDIA Corporation ve Spojených státech amerických a dalších zemích. MAXQ® je registrovaná obchodní značka společnosti Maxim Integrated Products, Inc.
 4. Intel Core i+ se vztahuje na všechny konfigurace s procesory Core i5 nebo Core i7 spárovaných s pamětí Intel Optane pro rychlejší ukládání. Zrychlení paměťového systému pomocí Intel® Optane™ nenahradí ani nezlepší funkci DRAM na vašem počítači. Vícejádrový systém je navržen pro zlepšení výkonu některého softwaru. Ne všichni zákazníci a aplikace budou nezbytně těžit z použití této technologie. Výkon a taktovací frekvence se bude lišit podle zatížení aplikací a vaší hardwarové a softwarové konfigurace. Číslování, označení nebo pojmenování společnosti Intel není ukazatelem vyššího výkonu.
 5. Vícejádrový systém je navržen pro zlepšení výkonu některého softwaru. Ne všichni zákazníci a aplikace budou nezbytně těžit z použití této technologie. Výkon a taktovací frekvence se bude lišit podle zatížení aplikací a vaší hardwarové a softwarové konfigurace. Číslování, označení nebo pojmenování společnosti Intel není ukazatelem vyššího výkonu. Quad-core znamená 4 jádra a Hexa-core 6 jader.
 6. Paměť Intel® Optane™ je chytrý, adaptabilní urychlovač systému pro PC s procesory Intel® Core™. Zrychlení paměťového systému pomocí Intel® Optane™ nenahradí ani nezlepší funkci DRAM na vašem počítači.
 7. Vybrané konfigurace zahrnují modely s NVIDIA® GeForce® GTX™ 1060 a GeForce® GTX™ 1070 s MAX-Q.
 8. Pro prohlížení full-high definition (FHD) obrazu je potřeba FHD obsah. Pro prohlížení 4K obrazu v plném rozlišení je potřeba 4K obsah.
 9. Poslouchání stereo doplňků při plné hlasitosti po dlouhou dobu může způsobit poškození sluchu. Abyste minimalizovali riziko poškození sluchu, snižte hlasitost a čas poslechu při plné hlasitosti omezte.
 10. Více o patentech DTS se dozvíte na http://patents.dts.com. Vyráběno pod licencí udělenou DTS Licensing Limited. DTS, Symbol, DTS a Symbol společně jsou registrovanými obchodními značkami a HEADPHONE:X a logo DTS HEADPHONE:X jsou obchodními značkami DTS, Inc. © DTS, Inc.
 11. EEDAR & NPD Group Company: Trh s počítačovými periferiemi 2015 (The PC Peripheral Market – 2015G).
 12. Test rychlosti odezvy spínačů porovnával opticko-mechanické spínače s tradičními mechanickými spínači G.
 13. RFID (radio frequency identification neboli identifikace na rádiové frekvenci) je forma bezdrátové komunikace, která využívá elektromagnetického nebo elektrostatického spojení v rádiové frekvenci elektromagnetického spektra pro unikátní identifikaci předmětů, zvířat nebo lidí.
 14. Ceny se mohou změnit bez předchozího varování. Maloobchodní cena se může lišit.

 

Reklamy
Označeno tagem