AOC a MMD rostou dvojnásobně oproti evropskému trhu

Přestože evropský trh s monitory většinu roku 2017 stagnoval, vykázal v prvním čtvrtletí 2018 růst ve výši 8 procent, přičemž značky AOC a MMD společně, ve srovnání s předchozím rokem, vyrostly o 16 procent. V součtu tak obě značky dosáhly první pozice. AOC navíc zaznamenalo nárůst objemu prodaných kusů o 28 procent ve srovnání s Q1/2017.

  • Společnost AOC vykázala velmi silný nárůst 28 % v objemu prodaných kusů za poslední čtvrtletí, což až trojnásobně převyšuje nárůst celého evropského trhu.  
  • Společnosti AOC a MMD (monitory Philips) ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2017 zvýšily objem prodeje o 16 %.
  • Celkový trh monitorů zaznamenává nadále růst, díky atraktivitě monitorů s vysokým rozlišením (QHD a UHD), ultra širokým panelům, zakřiveným monitorům, velkoformátovým monitorům a díky atraktivitě nejnovějších inovací a jejich přínosu pro vyšší produktivitu. Klíčovým faktorem byl i růst herního segmentu.   

Praha, 21. června 2018 – Dle posledních údajů analytické společnosti Context vzrostl trh s monitory v Evropě v prvním čtvrtletí roku 2018 o 8 procent.

Za celkovým nárůstem trhu shledává společnost Context především růst prodeje větších úhlopříček (od 24,5” do 35”) a nové technologie, přičemž tržní podíl menších monitorů s úhlopříčkami menšími než 23-24” nadále klesal. Zajímavou informací je nárůst prodeje monitorů s vysokým rozlišením QHD a UHD.  

V segmentu 31,5ʺ monitorů zaznamenala AOC nárůst svého tržního podílu z 0 na 27,3 % za pouhý jeden rok (od Q1/2017 do Q1/2018), čímž se stala lídrem v tomto segmentu. AOC je také lídrem trhu monitorů s úhlopříčkou 35”, s tržním podílem 30,9 % v prvním čtvrtletí 2018. Philips na druhou stranu dominuje trhu s 40” a 43” monitory, s tržím podílem 36,9 %, respektive 40,8 %.  

Růst prodejů monitorů AOC a Philips pokračoval především díky inovacím produktů Philips, jako jsou ekologická řešení (například PowerSensor, který deteguje nepřítomnost uživatele a snižuje jas až o 80 %), pop-up webová kamera nebo dokovací funckionalita monitorů s USB-C připojením. Úspěch AOC leží především v bohaté nabídce herních monitorů, včetně profesionálních panelů s 240 Hz a netradičními 35” ultra širokými monitory.

Společnosti AOC a MMD dosáhly v součtu 15procentní podíl na evropském trhu, což z nich dělá jedničku v prvním čtvrtletí 2018. Z celkového počtu 22 zemí a oblastí v Evropě drží obě značky první pozici v 11 zemích a druhé místo v šesti dalších.

„V AOC a MMD pracujeme na stále nových a nových vylepšeních v mnoha oblastech. Pracujeme na designu, kvalitě obrazu, ergonomii a uživatelské přívětivosti, samozřejmě s ohledem na životní prostředí. Tyto inovace nám přinášejí růst objemů prodeje a zvyšují náš podíl na trhu každý další kvartál,“ komentoval výsledek Stefan Sommer, ředitel pro marketing & byznys management pro Evropu.

Stefan Sommer, ředitel pro marketing & byznys management pro Evropu.

V České republice a na Slovensku se počet prodaných kusů AOC a Philips zvýšil ve srovnání s Q1/2017 o 17 %, což je významný nárůst, když vezmeme v potaz téměř zanedbatelný nárůst celého trhu o 1 % v této oblasti. Největší zásluhu na těchto číslech má Philips s 35procentním nárůstem prodeje monitorů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Neprodávanějšími byly modely s vysokým rozlišením a velkou úhlopříčkou (40”+). Ve 40” monitorech zvýšil Philips svůj podíl na trhu v Q1/2017 z 47,4 % na 75,2 %, a v 43” monitorech drží 42,3% tržní podíl.

„Dnes máme v našem regionu velmi silnou pozici, společně jsou obě značky tržní jedničkou. Navíc máme velký podíl na trhu v segmentu velkých úhlopříček, tedy v
32”až 43” monitorech a také ve 24”až 35” herních monitorech,“ doplnil Jiří Dubina, Sales Director AOC & MMD Eastern Europe.

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založena roku 2009 na základě licenční smlouvy mezi společnostmi Philips a TPV. Společnost MMD je 100% ve vlastnictví koncernu TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips na světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její hlavní sídlo je na Taiwanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze. Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi hlavními IT distributory a prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí také na Taiwanu. www.mmd-p.com.

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na http://www.aoc-europe.com.