Online pojištění psů a koček PetExpert se umístilo na 2. místě v anketě Pojišťovací inovátor 2018

Praha, 31. října 2018 – První zcela online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert se umístilo na 2. místě v letošní anketě Pojišťovací inovátor 2018, ve které se utkaly inovativní produkty a služby celkem 14 pojišťoven působících na českém trhu. Anketa, do které bylo online pojištění psů a koček PetExpert nominováno svým strategickým partnerem ČSOB Pojišťovnou, je samostatnou kategorií výzkumu Ceny Hospodářských novin Nejlepší pojišťovna 2018, které byly letos společně s cenou Nejlepší banka 2018 vyhlašovány již podesáté. Vítězové kategorie byly oznámeni 30. října 2018 na slavnostním vyhlášení výsledků v prostorách České národní banky spolu s celkovými výsledky výzkumu Nejlepší banka 2018 a Nejlepší pojišťovna 2018.

Pojišťovací inovátor 2018

  1. Allianz pojišťovna – mobilní aplikace Allianz CZ
    2. ČSOB Pojišťovna – pojištění psů a koček PetExpert
    3. Uniqa pojišťovna – telematická asistence SafeLine Easy

 

„Naším cílem je transformovat konzervativní a stojaté vody tradičních pojistných produktů do digitální doby, takže z ocenění za inovace máme pochopitelně velkou radost a jsme poctěni, že jsme byli uznáni po tak krátké době, co na trhu fungujeme,“ říká Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert, a dodává: „Lidem se líbí, že nejsme tradiční pojišťovna, ale že vytváříme most mezi komunitou majitelů zvířat, veterináři a finančním sektorem, kam pojištění spadá. Transparentní pojištění s adekvátním plněním a bez administrativní zátěže na našem trhu evidentně chybělo a lidé, kteří si dříve nemohli vybrat, tvoří naši zákaznickou bázi.“

Pojištění psů a koček PetExpert se díky kompletní digitalizaci celého pojistného procesu liší od tradičních pojistných produktů svou transparentností, rychlostí, jednoduchým řešením pojistných událostí a minimální zátěží pro majitele domácích mazlíčků i pro veterináře. Díky speciálně vytvořené online platformě, ke které jsou připojeni spolupracující veterináři (k dnešnímu dni cca 400 veterinářů po celé ČR), se veterinářům razantně sníží administrativa, vyřízení pojistné události proběhne kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře nejpozději do 24 hodin, nejčastěji však do jedné hodiny. Ceny pojištění začínají již od 99 korun měsíčně. Maximální limit pojistného plnění na léčbu úrazu či nemoci činí 120 000 Kč ročně. Spoluúčast je u všech variant pojištění stejná ve výši 10 %, zbývajících 90 % nákladů veterinární péče zaplatí PetExpert přímo veterináři na účet. Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů, 8 let u středních a všech koček a 6 let u velkých plemen psů. Pojištění platí po celý život psů a koček. Zvíře musí být označeno registrovaným mikročipem. Kromě pojištění veterinárního ošetření je součástí i pojištění smrti zvířete, nákladů na péči o zvíře v případě hospitalizace majitele, pojištění ztráty či odcizení zvířete a náhrady nákladů na jeho nalezení. Pojištění lze uzavřít kompletně online na webu www.petexpert.cz. Celý proces nezabere více než pět minut. Smluvními partnery všeobecného zvířecího pojištění PetExpert se mohou stát vybraná veterinární pracoviště kdekoliv v České republice, která splní podmínky kvality veterinární péče.

Pojišťovací inovátor je samostatnou kategorií výzkumu Nejlepší pojišťovna. V souvislosti s trendem digitalizace jsme se i my rozhodli pro změnu vnímání této kategorie. Za inovaci považujeme i nadále uvedení zcela nového produktu nebo služby na trh. Velký důraz by měl být kladen na novinky v oblasti zavádění technologických změn určených koncovým klientům. Cílem je představit široké veřejnosti zajímavé novinky v nabídce pojišťovacích domů.  Inovativnost nominací posuzuje nejprve Advisory Board výzkumu a poté veřejnost sama prostřednictvím online hlasování. Nominovat do této kategorie mohou všechny pojišťovny nebo pobočky zahraničních pojišťoven, které působí na českém trhu na základě platné licence ČNB. Pojišťovny samy bezplatně nominují inovativní produkt, službu nebo technologickou změnu uvedenou na trh v průběhu roku 2017 nebo 2018. V době přihlášení musí být nominovaný počin již zaveden na trhu. Inovativní počin musí být určen pro retailovou klientelu. Online hlasování veřejnosti probíhalo od 19. června do 6. července 2018. Vítěz kategorie byl oznámen na slavnostním vyhlášení výsledků 30. října 2018 spolu s celkovými výsledky výzkumu Nejlepší banka 2018 a Nejlepší pojišťovna 2018.

O všeobecném zvířecím pojištění PetExpert:

PetExpert je první zcela online všeobecné pojištění psů a koček, které odpovídá skutečným potřebám zodpovědných majitelů domácích mazlíčků. PetExpert je jistotou pro majitele psů a koček, že při nenadálých situacích bude o jejich čtyřnohého kamaráda dobře a kvalifikovaně postaráno. A to bez rizika neočekávaných finančních výdajů. Projekt funguje ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Cílem pojištění PetExpert je podpora dobrých životních podmínek zvířat a využívání inovací v jejich diagnostice a léčbě. Více informací na www.petexpert.cz a www.facebook.com/petexpertcz.

YouTube kanál PetExpert: https://www.youtube.com/channel/UCoj4UP23aJ02GhgBreCKwrA

Pro další informace kontaktujte: info@petexpert.cz