Nový Chrome 70 znepřístupní více než 400 domén .cz

[Brno 16. 10. 2018] Nová verze Chrome, vycházející 16. října s pořadovým číslem 70, znedůvěryhodní všechny starší SSL certifikáty vydané společností Symantec a dceřinými autoritami Thawte, GeoTrust a RapidSSL. Na webu Nezabezpeceno.cz je publikován seznam domén .cz a .sk, na které se návštěvníci po aktualizaci prohlížeče prakticky nedostanou.

Na webových stránká Nezabezpeceno.cz je přehled českých a slovenských domén, které používají starý SSL certifikát. V den vydání Chrome 70 má stále více než 400 domén .cz a 200 domén .sk nainstalované certifikáty, které se stanou neplatnými. Aktualizace Chrome začne probíhat v Evropě během noci na 17. října. Poté se již návštěvníkům zobrazí pouze šedá stránka s výstražnou informací o nebezpečnosti připojení.

“Na seznamu se nacházejí významné komerční firmy jako cedok.cz či csa.cz, včetně webů veřejné správy. Vyřazení důvěryhodnosti SSL certifikátů vystavených na staré infrastruktuře společnosti Symantec bylo oznámeno již na podzim loňského roku a administrátoři i majitelé webů měli tedy dostatek času se na situaci připravit a obnovit certifikáty za nové.” říká Petr Komárek, tvůrce projektu Nezabezpečeno.cz a jednatel společnosti Web security.

Seznamy domén .cz a .sk naleznete na internetové adrese Nezabezpeceno.cz.

O společnosti Web security s.r.o.

Společnost Web security se zabývá internetovou bezpečností, pomáhá ji zvyšovat a objevuje nové možnosti pro její posílení. Současně nabízí a zajišťuje získání SSL certifikátů pro zabezpečenou HTTPS komunikaci od světových certifikačních autorit Comodo, Geotrust, Thawte, RapidSSL a dalších na projektu www.SSLmentor.cz.

[Tisková zpráva] Společnost sanofi-aventis (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY) dnes oznámila spuštění nových webových stránek http://www.tymprozdravi.cz, které jsou určeny odborné i laické veřejnosti. Na stránkách bude rovněž k dispozici informační servis o dění v českém zdravotnictví zajištěný ve spolupráci s Českou informační agenturou (ČIA).

Pro návštěvníky stránek budou kromě zajímavých článků připraveny i videopřednášky, interaktivní dotazníky a další aktivity.„Pros­třednictvím těchto stránek bychom chtěli přinášet aktuální informace zaměřené nejen na nové poznatky z oblasti výzkumu a vývoje léků pro odbornou veřejnost, ale i působit osvětově na širokou veřejnost v oblasti prevence,“ řekla Eva Chaloupková, tisková mluvčí společnosti sanofi-aventis v České republice.

Odborníci naleznou na stránkách informace o onemocněních a nových produktech společnosti, které slouží k jejich léčbě. Přístup na stránky bude chráněn heslem a identifikačním kó­dem.

Nové webové stránky pamatují i na laickou veřejnost. V sekci určené této skupině návštěvníků se společnost zaměřila především na osvětu v oblasti kardiovaskulárních onemocnění, diabetu mellitu, onkologie a mnoha dalších. Cílem stránek je informovat nejen o příznacích a léčbě těchto nemocí, ale také o rizikových faktorech.

O sanofi-aventis

Sanofi-aventis je vedoucí globální farmaceutická společnost, objevuje, vyvíjí a distribuuje terapeutická řešení za účelem zlepšení života každého jednotlivce. sanofi-aventis je kótována na burze v Paříži (EURONEXT: SAN) a v New Yorku (NYSE: SNY). Pro více informací navštivte http://www.sanofi-aventis.com.