Quantasoft zvolil datové centrum nové generace společnosti SafeDX pro své náročné operace v oblastech AI a počítačového vidění

Praha, 16. října 2018 – Společnost SafeDX, přední poskytovatel cloudových služeb, oznámila, že A.I. společnost Quantasoft specializující se na inovativní přístup k počítačovému vidění si zvolila pražské datacentrum SafeDX pro provoz své infrastruktury. Datacentrum SafeDX splňuje náročné požadavky na vysokovýkonné výpočetní prostředí potřebné pro běh i těch nejnáročnějších výpočetních úloh.

Společnost Quantasoft tvoří tým A.I. vědců a vývojářů, kteří se s využitím technologie deep learning aplikované na oblast počítačového vidění a umělou inteligenci specializují na vývoj technologií pro rozpoznávání obličejů a objektů z obrazových záznamů a trasování. Využití technologií počítačového vidění v praxi přináší občanům, městům i firmám nové možnosti jako například včasné odhalení závažných chorob, rychlou identifikaci pachatelů trestných činů nebo cenné informace o zákaznících pro personalizaci nabídky v obchodech. Za použití vlastních datasetů a neuronových sítí převádí Quantasoft Deep Learning video analytický systém operace v reálném čase, což umožňuje okamžitou reakci na zjištěné skutečnosti.

SafeDX je prvním poskytovatelem cloudových služeb ve střední a východní Evropě, který využívá pokročilé telemetrické funkce s použitím nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable v kombinaci s referenční architekturou Intel® Rack-Scale-Design (Intel® RSD).

Úzká spolupráce se SafeDX nám umožňuje využít špičkového prostředí datového centra s nejnovějšími serverovými technologiemi Intelu. Servery postavené na Rack Scale architektuře a Deep Learning akcelerátory Intel Xeon FPGA nám zajišťují dostatek výpočetního výkonu při velmi efektivním využití výpočetních prostředků, říká Milan Pašek, CEO ve společnosti Quantasoft. „Naší ambicí je poskytovat technologie umělé inteligence a počítačového vidění jako službu prostřednictvím datového centra SafeDX.

V Praze jsme vybudovali softwarově definované datové centrum s jedním z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě s vizí nabídnout zákazníkům a partnerům cloudové služby nové generace. Použité Intel technologie nabízejí výkon pro řešení těch výpočetně nejnáročnějších úloh a umožňují využít datacentrum i jako cloud pro umělou inteligenci a strojové učení,“ říká Martin Smekal, CEO společnosti SafeDX. „Těší mě, že se nám i díky spolupráci se společností Quantasoft daří tuto naši vizi naplňovat.“

Technologie Quantasoftu nyní nachází své uplatnění především v oblastech bezpečnosti, retailu, Průmyslu 4.0 a zdravotnictví. Zákazníky jsou například města, která využívají Quantasoft Deep Learning video analytický systém v městském dohledovém kamerovém systému pro zvýšení bezpečnosti občanů, optimalizaci dopravy nebo zefektivnění provozu dalších městských agend. Technologie Quantasoftu oceňují obchody, které díky nim získávají detailní informace o chování a zvycích svých zákazníků, i průmyslové podniky, kterým využití video analytického systému pomáhá se zefektivněním logistických a výrobních procesů.     

Doprovodné materiály:

  • Fotografie ke stažení zde (retail) a zde (bezpečnost).
  • Fotografie pražského datacentra SafeDX ke stažení zde.
  • Logo SafeDX v tiskové kvalitě k dispozici ke stažení zde.
  • Logo Quantasoft v tiskové kvalitě k dispozici ke stažení zde.

O společnosti Quantasoft, s.r.o.

Společnost Quantasoft vznikla v roce 2008 jako inovativní softwarový startup zaměřený na vývoj biometrických a identifikačních komponent a systémů. V posledních dvou letech výrazně posílila o špičkový tým vědců a vývojářů zaměřený na oblast umělé inteligence a počítačového vidění. Quantasoft Deep Learning video analytický systém převádí video nebo obrazové záznamy a video záznamy v reálném čase do cenných srozumitelných dat/údajů/hodnot, které jsou klíčové pro rozhodování. Nejsilnější stránkou Quantasoftu jsou technologie rozpoznávání tváře (face recognition). Inovativní tým se zaměřuje na zpracování velkých objemů dat z video a obrazových záznamů, řešení IoT a Průmysl 4.0 s cílem disrupce a zefektivnění tržních vertikál s využitím technologie umělé inteligence a strojového učení. Více informací naleznete na https://www.quantasoft.com/.

O společnosti SafeDX

SafeDX poskytuje komplexní IT a cloudové služby, ke kterým využívá pouze infrastrukturu vlastních datových center. Všechna datová centra jsou umístěna v České republice a splňují přísné požadavky certifikace Uptime Institute pro stupeň Tier III. SafeDX poskytuje své služby nejen klientům z regionu střední a východní Evropy, ale také Asie. Jako společný podnik mezinárodní společnosti Foxconn a investiční skupiny KKCG dokáže SafeDX při podpoře a rozvoji klientů kombinovat široké odborné znalosti s pochopením specifik středoevropského podnikatelského prostředí a zkušenostmi globálně působící společnosti. Více na http://www.safedx.eu/cs/.