Datové centrum SafeDX poskytuje vysokovýkonné výpočetní prostředí startupu Signals Network zaměřenému na krypto obchodování

Praha, 11. září 2018 – Společnost SafeDX, přední poskytovatel cloudových služeb, oznámila, že společnost Signals Network vyvíjející nástroj na pokročilou analýzu trhu s kryptoměnami a zjednodušení jejich obchodování s využitím umělé inteligence, zvolila pražské datacentrum SafeDX pro provoz své infrastruktury. Datacentrum SafeDX s jedním z největších OpenStack clusterů v regionu střední a východní Evropy poskytuje vysokovýkonné výpočetní prostředí potřebné pro běh i těch nejnáročnějších výpočetních úloh souvisejících se zpracováním enormního objemu dat při analýze a predikci trhu s kryptoměnami.

Kryptoměny, investice do nich a spekulace s novými druhy měn patří aktuálně mezi nejdiskutovanější témata mezi investory. V souvislosti s tím roste i zájem investorů o podporu startupů pomocí ICO (Initial Coin Offering, Počáteční nabídka mincí), což je stále populárnější metoda získávání finančních prostředků krypto startupů. Denní obchodování kryptoměn je podobné obchodování na akciovém trhu, ten je ale výrazně transparentnější a existuje zde řada ověřených nástrojů pro usnadnění obchodování i predikci trhu.

Signals Network je jeden z nejúspěšnějších startupů zaměřujících se na vývoj nástrojů pro pokročilou analýzu trhu s kryptoměnami a zjednodušení jejich obchodování s využitím umělé inteligence a hlubokého učení. SafeDX je prvním poskytovatelem cloudových služeb ve střední a východní Evropě, který využívá pokročilé telemetrické funkce s použitím nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable v kombinaci s referenční architekturou Intel Rack Scale Design (Intel RSD). Architektura pražského softwarově definovaného datového centra byla navržena ve spolupráci s firmami Intel a Foxconn s cílem poskytovat cloudové služby nové generace při současném zajištění špičkové hospodárnosti a flexibility.

Tým vývojářů a specialistů na strojové učení Signals Network vytváří platformu, která umožňuje na bázi historických dat a umělé inteligence sledovat indikátory možného vývoje měn a podle nich přizpůsobit obchodování kryptoměn s cílem maximalizovat profit. Každý uživatel si na platformě může jednoduše vytvořit vlastní obchodní strategii, včetně nastavení automatického režimu nákupu a prodeje. Signals Network nabízí i možnost vyzkoušet si nástroj v testovacím centru Signals ještě před nasazením do ostrého režimu.

Partnerství se společnostmi SafeDX a Foxconn nám dává jistotu, že naše platforma dokáže nabídnout takovou škálovatelnost, konektivitu a celkovou spolehlivost, aby poskytovala bezproblémovou službu v reálném čase desítkám tisíc obchodníků najednou. Vzhledem k našemu kontinuálnímu růstu předpokládáme, že spolupráce se SafeDX nám pomůže se etablovat jako jedna z nejsilnějších a uživatelsky nejpřívětivějších platforem na stále se rozvíjejícím trhu obchodování s kryptoměnami,“ říká Pavel Němec, Executive Director, Signals Network.

Spolupráce se společností Signals Network je dalším projektem, pro které především jsme naše datacentrum nové generace budovali. Díky softwarově definované architektuře a pokročilým technologiím Intel jsme schopni nabídnout tak vysokou úroveň výkonu při současném zachování efektivity provozu, které jsou potřebné pro shromažďování a zpracovávání terabajtů dat z trhů s kryptoměnami,“ říká Martin Smekal, CEO společnosti SafeDX.

O společnosti Signals Network

Signals je platforma, která umožňuje uživatelům sestavovat automatizované strategie pro obchodování s kryptoměnami. Obchodníci se mohou prostřednictvím Signals napojit na historická data z burz a na jejich základě testovat jimi sestavené strategie. Programátorům a datovým vědcům pak platforma umožňuje dodávat obchodníkům algoritmy pro analýzu trhu, ze kterých je následně možné strategie v uživatelsky přívětivém prostředí jednoduše vytvářet. Obchodníci následně mohou strategie použít pro automatizovaný trading nebo je pronajmout ostatním uživatelům pro takzvaný copy-trading. Na rozdíl od existujících řešení pro Forex nebo trh s akciemi se Signals zaměřuje nejen na klasickou technickou analýzu, ale i analýzu sentimentu trhu (News trading, Twitter monitoring), machine learning nebo analýzu transakcí přímo na blockchainu. Více informací naleznete na https://signals.network/.

O společnosti SafeDX

SafeDX poskytuje komplexní IT a cloudové služby, ke kterým využívá pouze infrastrukturu vlastních datových center. Všechna datová centra jsou umístěna v České republice a splňují přísné požadavky certifikace Uptime Institute pro stupeň Tier III. SafeDX poskytuje své služby nejen klientům z regionu střední a východní Evropy, ale také Asie. Jako společný podnik mezinárodní společnosti Foxconn a investiční skupiny KKCG dokáže SafeDX při podpoře a rozvoji klientů kombinovat široké odborné znalosti s pochopením specifik středoevropského podnikatelského prostředí a zkušenostmi globálně působící společnosti. Více na http://www.safedx.eu/cs/.