Češi a Slováci vévodí žebříčku národností s 19 cestami na rekreaci za rok

Praha 28. června 2018 Obyvatelé Evropy milují cestování. Za rekreací v průměru cestují doma nebo do zahraničí desetkrát do roka, přičemž Češi a Slováci žebříčku národností vévodí s 19 cestami za rok. Vyplývá to z průzkumu Mastercard Global Consumer Tracker zahrnujícího 28 evropských zemí. Lidé ve stále větší míře během svých cest do zahraničí spoléhají na výhody elektronických plateb a považují je během dovolené za nezbytnost.

V roce 2017 přicestovalo do České republiky ze zahraničí celkem 12,5 milionu návštěvníků. Turisté v ČR utratili téměř pět miliard eur, z čehož 29 procent připadlo na jídlo, 24 procent na nákupy, 19 procent na cestovní výdaje v rámci země a 15 procent na ubytování. Přitom polovina všech platebních transakcí se uskutečnila prostřednictvím platebních karet.

Společnost Mastercard se stala ideálním partnerem na cesty pro všechny, kdo si cení zabezpečení, rychlosti a pohodlí elektronických plateb, bez nutnosti řešit hotovost a shánět se po směnárnách. Naším cílem je všem – ať již cestují za zábavou nebo za prací – umožnit si svou cestu beze zbytku užít, od jejího plánování až po bezpečný návrat. Tipy společnosti Mastercard přispějí k tomu, aby si lidé užili ještě bezpečnější a příjemnější pobyt zatímco si vychutnávají zážitky k nezaplacení, které jim třeba Praha nabízí,“ uvedl ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko Miroslav Lukeš.

Tipy, jež turistům během jejich cest umožní těžit z bezpečí a pohodlí elektronických plateb:

Během plánování cesty

  • Nachystejte si užitečná čísla: Než odcestujete, připravte si seznam důležitých telefonních čísel.
  • Zkontrolujte si, jaké výhody se pojí s vaší platební kartou: Zeptejte se ve své bance na výhody, jako je cestovní pojištění či volnočasové služby.
  • Nachystejte si nezapomenutelný itinerář a na webu priceless.com si zjistěte, jaké jedinečné zážitky vás čekají při placení kartami Mastercard v cílových destinacích. V Praze jimi mohou být noční prohlídka Vyšehradu nebo škola čepování piva.  

Během dovolené

  • Nejvíce Čechů míří v létě do Chorvatska. Stránky priceless.com nabízejí majitelům platebních karet Mastercard slevu 20 % na den ve vodním parku Aquapark Istralandia nebo návštěvu gladiátorských her v Pule.
  • Nikdy nenechávejte svou platební kartu bez dohledu: Při placení kartou v kavárně či restauraci požádejte obsluhu, aby vám platební terminál přinesla, nebo jděte s obsluhou k terminálu.
  • Plaťte v místní měně: Při placení kartou v zahraničí vždy používejte místní měnu – zajistíte si tak nejvýhodnější směnný kurz.

Po návratu domů

  • Zkontrolujte bankovní výpisy: Nezapomeňte zkontrolovat výpisy k platebním operacím a nahlásit své bance jakékoliv podezřelé transakce do 30 dnů.
  • Podělte se o své hodnocení: Pomozte ostatním tím, že poskytnete své hodnocení navštívených míst a zážitků.

O společnosti Mastercard
Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.