Viktor Kustein přechází z Rockaway Capital jako HR Technology Expert do FeedYou, českého vývojáře chatbotů na klíč

Viktor Kustein (32) nastoupil do FeedYou, firmy, která dodává chatboty na klíč například pro ČEZ či ŠKODA Auto. Jako HR Technology Expert bude zodpovídat za část produktu, která je spojena s HR problematikou. Při práci na chatbotovi, který usnadňuje nábor a šetří čas HR lidí, využije své zkušenosti šéfa HR v Rockaway Capital.

Na pozici HR Technology Expert ve FeedYou nastoupil specialista na HR a firemní kulturu Viktor Kustein. V pardubické firmě specializující se na vývoj chatbotů na klíč bude zodpovídat za HR chatbota, který automaticky komunikuje a ihned odpovídá třeba i přes víkendy. Kromě náboru zvládá také odepisovat stávajícím zaměstnancům na dotazy nebo orientovat se ve firemních benefitech. Šetří tak HR pracovníkům administrativu a čas, který mohou využít efektivněji. Chatbota od FeedYou dnes využívají firmy jako ČEZ, ŠKODA Auto, Fincentrum či Continental.

„FeedYou propojuje můj zájem o lidi a technologie. Chci lidem šetřit drahocenný čas, aby ho měli na důležité věci, a nezabývali se dokola se opakujícími a nudnými činnostmi. Díky FeedYou a také praktickým zkušenostem z Rockaway Capital, za které jsem skutečně vděčný, s tím mohou pomoci stovkám HR lidí,“ říká Viktor Kustein, nový HR Technology Expert FeedYou.

S oblastí lidských zdrojů a využití technologií má Viktor Kustein zkušenosti přímo z praxe. Více než tři roky pracoval jako Head of HR v Rockaway Capital, kde se zabýval především technologickou stránkou HR. Jeho cílem bylo mimo jiné najít ty nejlepší způsoby, jak mohou technologie HR lidem pomoci a usnadnit jim práci. V rámci své profese se dostal také k celé řadě HR chatbotů a dalších technologií, které otestoval.

Viktor Kustein absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Už během studia spoluzaložil se svými kolegy GrowJOB Institute, který přenáší zkušenosti z mezinárodních firem a zahraničních univerzit jako je MIT nebo Harvard do českých společností. Od roku 2008 se tak podílel jako konzultant na zvýšení konkurenceschopnosti desítek tuzemských firem a pomáhal jim také například s expanzí do zahraničí.

FeedYou je česká firma specializující se na vývoj chatbotů na klíč se sídlem v Pardubicích. Mezi její zákazníky patří ČEZ, Home Credit, Continental či ŠKODA Auto. Na rozdíl od jiných nedodává FeedYou pouze technické řešení, ale naučí chatbota skutečně komunikovat. Díky letitým zkušenostem s jejich programováním a sběru dat jsou schopni nasadit funkčního chatbota do jednoho měsíce. Například jejich HR chatbot automaticky komunikuje a ihned odpovídá třeba i přes víkendy. Kromě náboru zvládá také odepisovat stávajícím zaměstnancům na dotazy nebo usnadňuje orientaci ve firemních benefitech. Šetří tak HR lidem administrativu a čas, který mohou využít efektivněji. FeedYou vyvíjí a nabízí také celou škálu komunikačních nebo prodejních chatbotů. Své systémy staví na prověřených technologiích Microsoft Bot Framework a provozuje na cloudu Microsoft Azure.