PSJ ozdravuje skupinu, prodává ALPINE Bau CZ, a.s. české dceři rakouské společnosti PORR

/PRAHA – Vídeň, 29. srpna 2018/ Dnes byly podepsány smlouvy o převodu všech akcií společnosti ALPINE Bau CZ a.s.. Společnost bude zcela integrována do skupiny PORR pod její českou dceřinou společností. Výše transakce činí / Kupní cena činí přibližně 12 milionů EUR.

Zájem společnosti PORR, jedné z největších firem v oboru, je potvrzením, že ALPINE Bau CZ patří mezi špičky v oblasti dopravní infrastruktury. Od roku 2014, kdy se stala součástí holdingu PSJ jsme ji úspěšně rozvíjeli. V rámci ozdravného procesu skupiny PSJ dochází k prodeji ALPINE Bau CZ.

ALPINE Bau CZ a.s. byla členem skupiny PSJ od roku 2014 a zahájila provozní výstavbu v České republice v roce 1992. Tradiční společnost dosáhla v roce 2017 tržeb přibližně 100 milionů EUR a má v současné době kolem 450 zaměstnanců.

Transakce podléhá schválení regulátora.

Společnost ALPINE Bau CZ a.s. – byla od roku 2014 členem skupiny PSJ.  Stavební činnost započala v roce 1992. Na základě dlouhodobých zkušeností, odborných znalostí a dovedností zaměstnanců, při možnosti použití špičkových strojů a technologií, je ALPINE Bau CZ již více než 26 let zárukou vysoké kvality, spolehlivosti a postupů podle nejnovějších stavebních metod, při samozřejmé minimalizaci vlivu stavební činnosti na životní prostředí v oblasti dopravní infrastruktury. Dlouhodobou orientací na dopravní, inženýrské a pozemní stavby patří ALPINE Bau CZ k těm stavebním firmám v České republice, které mohou nabídnout investorům v uvedených oborech své zkušenosti a široké spektrum stavebních prací a doprovodných služeb. Společnost působí na území České a Slovenské republiky a v Rakousku.

O PSJ

PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. Celkové konsolidované výnosy skupiny PSJ Holding B.V. za rok 2017 byly 7,1 miliardy Kč. Holdingové uskupení PSJ pokrývá široké spektrum pozemního stavitelství, developmentu, exportních aktivit, vybraných stavebních řemesel a dodávek technologických celků.

Nabídku činností firem pod hlavičkou PSJ dále tvoří obalovny a asfaltové technologie (SILASFALT s.r.o.), technologické a energetické stavby (PSJ Hydrotranzit, a.s.), technika prostředí a zdravotechnické instalace (EKOKLIMA, a.s.), elektroinstalace (Inovat SE), železobetonové monolitické konstrukce (PSJ Concrete a.s.) a facility management (SCF Servis, s.r.o.). Společnosti PSJ Investors CZ se věnuje developerským projektům, které se zaměřují zejména na oblast výstavby komerčních budov a obytných celků.

Nosnou náplň aktivit akciové společnosti PSJ představuje generální dodavatelství staveb, a to včetně komplexních dodávek na klíč od fáze projektu a studie stavby až po kolaudaci a předání funkčního díla. Podílela se na výstavbě pražského administrativního areálu BB Centrum, komplexu Zlatý Anděl na Smíchově, administrativní budovy Main Point Karlin nebo Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, v Brně postavila nejvyšší českou budovu AZ TOWER a byla generálním dodavatelem při rekonstrukci Obecního domu či Sovových mlýnů. Aktuálně finišuje s výstavbou nejvyššího rezidenčního domu v Česku – V TOWER v Praze. Kromě České republiky působí PSJ od počátku své existence také na zahraničních trzích. V posledních letech se soustředí zejména na Ruskou federaci, státy bývalého SNS a Německo. PSJ je držitelem celé řady ocenění. Stavba Main Point Karlin obdržela prestižní cenu MIPIM Awards za rok 2012, budova AZ TOWER byla za rok 2013 zařazena do elitní desítky světových výškových staveb v rámci Emporis Skyscraper Award, PSJ bylo vyhlášeno českou Stavební firmou roku 2013 v kategorii nad 200 zaměstnanců a stavební realizace PSJ jsou dlouhodobě úspěšné v soutěži Stavba roku.

 

Reklamy