Kutnohorský Foxconn má nového výkonného ředitele. Do jeho čela nastupuje Stephen McKenna

Kutná Hora, 15. listopadu 2018 – Vedení závodu Foxconn Technology v Kutné Hoře se od 1. listopadu ujal Stephen McKenna. Dlouholetý zaměstnanec Foxconnu strávil 17 let v Pardubicích, kde pomáhal rozjíždět řadu obchodních aktivit a provozů a zároveň zastával globální vedoucí pozice. Do března 2018 pracoval jako provozní ředitel v pardubickém závodě, odkud se přesunul do kutnohorské divize, aby se připravil na svou novou roli.

Foxconn letos v Kutné Hoře oslavil 10. výročí své existence, Stephen McKenna mu tak pomůže vstoupit do nové dekády. Na nové pozici se bude chtít zaměřit na tři hlavní oblasti: rozvoj lidí a talentů uvnitř organizace, transformaci provozu prostřednictvím nových technologií z oblasti průmyslového internetu věcí a další zlepšování služeb pro zákazníky Foxconnu.

„Je pro mě obrovskou poctou, že se mohu připojit ke skvělému týmu a špičkovému kutnohorskému závodu v době, kdy zakázky Foxconnu tak výrazně rostou. Těším se na to, co spolu dokážeme, a také na další utužování vynikajících vztahů, které máme v Kutné Hoře s místní komunitou,“ řekl nový výkonný ředitel Foxconn Technology Stephen McKenna.

Jak sám zdůrazňuje, svou kariéru zahájil jako operátor na výrobní lince ve společnosti Compaq, kde mu přálo štěstí a dostal řadu příležitostí k osobnímu růstu. Po 8 letech spojil své síly s Foxconnem, ve kterém během svého působení zastával řadu provozních a technických pozic a získal mnoho zkušeností se zámořskými závody v Asii i Americe. Vystudoval mechatroniku na skotské Reid Kerr College a ve Foxconnu absolvoval mnoho profesních kurzů, v rámci kterých získal i Six Sigma Black Belt.

Ve své nové funkci vystřídá McKenna dalšího Skota, Alana Macintyra, který před svým odchodem do důchodu vedl kutnohorský závod téměř 7 let.

O společnosti Foxconn

Foxconn je předním světovým výrobcem elektroniky a poskytovatelem poprodejních služeb. Centrála pro Evropu byla založena na počátku nového tisíciletí v České republice. Od té doby se Foxconn stal jedním ze tří nejvýznamnějších českých exportérů. Zároveň je dlouhodobě považován za nejlepšího zaměstnavatele v regionu. V rámci aktivit druhé generace se Foxconn soustředí na vývoj vlastních inovativních produktů a řešení v oblastech navrhování a vývoje průmyslového softwaru, průmyslového internetu věcí (IIoT) a digitálních továren (digital factory) v souladu s principy konceptu Průmysl 4.0 (Industry 4.0). Foxconn tím sleduje strategický cíl, stát se předním celosvětovým poskytovatelem pokročilých produktů a integrovaných řešení pro průmyslovou automatizaci založenou na špičkových technologiích.