Aplikace Taxify se rozšiřuje do čtyř nových českých měst, nabídne cenu od 25 Kč za jízdu

Estonská aplikace Taxify propojující řidiče s cestujícími, která v České republice doposud působila pouze v Praze, vstupuje do čtyř dalších krajských měst. Zákazníci si s ní budou moci nově objednat odvoz v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni. Cestující v těchto městech se mohou těšit na zaváděcí slevu na první jízdy ve výši 50 %.

2018-05-30 17_47_35-Taxify - Jízda na jedno kliknutí

“Do Prahy jsme vstoupili v roce 2015. Od té doby se nám podařilo naši zdejší pozici upevnit. Jsme proto velmi rádi, že aplikaci můžeme nabídnout uživatelům také v dalších českých a moravských městech. Věříme, že naše férové ceny zaujmou jak cestující, tak řidiče, pro které se staneme zajímavým doplňkovým zdrojem příjmu,” říká Roman Sysel, šéf Taxify pro Českou republiku a Slovensko.

“Chceme, aby také lidé v krajských městech měli možnost používat moderní technologie, které už po celém světě oslovily miliony zákazníků. Těší nás, že si také jejich obyvatelé budou moci svobodně zvolit mezi objednáním klasického taxi a odvozem zajištěným přes moderní mobilní platformu. Našim cílem je nabídnout lidem kvalitní a cenově dostupný odvoz do pěti minut,” dodává Sysel.

Rozvoj aplikace na těchto trzích bude mít na starosti šéf Taxify v České republice a na Slovensku Roman Sysel. Ostrému spuštění předcházelo pilotní testování, v jehož průběhu společnost zjišťovala zájem uživatelů z těchto měst o službu.

O Taxify

Taxify je aplikace propojující řidiče s cestujícími. Vznikla v Talinnu, kde má také sídlo. V současné době působí ve více než 20 zemích v Evropě, na Blízkém východě, v Africe a  Střední Americe. Po celém světě pro Taxify pracuje tým přesahující 200 lidí. Mnozí z nich dříve působili ve firmách typu Skype, TransferWise nebo Google. Nyní je nejrychleji rostoucí aplikací svého druhu v Evropě. V srpnu 2017 Taxify ohlásila uzavření strategického partnerství s platformou Didi Chuxing. Jeho cílem je zvětšení tržního podílu v Evropě a Africe. Aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. Zakladatelem a CEO je Markus Villig.