Microsoft spouští bezplatné vzdělávání v nejmodernějších technologiích

Praha, 7. listopadu 2018 – Digitální transformace prakticky všech ekonomických odvětví nutí lidi neustále se učit, rekvalifikovat a získávat nové dovednosti. Držet krok s rychlým tempem technologických inovací není lehké ani pro profesionály, kteří novinky pozorně sledují. A nová generace mileniálů chce technologický vývoj co nejlépe využít ve svůj prospěch. Se zvládnutím nejmodernějších technologií pomůže i nový bezplatný vzdělávací portál Microsoft Learn.

Když se naučíme programovat, pomůže nám to pochopit rychle se měnící svět okolo nás, porozumět, jak fungují technologie a rozvinout si dovednosti a schopnosti, díky nimž přijdeme na nové nápady a inovace. To připomíná aktuálně probíhající Evropský týden programování, do kterého se v minulém roce zapojilo 1,2 miliónů lidí v 50 zemích.

S cílem propagovat a zpřístupňovat vzdělávání v oblasti nejmodernějších cloudových technologií pro odborníky a vývojáře společnost Microsoft představila nový interaktivní vzdělávací portál Microsoft Learn, kde se může kdokoliv jednoduše a bezplatně učit a zdokonalovat v používání produktů a služeb společnosti.

„Microsoft tak soustředí výuku technologií na jednom místě, kde zájemci najdou bezplatné online kurzy – příručky krok za krokem, mohou si vyzkoušet práci s nástroji přímo v interaktivním prostředí v prohlížeči a absolvovat i programy zaměřené na plnění úkolů. Uživatelé se mohou v průběhu dvou hodin naučit a prakticky si vyzkoušet například vytvoření svého prvního chatbota,“ přibližuje Eduard Bartko, Business Group Lead Cloud & Enterprise v Microsoftu v České republice a na Slovensku.

Tréninky jsou rozdělené a optimalizované na různé profesní role – pro vývojáře, správce a architekty řešení Azure, podnikové uživatele a podnikové analytiky. Sloužit mohou i jako příprava na certifikační zkoušky vývojářů, administrátorů a architektů řešení. Aktuálně je k dispozici vzdělávací obsah v rozsahu 80 hodin pokrývající Azure, Power BI, Power Apps, Microsoft Flow a vybrané části Microsoft Dynamics. Přibýt má ještě obsah zaměřený na Microsoft 365, další byznysové aplikace i role. Pro začátek jsou tréninky k dispozici v 23 jazycích, přičemž některé jsou i v češtině nebo ve slovenštině.

Jak Microsoft Learn funguje?

Zvolte si svou úroveň, úkol nebo roli a sledujte vzdělávací proces. Následně si otestujte vědomosti a dovednosti praktickými kvízy.

Učení vlastním tempem: příručky krok za krokem a moduly přizpůsobené certifikátům pro jednotlivé pozice umožňují učit se tehdy, kdy vám to vyhovuje.

Učení se ze zkušeností: interaktivní prostředí dostupné přímo v prohlížeči umožňuje vyzkoušet si prakticky všechny technologie bez omezení.

Lehká navigace: hledejte ukázkové výukové programy podle produktů, úrovně dovedností nebo pracovní pozice, které vám pomohou vyřešit pracovní výzvy a připravit se na certifikaci.

Získejte uznání: dokončete moduly, otestujte si vědomosti a získejte body a úrovně hodnocení vašich dovedností. Sdílejte je přes sociální sítě.

Učte se způsobem, který vám nejvíc vyhovuje: vyberte si z rychlých příruček a praktických ukázek, kterými projdete vlastním tempem, anebo se zapojte do strukturovaných online kurzů a přednášek vedených instruktory u partnerů Microsoftu.

Pokud máte zájem o další informace a novinky o společnosti Microsoft v České republice, navštivte prosím tiskové centrum  (www.microsoft.cz/news). Příběhy o tom, jak technologie mění život (nejen) našich zákazníků najdete na www.microsoft.cz/pribehy (Česko) a www.microsoft.com/stories (svět)

O společnosti Microsoft

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) umožňuje digitální transformaci v éře inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí. Naší misí je pomoci každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety – v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s pražskou divizí  Skype přestěhovali do nového světa práce – kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli. V červenci 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics.

Reklamy