PayU rozšiřuje spolupráci se společností Google – zpřístupňuje službu Google Pay pro online nákupy v obchodech v celé Evropě včetně Česka a Slovenska

Online obchodníci spolupracující s PayU v Evropě mají k dispozici nový způsob platby na svých webových stránkách i v mobilních aplikacích. Platby pomocí služby Google Pay lze provádět na všech zařízeních (smartphonech a počítačích) bez ohledu na operační systém, prohlížeč nebo svou banku. Ti, kteří používají paywall, nebudou muset zasahovat do své integrace, na PayU paywallu se jim objeví nové tlačítko.

Služba Google Pay (dříve služba Android Pay) je jednoduchý a rychlý způsob platby kartou, u kterého není nutné pokaždé aktualizovat údaje. Podrobnosti o kartách bezpečně ukládá společnost Google.

Implementace služby Google Pay je dalším krokem, který posiluje spolupráci mezi PayU a společností Google. Už dříve si při zavádění Android Pay do Polska vybrala společnost Google společnost PayU jako partnera, který toto nové řešení na e-commerce trhu implementuje.

Díky službě Google Pay již nemusí uživatelé v Evropě vytvářet účty v každé nové aplikaci nebo webové stránce. Platba je snadná i při první návštěvě kupujícího, kdekoli je viditelné logo Google Pay,“ říká Florence Diss, Head of EMEA Commerce Partnerships, Google a dodává: „Jsme rádi, že spolupracujeme s nejinovativnějšími partnery v oblasti plateb a že díky integraci se službou PayU mohou tisíce webových stránek v Evropě nyní poskytnout uživatelům rychlou a bezpečnou platební metodu, kterou je Google Pay.“

Partnerství společností také poskytuje příležitost k rychlejšímu růstu m-commerce (online nakupování prostřednictvím telefonu), kdy mohou obchodníci poprvé integrovat tlačítko přímo do své aplikace. Navíc nabízí nové výhody pro kupující, kteří nyní budou moci při online nakupování využít možností výběru doručovací adresy, kontaktních údajů a platebních metod uložených v Google účtu přímo přes tlačítko Google Pay

„Český online trh neustále roste a pro české obchodníky existuje mnoho příležitostí k zavádění inovativních finančních řešení. V PayU chceme vytvořit ekosystém pro všechny online zákazníky, aby mohli kdykoliv a kdekoliv využívat nejmodernější a pohodlné způsoby platby. Google Pay je jedním z nejlepších příkladů takových řešení, takže jsme přesvědčeni, že spolupráce společností Google a PayU přinese i u nás vynikající výsledky, stejně jako je přinesla na dalších trzích,říká Barbora Tyllová, country managerka PayU v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Aby mohli uživatelé platit za online nákupy prostřednictvím služby Google Pay, musí si uložit své údaje o kartě do svého účtu Google. To lze provést z webových stránek pay.google.com nebo prostřednictvím mobilní aplikace Google Pay. Při nákupu, při použití v aplikaci obchodu nebo na jeho internetových stránkách stačí jednoduše kliknout na logo Google Pay s výběrem platební metody a pak schválit platbu vybranou kartou. Platba pomocí digitální peněženky Google na webových stránkách obchodů je k dispozici nejen u telefonů s operačním systémem Android, ale také u telefonů s operačním systémem iOS.

Při nakupování v počítači nebo na notebooku je třeba po přepnutí ze seznamu do platebních metod na webové stránce PayU zvolit službu Google Pay a transakci potvrdit jedním kliknutím. Pro dodatečnou ochranu může být někdy spuštěna autorizace 3-D Secure, která zahrnuje použití jednorázového hesla přijatého v SMS zprávě nebo generovaného elektronickým tokenem.

Obchodníci mohou využít dva různé modely integrace služby Google Pay, a to jak

pro webové, tak i mobilní řešení PayU:

o    Hostovaný web checkout

  •  PayU standard – služba Google Pay se automaticky zobrazí jako nové „tlačítko“ v sekci elektronických peněženek na platební bráně PayU (paywall)
  •  PayU semi-transparent – Google Pay jako nové vlastní XML „tlačítko“ e-shopu, odkazující přímo na sekci internetových peněženek na platební bráně PayU (paywall)

o   Rozšířená integrace

  •  PayU transparent – Google Pay jako nové vlastní XML „tlačítko“ e-shopu, jen v PayU máte nyní také možnost implementovat Google Pay jako platbu na jediné kliknutí mezi platebními metodami v košíku nebo přímo u produktu, bez přesměrování na platební bránu PayU. Jedná se o rozšířené řešení pro všechny zákazníky, kteří chtějí mít hladší proces platby vedoucí k lepšímu prodeji na webu nebo ve své aplikaci a je zapotřebí dodatečná integrace Google API.

“Bezrealitky.cz vždy patřily k technologickým průkopníkům ve svém segmentu, takže nasazení nejpokročilejšího platebního nástroje na naši platformu považujeme za samozřejmost a našim klientům chceme přinést ještě větší komfort při veškerých platebních transakcích. A to zejména ve chvíli, kdy se český realitní trh nachází ve složité situaci a při hledání bydlení se počítá každá ušetřená minuta,“ zmiňuje Hendrik Meyer za portál Bezrealitky.cz, který napřímo propojuje majitele nemovitostí se zájemci o bydlení. Právě Bezrealitky.cz jsou první službou, která nové řešení testuje v praxi.

###

O PayU

Společnost PayU (www.payu.com), která vznikla v roce 2002, je předním poskytovatelem platebních služeb zaměřených na vytvoření rychlého, jednoduchého a efektivního platebního procesu pro obchodníky a odběratele v 17 vysoce rozvíjejících se ekonomikách Asie, střední a východní Evropy, Latinské Ameriky, na Středním východě a v Africe. Tyto trhy představují potenciální spotřebitelskou základnu více než 2,3 miliardy lidí. PayU je lídrem e-plateb v Polsku a na mnoha dalších trzích. Rozsah platebních služeb nabízených PayU zahrnuje platby na jedno kliknutí, mobilní platby určené pro aplikace e-shopů, online splátky, odložené platby, opakované platby a další. Více než 250 platebních metod nabízených společností a PCI certifikované platformy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem potřebám spotřebitele. Služba PayU má více než 1 800 platebních specialistů založených na místních trzích, kteří podporují přes 300 000 obchodníků PayU a milióny spotřebitelů, kteří provádějí platby on-line. PayU tvoří Fintech divizi společnosti Naspers Ltd., široké, nadnárodní mediální a internetové skupiny založené v roce 1915, která poskytuje služby ve více než 133 zemích. Více informací o PayU: http://www.payu.com.

O Google Pay

Google Pay je rychlý a snadný způsob platby v milionech míst: na webových stránkách, v aplikacích, v obchodech a dalších. Služba Google Pay poskytuje vše, co potřebujete, abyste mohli zaplatit za své nákupy jediným kliknutím, aniž byste museli při každé transakci přepisovat údaje o kartě. Služba Google Pay chrání data karty několika úrovněmi zabezpečení pomocí jedné z nejmodernějších infrastruktur pro ochranu dat na světě, takže je váš účet bezpečný. Další informace o službě Google Pay: https://pay.google.com.

 

Označeno tagem