Taylor Wessing připravil praktického průvodce pro každého, kdo se zajímá o investování do nemovitostí v oblasti střední a východní Evropy

24.10.2018 – Specialisté v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha  připravili s kolegy v síti Taylor Wessing takzvaný CEE Property passport, ve kterém shrnuli a vyselektovali důležité informace pro všechny zájemce o pronájem či koupi nemovitostí v regionu střední a východní Evropy. Konkrétně se průvodce zaměřuje na Rakousko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Ukrajinu. Může se tak stát významnou pomůckou pro všechny potenciální investory; rodinné firmy, realitní makléře a zprostředkovatele, jakož i pro soukromé banky, účetní a inspektory. Pomoci může i zahraničním právníkům, kteří mohou podporovat investory z ostatních zemí, kteří uvažují o koupi nemovitostí v lokalitě střední a východní Evropy.

Erwin Hanslik, managing partner Taylor Wessing Praha a zároveň CEE Head of Real Estate k tomu dodává: Na příručce jsme pracovali téměř rok. Jejím cílem bylo usnadnit cestu každému, kdo by chtěl v našem regionu investovat do nemovitostí. Koneckonců strategické umístěné v srdci Evropy zemí střední a východní Evropy stanovuje meziroční rekordy v objemech investic do komerčních nemovitostí. Rostoucí počet investorů z institucionálních nemovitostí považuje CEE za atraktivní a bezpečný region – zejména pak ty země, které jsou připraveny zvýšit své rizikové úrovně pro vyšší výnosy. Západoevropské trhy mají omezenou zásobu investičních cílů, takže investoři se stále častěji obracejí do zemí střední a východní Evropy, které nabízejí vynikající výnosy a dlouhodobé zisky.

Příručka také vysvětluje, proč daný region nabízí atraktivní investování do nemovitostí, jak pracuje lokální právo pro oblast nemovitostí v šesti zemích střední a východní Evropy či jak vybrat ta správná aktiva nebo poukazuje i na klíčové faktory, které jsou důležité pro nákup nemovitostí. Zabývá se také problematikou efektivity a profitability možných investic v jednotlivých zemích. Zároveň dává návod, jak řídit nákup nemovitosti tak, aby investor získal co nejlepší možnou hodnotu v oblasti investování. Pomáhá také při rozhodnutí ohledně daní a poplatků s tím spojených.

Průvodce Property Passport Central and Eastern Europe je k dispozici jak v tištěné podobě ve velikosti pasu, tak je k dispozici bezplatně na internetu v anglické verzi. Její součástí jsou i kontakty na jednotlivé právníky v těchto šesti zemích. Více na níže uvedené adrese:                                                                                     eBook: http://fr.zone-secure.net/-/TaylorWessing/PropertyPassport/CEE/-/

O Taylor Wessing:

Taylor Wessing je mezinárodní advokátní kancelář poskytující svým klientům celosvětově kompletní servis ve všech odvětvích jejich podnikání. Více než 1 200 právníků přistupuje k poradenství cílevědomě a o obchodních záležitostech klientů přemýšlí inovativně, čímž jim pomáhá uspět zejména v rychle se rozvíjejících oblastech. Taylor Wessing podporuje své klienty všude tam, kde chtějí podnikat. Celkem 32 kanceláří v Evropě, na Středních východě a v Asii, stejně tak dvě kanceláře v USA, nejsou jen symbolickým zastoupením;  jedná se o týmy se znalostí místního obchodního, průmyslového a kulturního prostředí, ale zároveň s mezinárodní zkušeností, která advokátní kanceláři umožňuje vždy poskytovat efektivní a integrovaná řešení.