Na Bonami.cz v prosinci kromě nábytku koupíte i kapra a salát. Pomůžete tak samoživitelkám a jejich dětem

Praha, 6. prosince 2018 – #dikymamizavanoce – tak se jmenuje charitativní kampaň, kterou pro Klub svobodných matek v prosinci připravilo Bonami a jejímž cílem je vybrat dost peněz na to, aby i matky samoživitelky mohly svým dětem připravit štědrovečerní večeři, kterou si jinak nemohou dovolit. Celou kampaní provází hashtag #dikymamizavanoce a vzpomíná se v ní na to, jak nám maminky dokázaly vytvořit kouzelné Vánoce třeba i z drobností. Na adrese www.bonami.cz/dikymamizavanoce pak každý může nakoupit virtuální ingredience na štědrovečerní večeři a přispět tak k tomu, aby maminky samoživitelky měly letos na tu skutečnou.

Charitativní kampaň, kterou připravilo Bonami.cz a Klub svobodných matek, chce upozornit na to že pro některé z nás je kouzlo Vánoc nebo štědrovečerní večeře luxus, který si nemohou dovolit. Mezi takové patří často maminky samoživitelky a jejich děti. Prostřednictvím kampaně vyzývají všechny, aby sdíleli na sociálních sítích své vzpomínky na Vánoce v dětství s hashtagem #dikymamizavanoce a uvědomili si tak, jaké štěstí možná oproti jiným dětem měli.

Aby takové vzpomínky jednou měly i děti samoživitelek v nelehké životní situaci, připravilo Bonami.cz speciální kampaň www.bonami.cz/dikymamizavanoce, kde může každý symbolicky koupit kousek štědrovečerní večeře a přispět tak samoživitelkám. Virtuálně tu můžete od 4. do 21. prosince koupit mrkev, kapra nebo klidně celou večeři. Veškeré vybrané peníze poputují do Klubu svobodných matek, který rozdá těm maminkám, které je potřebují nejvíce.

„Málokdo ví, kolik maminek a dětí tráví Vánoce bez dárků a třeba i  stromečku. Mnohé ženy už nejen že s dárky často ani nepočítají, ale nemohou svým dětem a sobě dopřát ani kapra a bramborový salát. A tak raději Vánoce neslaví vůbec. Třetina matek samoživitelek má měsíční příjem pod 10 000 Kč, průměrné alimenty jsou u nás 2000 Kč a ani ty téměř polovina otců neposílá pravidelně. My bychom chtěli touto kampaní pomoci maminkám, které známe a víme, že pomoc nezbytně potřebují a zároveň upozornit na to, že v nelehké situaci žijí rodiny bez podpory otců nejen o Vánocích,“ uvádí do situace Dana Pavlousková, ředitelka neziskové organizace Klub svobodných matek.

„Všichni v Bonami.cz jsme si při vymýšlení zavzpomínali na naše Vánoce a na to, jak nám je nejčastěji mámy udělaly do posledního detailu krásné, a ten nápad poděkovat našim maminkám veřejně vyplynul vlastně úplně samozřejmě. Doufáme, že se do tohohle vzpomínání a děkování zapojí co nejvíc lidí a že budou chtít tu stejnou radost dopřát i těm, kteří by si vánoční atmosféru jinak nemohli dovolit,” vysvětluje motivaci Bonami.cz jeho CEO David Šiška.

O klubu svobodných matek:

Klub svobodných matek je neziskovou organizací zaměřenou na všechny matky samoživitelky, resp. svobodné matky v České republice. Jeho cílem je podpora této cílové skupiny s cílem dosáhnout jejího plného sociálního začlenění do společnosti. Pomáhá jim řešit především aktuální problémy, jako jsou nevyvážená finanční situace řady svobodných matek, rozšířený problém neplacení výživného, restrikce poskytování některých dávek sociální podpory, obtížné uplatňování na trhu práce a do jisté míry i sociální vyloučení.
Webové stránky navíc nabízejí komplexní informační portál s návody pro běžné životní situace svobodných matek, on-line poradnu pro otázky rodinného práva, sociálních záležitostí i pracovně-právních vztahů. Součástí jeh služeb je i bezplatná právní pomoc při vymáhání dlužného výživného matkám samoživitelkám. Smyslem iniciativy je pomoc svobodným maminkám na základě solidarity v rámci komunity https://www.facebook.com/groups/, v rámci spolupráce s externími subjekty, jakož i vyvolání společenské a politické diskuse na dané téma.

O Bonami.cz

E-shop s nábytkem a bytovými doplňky odstartoval v Česku v lednu 2013. V roce 2014 se rozšířil do Polska, o rok později na Slovensko a loni také do Rumunska. Bonami je projektem Václava Štrupla (spoluzakladatele online agentury H1.cz, kterou v roce 2010 s ostatními společníky prodal Ataxu) a investičního cirkusu Miton. Současným CEO je David Šiška. V roce 2017 překonalo Bonami cíl obratu 700 milionů, letos chce překročit miliardu.