Studenti brněnské ISB vyzpovídají kandidáty na primátora

/Brno 21. září 2018/ Ještě před zahájením letošních komunálních voleb se kandidáti na primátora města Brna utkají během debaty se studenty a žáky místní International School of Brno. Mezinárodní tým studentů bude zájemce o post primátora moravské metropole „grilovat“ v angličtině.

Jedinečná akce, která by mohla do budoucna znamenat tradiční vyvrcholení předvolebního klání na komunální úrovni, se uskuteční 3. října v aule školy ISB na Čejkovické ulici od 10 hod. Kromě studentů a žáků z 20 zemí, kteří brněnskou mezinárodní střední a základní školu navštěvují, se jí zúčastní i zástupci Americké obchodní komory v ČR (AmCham) a studenti dalších prestižních středních škol z Brna. Pozvání na debatu přijalo 7 pozvaných kandidátů na post primátora: Petr Hladík (KDU-ČSL), Jaroslav Kacer (Smart moravská metropole), Markéta Gregorová (Piráti), David Grund (ODS), Pavel Staněk (ANO), Jan Perla (Zelení) a Petr Kalousek (Žít Brno).

Uspořádáním této jedinečné debaty, ve které budou kandidáti na vedení brněnské radnice čelit zvídavým otázkám studentů a žáků z dvaceti zemí světa – a to samozřejmě v anglickém jazyce, chceme ukázat nejen obrovský potenciál Brna, ale i ambice a možnosti, které moravská metropole v celosvětovém měřítku má,“ říká k debatě kandidátů ředitel International School of Brno Mgr. Jan Švihálek.

Primátorské debaty Brno now and in the future se mohou zúčastnit i studenti dalších místních středních škol i jejich rodiče. Není potřeba se obávat úrovně angličtiny, v případě potřeby bude moderátor připraven pomoci s formulací nebo překladem. Každý z kandidátů dostane možnost předložit v debatě dvě vlastní témata. Kromě volné diskuze tak budou mít politici šanci ukázat svůj potenciál vést město právě v těch oblastech, o kterých se sami domnívají, že v nich vynikají.

International School of Brno letos slaví 10 let od svého založení. Naším cílem je poskytovat předškolní, základní a středoškolské vzdělání v anglickém jazyce dětem z celého světa. ISB je členem Rady mezinárodních škol, vyučuje dle mezinárodně uznávaného vzdělávacího programu Cambridge International Programme. Mezinárodní anglická škola ISB je akreditována k udělování kvalifikací IGCSE a IB Diploma programme na středním stupni. Program pro děti české národnosti zajišťuje také soulad s českým vzdělávacím systémem.

 

Reklamy