NETGEAR uvádí nové přepínače s unikátní možností flexibilního nastavení power budgetu PoE

Praha, 26. července 2018 — Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh čtveřici 8portových a 16portových nespravovatelných ethernetových přepínačů s unikátní zabudovanou technologií umožňující flexibilně měnit jejich power budget PoE bez nutnosti kupovat nový přepínač.

Mnoho dnešních malých a středních firem a chytrých domácností je čím dál častěji vybaveno IoT zařízeními, jako jsou IP bezpečnostní kamery, senzory, osvětlení LED či chytré zámky. S jejich rostoucím počtem však rostou také nároky na firemní či domácí síť, do níž jsou tato zařízení zapojena – zejména pak na power budget a jeho flexibilitu. Nové přepínače NETGEAR GS108LP/PP a GS116LP/PP jsou jako první na trhu vybaveny zabudovaným intuitivním voličem výkonu, který společně s možností flexibilní výměny externího napájecího zdroje umožňuje stávající power budget PoE kdykoli dle potřeby navýšit či naopak snížit.

 • GS108LP: 8portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač s 60W power budgetem
 • GS108PP: 8portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 123W power budgetem
 • GS116LP: 16portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 76W power budgetem
 • GS116PP: 16portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 183W power budgetem

V případě osmiportových přepínačů GS108LP/PP lze power budget PoE výměnou externího napájecího zdroje libovolně měnit v úrovních 60 W, 83 W a 123 W, u šestnáctiportových přepínačů pak v úrovních 76 W, 115 W a 183 W. Uživatel tak má možnost si například zakoupit přepínač s power budgetem 60 W s tím, že mu v současné době dostatečně vyhovuje, a později ho prostřednictvím výměny externího napájecího zdroje navýšit až na 123 W, nebo si rovnou zakoupit 123W přepínač a tento power budget v případě potřeby naopak postupně snižovat.

Klíčové vlastnosti nových přepínačů:

 • Osm až šestnáct gigabitových ethernetových PoE/PoE+ portů.
 • Flexibilní power budget PoE 60 W, 83 W a 123 W (GS108LP/PP) nebo 76 W, 115 W, 183 W (GS116LP/PP) s možností jeho navyšování či snižování prostřednictvím výměny externího napájecího zdroje.
 • Flexibilní možnosti umístění zařízení na stůl, do racku či na zeď.
 • 8Gb/s (8portové modely) či 16Gb/s (16portové modely) neblokovaná přepínací architektura nabízející maximální propustnost kabelového připojení bez přehlcení.
 • Plug-and-play pro automatické připojení zařízení k routeru či modemu.
 • LED ukazatelé informující o současné aktivitě každého z portu.
 • Bezvětrákové provedení zajišťující naprosto tichý chod zařízení.
 • Energy Efficient Ethernet.

Doživotní záruka

Na přepínače GS108LP/PP a GS116LP/PP se vztahuje unikátní kombinace doživotní hardwarové záruky a NBD výměny, která jejich prvním majitelům umožňuje poškozené zařízení nejen kdykoli reklamovat, ale zároveň si bezplatně zažádat o jeho výměnu během následujícího pracovního dne. Kompletní zákaznickou podporu těchto produktů doplňuje i stávající doživotní online technická podpora poskytovaná v nepřetržitém režimu 24/7*.

Cena a dostupnost

Přepínače GS108LP/PP a GS116LP/PP jsou v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena osmiportových modelů začíná na 2 675 korun s DPH, šestnáctiportové modely jsou k dostání od 4 060 korun s DPH.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR, http://www.linkedin.com/company/netgear a www.facebook.com/NETGEARCZASK.

Reklamy