Soutěž o legendární retro Nokii 8110 exkluzivně u Alzy

Praha, 11. 7. 2018 – Alza zahájila prodej legendárního telefonu Nokia 8110 se 4G a připravila letní soutěž o 10 ks tohoto retro unikátu. Žlutou verzi má exkluzivně jako jediná v ČR. V prodeji telefonů se firmě velmi daří, za první půl rok jich prodala přes čtvrt milionu, čísla však rostou zejména v hlavní sezóně (na Vánoce).

U Alzy se za prvních šest měsíců prodalo přes čtvrt milionu mobilních telefonů, což činí nárůst zhruba o 25 % v porovnání s loňským rokem. Z celkového počtu tvoří v tomto období 27 000 ks jen tlačítkové telefony, z nichž téměř 50 % patří legendární značce Nokia. A právě top očekávanou retro novinku Nokii 8110 s 4G si zákazníci již nyní mohou pořídit na Alze za příjemných 1 999 Kč/79,90 €, a to
i v provedení DUAL SIM. Telefon lze ale získat i jinou cestou – firma v rámci zahájení prodeje připravila ve spolupráci se společností TCCM letní soutěž o 10 ks tohoto legendárního modelu.  

Soutěž o legendy v černém provedení verze Dual SIM právě odstartovala na Facebooku Alzy v ČR i SR, potrvá 5 dní (do neděle 15. 7.) a má velice jednoduchá pravidla: stačí uhodnout soutěžní otázku a připravit fotografii dle pokynů.

Alza také jako jediná na open marketu prodává úspěšnou Nokii 3310 ve 3G. Tlačítkové telefony neztrácí své příznivce, lidé je často využívají při adrenalinových sportech, turistice, na párty, na stavby nebo
z nostalgie. Nově nabízejí už i chytré funkce, výdrž baterie je úžasná. Druhá nejprodávanější značka tlačítkových telefonů je Aligator.

Mezi stálicemi v prodeji chytrých telefonů se drží populární značky iPhone, Samsung, Huawei, Honor, skokanem roku se stala značka Xiaomi. Prodej poslední jmenované značky se v počtu kusů za prvních 6 měsíců roku zvedl téměř o neuvěřitelných 600 %. Velkou měrou se na růstu celého segmentu mobilních telefonů podílela rozšířená skladová zásoba přímo na jednotlivých prodejnách. Zákazník má na každé provozovně Alza.cz i Alza.sk  k dispozici více než 100 TOP modelů mobilů ihned k odběru.

Zhruba 30 nejprodávanějších modelů tvoří neuvěřitelných 80 % obratu celé kategorie mobilních telefonů. Rozhodující pro nákup je dle zájemců rychlost dodání. Tomu odpovídá i touha mít žádanou novinku okamžitě v kapse a motivace jít si pro ni osobně – osobní vyzvednutí stouplo od loňského srpna na 65 %. Zákazníci na smartphonech nejvíce oceňují kvalitní fotoaparát a celkovou odolnost.

O společnosti Alza.cz a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2017, ve kterém Alza utržila podle předběžných výsledků téměř 21 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (platba Bitcoinem, Litecoinem, prodej elektromobilů on-line, zavedení unikátní služby Třetinka, vyučování samostatného předmětu E-commerce B2C na VŠE, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny i o víkendu. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy, pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích, spustila prodejnu budoucnosti, na Showroomu otevřela profesionální foto-video studio, SmartHome a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila přes 40 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

 

Reklamy