Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT. Dny otevřených dveří již 23. a 24. listopadu

Praha, 22. listopadu – Bezpečnost potravin, oběhové hospodářství, forenzní analýza nebo nanomateriály. Na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze lze kromě tradičních programů studovat také obory, které nejsou ryze chemické a technologické. Na vlastní oči se o tom může veřejnost přesvědčit v pátek 23. 11. a sobotu 24. 11., kdy se konají dny otevřených dveří.

„Kromě představení studijních programů a obecných informací o studiu máme připravenu řadu pokusů a interaktivních prezentací ze současného výzkumu,“ říká mluvčí školy Michal Janovský. „Zájemci si mohou vyzkoušet moderní přístroje a technologie a hlavně se setkají se současnými studenty daného programu,“ dodává.

Program začíná v pátek i v sobotu v 9:00 a probíhá do 14 hodin. Kromě zmíněných přednášek a stánků čekají návštěvníky exkurze do laboratoří, které univerzita nedávno za téměř miliardu korun zrekonstruovala a vybavila nejmodernějšími přístroji.

Na VŠCHT se každý rok zapíše zhruba 1000 studentů. Největší zájem o obory syntéza a výroba léčiv, forenzní analýza, biochemie a biotechnologie, analýza potravin a také o elitní obor chemie.

Přijímací zkoušky škola neorganizuje, šanci studovat dostane každý, kdo má ukončené střední vzdělání s maturitou a odpovídající průměr známek z matematiky a chemie, případně z jiných přírodovědných předmětů.  „Nicméně během prvního semestru musí student prokázat, že na naši náročnou školu má, což se ne každému podaří,“ doplňuje mluvčí.

A proč by se měli maturanti na VŠCHT Praha hlásit? „Pominu-li radost z objevování, zábavu při experimentech a možnost pochopit hluboké souvislosti, pochvalují si naši absolventi vysoké nástupní platy a velkou poptávku po jejich schopnostech. VŠCHT je sice malá škola, ale má mezi zaměstnavateli výbornou pověst,“ říká Marek Lanč, nedávný absolvent VŠCHT Praha.

https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-verejnost/dod

Reklamy