Loewe představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku televizorů

Osobní personalizace reprodukce zvuku zlepší televizním divákům srozumitelnost dialogů a prokreslenost celého zvukového podání na základě individuálních sluchových vlastností jednotlivce. Díky tomu lze sledovat vysílání při nižší hlasitosti a užít si zvukový doprovod lépe než dřív.

Praha, 18. října 2018 – Německý výrobce televizorů Loewe pověstných vytříbeným designem a možností výběru barevného provedení a podstavce vhodného pro konkrétní interiér představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku implementovanou do televizorů. Tato technologie, která byla do nynějška dostupná pouze ve spojení se sluchátky, byla pro použití s reproduktory vyvinuta ve spolupráci s mezinárodním lídrem v oblasti zvukové personalizace, společností Mimi Hearing Technologies. Pomocí kombinovaných technologií umí nyní televizory Loewe se softwarem Mimi Defined™ přizpůsobit reprodukci individuálnímu sluchu jednotlivce. Hudbu, filmy i dokumentární pořady si mohou posluchači nyní vychutnat s lepší srozumitelností a prokresleností zvuku. Po individuální kalibraci lze tuto funkci spustit jednoduše stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

Společnost Loewe byla vždy průkopníkem v televizních technologiích. Na 8. výstavě Berlínského rozhlasu v roce 1931 představila první elektronický filmový přenos a v roce 1939 dodala na trh první televizní přijímač určený pro domácnosti vůbec. Uvedení individuální zvukové personalizace dokazuje, že postavení lídra v oblasti televizních technologií si udržuje až dodnes,“ říká Miroslav Řezník, produktový manažer Loewe ve společnosti BaSys CS.

Jak to funguje

V první řadě je třeba vytvořit individuální sluchový profil posluchače. Profil lze zvolit buď paušálně na základě věku posluchače (využívá průměrný sluchový profil daného věku), nebo využít digitální sluchový test aplikace Mimi. Při něm se testují sluchové schopnosti konkrétního posluchače s ohledem na frekvenční spektrum. Z výsledků je poté vytvořen s využitím Mimi Defined™ individuální profil optimalizace reprodukce pro daného uživatele. Aby bylo dosaženo optimálního podání, je intenzita jednotlivých frekvencí přesně přizpůsobena specifickým vlastnostem sluchu. Technologie Mimi Defined™ poté při sledování televizního vysílání nebo filmu z libovolného zdroje analyzuje v reálném čase zvukovou stopu a přizpůsobuje ji individuální citlivosti sluchu diváka. Mimo jiné zesiluje ta pásma, ve kterých má uživatel sluchový propad. Technologie Mimi Defined™ umožňuje dosáhnout perfektní kombinace obrazové a zvukové kvality a televizory Loewe stanovují nový standard ve vývoji zvukových technologií a zlepšování kvality zvuku.

Dostupnost Mimi Defined™ v televizorech Loewe

Technologie zvukové personalizace Mimi Defined™ je nyní dostupná spolu se softwarem verze 5.xx všem uživatelům televizorů Loewe od modelového roku 2017, kromě bild 1 do úhlopříčky 40“ včetně. Tato funkce je zpoplatněna částkou 2.600 Kč. V nejbližší době bude aktivace Mimi Defined™ ve standartní výbavě u nově vyrobených televizorů již z výroby. V uživatelském rozhraní televizorů Loewe (Loewe OS) v nabídce nastavení zvuku lze po instalaci Mimi Defined ™ zapnout či vypnout a individuální zvukový profil lze jednoduše aktivovat pomocí stisku tlačítka na dálkovém ovládači.

O společnosti Loewe:

Společnost Loewe společně s dalšími německými výrobci dodala v roce 1939 na trh první televizní přijímač určený pro domácnosti.  Zakládá si na tom, že vývoj, výroba i celé zázemí společnosti je v Německu, konkrétně v německém městě Kronach. Základní myšlenkou vývoje po technologické stránce jsou špičkové užitné vlastnosti, dlouhá životnost a nízká spotřeba zařízení. Nadčasový design, modulární technologie, použití kvalitních materiálů, precizní zpracování a pravidelné aktualizace softwaru – to vše jsou základní pilíře všech vyráběných výrobků Loewe.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.