Microsoft ocenil jedinečné IoT řešení od Soitronu a CRM od Millennia

Praha: 25. 9. 2018 – Společnost Microsoft každoročně oceňuje inovativní projekty svých českých a slovenských partnerů. Jubilejní dvacátý ročník Microsoft Awards se konal ve středu 25. září v pražské centrále firmy a Soitron Group v něm v konkurenci 97 přihlášených triumfovala hned třikrát.

V kategorii „Výroba a prodej, zpracovatelský průmysl a distribuce komodit“ se za Slovenskou republiku stal vítězem Soitron se svým projektem „Využití IoT a reportingu spotřeby energií ve společnosti Motor-Car Bratislava.“

„Jde o jedinečné IoT řešení, do kterého se s námi odvážně pustil náš klient, Skupina Motor-Car. O IoT se totiž hodně mluví, ale reálně nasazených projektů je na trhu velmi málo. Navíc měřit elektřinu není tak jednoduché, jako například měřit průtok vody, nebo teplotu, což jsou veličiny, se kterými jsme měli z minulosti bohatší zkušenosti,“ konstatuje Slávka Šikurová, obchodní ředitelka a členka představenstva Soitron Group.   

Skupina Motor-Car prodává a servisuje ve třech zemích auta takových značek, jako například Mercedes-Benz, Maybach, nebo Jeep. Právě díky tomuto řešení dnes může Motor-Car aktivně řídit svou celkovou spotřebu elektřiny a vyhýbat se překračování rezervované kapacity a tím pádem i smluvním pokutám. Současně dokáže snížit fixní i flexibilní náklady. Investice se tak vrátí během 18 a 20 měsíců. Na úspěšný projekt naváže jeho další fáze, kdy se firma chystá měřit a řídit svou spotřebu vody a plynu. Více se o řešení dočtete na webových stránkách společnosti Soitron. Cenu převzala obchodní ředitelka a členka představenstva Soitron Group Slávka Šikurová.

V kategorii „Bankovnictví, kapitálové trhy a pojišťovnictví“ bodoval na Slovensku další člen Skupiny Soitron, softwarová společnost Millennium.  Ta si cenu odnesla za projekt „Nástroj pro správu prodeje leasingových produktů v zemědělském sektoru pro společnost S Slovensko.“ Společnost S Slovensko, která je už 16 let lídrem v oblast financování zemědělství, zlepšila efektivní péči o své klienty nasazením nástroje Microsoft Dynamics 365 Customer Engagement. CRM řešení přizpůsobili pro řízení prodeje leasingových produktů. Zaměstnanci obchodního týmu i back office tak mají možnost každodenně řídit všechny důležité obchodní aktivity. Podrobný přehled o datech zákazníků, mobilita řešení, propojení s ERP systémem, pokročilý reporting a možnost řízení e-mailových marketingových kampaní přímo z CRM poskytují společnosti S Slovensko komplexní nástroj pro zabezpečení dokonalého zákaznického zážitku.

Společnost Milennium byla navíc finalistou v kategorii „Veřejná správa a rozvoj moderního města,“ kam se probojovala s projektem „Nové webové stránky města Bratislava a Dopravního podniku Bratislava založené na cloudovém řešení.“ V rámci něj dodala slovenskému hlavnímu městu Bratislavě a Dopravnímu podniku Bratislava webové portály postavené na novém, uživatelsky přívětivém CMS systému. Cíle projektu, který zjednodušil strukturu webových portálů na základě UX analýz, popsal generální ředitel Dopravního podniku Bratislava, a. s., Milan Urban: „Při návrhu nových webových stránek jsme chtěli, aby byly uživatelsky přívětivé. Jsou celé postaveny na minimalistickém přístupu, abychom jejich návštěvníky nezahlcovali kvantem starých a nepotřebných informací, ale aby náš zákazník na první kliknutí našel to, co hledá nejvíce.“ Více se o projektech dočtete na stránkách společnosti Millennium.

Slávka Šikurová na závěr dodává: „Těchto ocenění si velmi vážíme, protože jsme uspěli v poměrně silné konkurenci. Soitron Group se navíc stala jedinou skupinou, která potvrdila své kompetence v takovémto rozsahu. Věříme, že i následující ročník pro nás bude podobně úspěšný.“

O společnosti Soitron

Společnost Soitron působí na evropském IT trhu již více než 27 let. Její filozofií je snaha o neustálý pokrok, a i proto je lídrem v zavádění unikátních technologií a inovativních řešení. Soitron nabízí svým klientům řešení a služby v oblasti IT infrastruktury, komunikačních řešení, IT bezpečnosti, IT služeb a outsourcingu, IoT řešení, robotizace a automatizace procesů, cloudových řešení, aplikací či IT poradenství. Do jeho produktového portfolia patří v neposlední řadě také řešení pro inteligentní policejní vozy, které Soitron nabízí pod značkou Mosy.

Soitron věří, že organizace mohou díky jeho technologickým inovacím získat konkurenční výhodu. Během své existence pomáhal Soitron rozvíjet podnikání mnoha firem; mezi ty největší patří například Hewlett Packard, Vodafone, T- Com, Sazka, Raiffeisen bank, Olympus, Veolia, Orange, E-On, J&T, Medirex Group, Tatra banka, Slovenská sporiteľňa a mnohé další. Společnost během své existence dodala celou řadu  inovativních a technologicky zajímavých IT projektů. Je držitelem velkého množství partnerství, certifikací a standardů, stejně jako i řady ocenění. Více informací o společnosti Soitron najdete na www.soitron.cz.